X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Про використання задач на кмітливість на уроках і в позакласний час

Завантажити презентацію

Про використання задач на кмітливість на уроках і в позакласний час

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Завдання 1.. В клітці знаходилося 4 кролика. Четверо дітей купили по одному із цих кроликів і один кролик залишився в клітці. Як це могло статися? (Відповідь: один кролик був куплений з кліткою). Завдання 2. Написать сто без нулів. Завдання 3. 3 яблука розділити між двома батьками і двома синами так,щоб кожному дісталось по цілому яблуку.

Слайд 3

Загадка . Хто зможе пояснити як так вийшло? Три людини заплатили за номер в готелі 30 доларів. Кожен заплатив по 10. Вранці вони здали ключі і пішли у своїх справах. Тут господар готелю згадує, що цей номер коштує не 30 доларів, а 25. Як чесна людина, він просить сина наздогнати постояльців і повернути 5 доларів. Але заповзятливий синок зрозумів, що 5 доларів на трьох не поділити і віддав кожному по 1 долару, а 2 забрав собі. Таким чином, кожен постоялець заплатив по 9 доларів, і 2 долари дісталися синові господаря. 9х3 +2 = 29. Питання - куди пропав долар?

Слайд 4

Відповідь на загадку :  "9х3 +2 = 29" - це невірне вираження. Потрібно так: "9х3-2 = 25" - постояльці платять по 9 доларів - виходить 27, з них хлопчик забирає 2 долари. 25 доларів - це сума, що залишилася у господаря готелю.

Слайд 5

Загадка . Сім'я на мосту Вночі одна сім'я повинна перейти по висячому мосту через ріку на другий берег. Батько може зробити це за 1 хв., мама - за 2, їх син - за 5, а бабуся тільки за 10 хвилин. У них є один смолоскип. Міст витримує одночасно лише дві особи.  Як вони можуть перетнути міст за 17 хвилин?  Зверніть увагу на наступне: 1. двоє людей на мості рухаються зі швидкістю повільнішого. 2. не дозвляється переходити міст без смолоскипу, освітлювати міст здалеку, перекидити смолоскип і т.п.

Слайд 6

Відповідь : Спочатку переходять тато і мама (2), папа повертається (1), слідом переходять онук і бабуся (10), мама повертається (2), переходять тато і мама (2)!!! Все! 2 + 1 + 10 + 2 + 2 = 17

Слайд 7

Завдання 4. Дев'ять  точок у  вузлах  клітин  утворюють квадрат. Яке найменше число точок можна до них додати, щоб вийшов новий квадрат, що містить наявні точки?

Слайд 8

Відразу спадає на думку рішення. Але воно не мінімально. Повернемо малюнок так. І тоді можна здогадатися про таке рішення.

Слайд 9

Завдання 5. Скільки потрібно зробити розломів, щоб таку шоколадку розділити на окремішматочки?

Слайд 10

Роз’язання  Кожен розлом збільшує число шматочків на 1. Спочатку є 1 шматок - цілашоколадка. Треба отримати 12 шматочків. Значить, потрібно провести 11 розломів.Важливо спочатку не повідомляти дітям цього простого рішення. Тоді вони швидше за все будуть пробувати по-різному ламати шоколадку. Але кожен раз в результатібуде виходити 11 розломів. Відповідь: 11.

Слайд 11

Задача “Гроші в борг”  Студенти групи вирішили допомагати один одному грошима. Викладач порадив їм записувати тільки суми грошей, які вони позичили комусь або самі у когось позичили, не записуючи імен. «Як же ми розрахуємось один з одним перед канікулами?» - спитали студенти. Дійсно, як це зробити найоптимальнішим чином, якщо розраховуватись студенти вирішили так, щоб гроші переходили тільки «з рук в руки», тобто від однієї особи до іншої?

Слайд 12

Розв’зання Перед канікулами кожний студент додає усі числа, які він записав протягом семестру, взявши суми, які йому позичили, зі знаком плюс, а суми, які він позичив, із знаком мінус. Після цього студент, який має найбільше додатне число, віддає гроші тому, хто має найменше від’ємне число. Якщо у першого студента залишились гроші, він віддає їх тому, хто має найменше від’ємне число серед тих, хто залишився. Після цього студентів залишилось принаймні на одного менше. Вони повторюють ту ж операцію, поки не залишаться двоє студентів, які і зроблять останній розрахунок.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне