X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Навчально-виховний проект «Смачного»

Завантажити презентацію

Навчально-виховний проект «Смачного»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Навчально-виховний проект «Смачного» Чугуїв – 2011

Слайд 2

Проект в освіті – це процес створення нових форм спільності педагогів, учнів, педагогічної громадськості, нового змісту та технологій освіти, нових способів і технік педагогічної діяльності та мислення. Предметом проектування є створення умов розвитку освіти в цілому, переходу її з одного стану в інший. Дослідження доводять, що, виконуючи проект, суб’єкт навчання розвиває: - операції мислення; - навички пошуку інформації; - навички аналізу, - експериментування; - навички прийняття рішення; - уміння самостійної роботи й роботи в групах; - навички застосування та поглиблення знань; - творчість, - активність, - ініціативу тощо.

Слайд 3

Позаурочні учнівські проекти являють собою такий вид творчої діяльності учнів, який створюється в позаурочний час і спрямований на задоволення потреб сьогодення та вирішування проблем. Переваги організації позаурочної проектної діяльності: - урізноманітнення дозвілля та задоволення інтересів дітей у сферах науки, техніки, мистецтва, спорту тощо; - формування колективу, розвиток дружніх, творчих стосунків між учнями; - охоплення проектною діяльністю великої кількості дітей різного віку, які мають спільні інтереси; - залучення до проектної діяльності батьківської громадськості, налагодження співпраці дорослих і дітей; - виховання таких важливих якостей учнів, як взаємодія, взаємодопомога, самовдосконалення, самореалізація тощо;

Слайд 4

- залучення до змістовної позаурочної діяльності учнів усіх соціальних категорій, особливо важковиховуваних дітей, дітей із багатодітних сімей, дітей-сиріт; - активізація активності, творчості, цілеспрямованості, наполегливості учнів; - сприяння формуванню вміння учнів самостійно працювати для вирішення актуальних значущих проблем; - розвиток інтелектуальних здібностей, смаків, інтересів; - удосконалення відповідальності учнів за власну роботу, уміння планувати, цілеспрямовано,наполегливо працювати, приймати самостійні рішення та оцінювати результати своєї діяльності тощо.

Слайд 5

Основні етапи позаурочної проектної діяльності Ураховуючи проблеми, які цікавлять і турбують дітей, визначається тема майбутнього проекту відповідно до інтересів і потреб учасників. Виявлення проблеми та її формулювання Аналіз запропонованих проблем, ідей Вибір теми

Слайд 6

Проект на тему «Смачного» Мета проекту: - розробка ідеального меню для учнів ліцею; збір інформації про шкідливий вплив на організм фастфудів. Учасники проекту: учні групи КК – 22 Чугуївського професійного ліцею, майстер в/н Новицька О.І., класний керівник Кукіна О.А. Тип проекту: інформаційно-дослідницький та практично орієнтований. Ключове питання проекту: А чи знаєте ви, що вживаєте в їжу? Тематичні питання: - Яку їжу ви їсте найчастіше? Що таке ГМО? - Чим смакують у вашій родині? Що таке біодобавки? - Що означає «здорова їжа»? Змістовні питання: - На чому наголошує народна мудрість, говорячи про їжу? - Яку їжу рекомендують лікарі-дієтологи? - Чи можна знайти ідеальне меню для учнів ліцею?

Слайд 7

Розроблення власного варіанту вирішення проблеми Соціологічне опитування учнів та працівників ліцею План дій Презентація Чергування у їдальні ЧПЛ Опрацювання проблеми на уроках в/н Розроблення меню на тиждень Розрахунок відповідності меню фізіологічним потребам підлітків Структура роботи над проектом Вибір проблеми Дослідження проблеми збирання інформації Розроблення власного варіанту вирішення проблеми Інтерв’ю з медсестрою ЧПЛ Підготовка учнів до роботи над проектом

Слайд 8

План проекту Учні вирішили об’єднатись у три групи: Соціологи

Слайд 9

Етнографи

Слайд 10

лікарі-дієтологи

Слайд 11

Завдання першої групи – соціологів: провести соціологічне дослідження з метою виявлення смаків окремого учня, окремої сім’ї. Завдання другої групи – етнографів: зібрати інформацію щодо народної мудрості про їжу; знайти найкращі анекдоти про їжу. Завдання третьої групи – лікарів-дієтологів: провести дослідження літературних джерел: медичних енциклопедій, Інтернету з метою анкетування учнів щодо вивчення їхньої думки про раціон харчування. Опис проекту. Група соціологів проводить соціологічне дослідження, за допомогою якого виявляє смаки учнів ліцею та їхніх сімей. Учні розробили питання анкети: Скільки раз на день ти вживаєш їжу? Один раз; два рази; три рази; більше (необхідне підкреслити). Яку їжу ти вживаєш? Що тобі смакує найбільше? Гарячі страви, приготовлені вдома; фастфуди; вегетаріанські страви (необхідне підкреслити). Результати дослідження:

Слайд 12

Яку їжу ви їсте найчастіше? Рисунок 1. КК - 32 Рисунок 2. ОБ – 31

Слайд 13

Рисунок 3. ЕГЗ - 33 Рисунок 4. ОБ – 11

Слайд 14

Рисунок 5. КК - 12 Рисунок 6. ЕГЗ – 13

Слайд 15

Рисунок 7. Ш - 14 Рисунок 8. ОБ - 21

Слайд 16

Рисунок 9. КК - 22 Рисунок 10. С – 23

Слайд 17

Що тобі смакує найбільше?

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Що означає «здорова Їжа»?

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Група етнографів збирає інформацію в Інтернеті, бібліотеці щодо висловів народної мудрості про їжу, корисність страв, а також анекдоти про їжу, інформацію про види дієт та відомі дієти видатних людей (співаків, політичних діячів, учених), відомі вітамінізовані дієти та харчування людей за знаками зодіаку. Група етнографів дійшла висновку, що наші пращури добре розуміли, що постійна їжа без контролю та без розбору може привести до появи різних захворювань. У письмових пам’ятках Давньої Русі багато уваги приділяли питанням медицини. Так, наприклад, до кінця XVII століття на Русі стали з’являтися спеціальні види медичної літератури, які можна назвати справжніми енциклопедіями здоров’я. На сторінках цих книг ми знаходимо відомості про цілющі властивості рослин, дієти, режими харчування, народні засоби лікування багатьох захворю- вань. Багато рекомендацій та порад знаходяться на сторінках народних прислів’їв. Наприклад: - «Їж вірно – і ліки не потрібні»; - «Був би обід, вечеря не потрібна»; - «Добре прожуєш – солодко проковтнеш»; - «Зелень на столі – здоров’я на сто років»; - «Цибуля від сьоми захворювань» та інші.

Слайд 24

Учні підібрали найкращі анекдоти про їжу, які знайшли в літературних джерелах або записали їх, почувши від знайомих і родичів. Афоризми: - Треба їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти (Сократ). - Зі столу потрібно вставати напівголодним, а не напівживим! - Товстіють через смачну їжу. Тому вся корисна їжа – несмачна. - Чіпси – це вміння продати одну картоплину за ціною кілограма. Анекдоти: - Нація, яка їсть макарони з хлібом – непереможна! - «Як ти міг з’їсти цього зайця? Ти ж затятий вегетаріанець!» «Це була моя помста! Він з’їв мою капусту.» - У лікарні. Дистрофік запитує сестру: - Сестра, що сьогодні на сніданок? - Макарони. Ох, знову труби ворочати. - В студентській їдальні висить оголошення: 1). Суп без костомашки – 10 коп. 2). Суп з костомашкою - 40 коп. - Заходить студент, гордо дає 40 коп. - Мені суп з костомашкою! - Кухар наливає йому в миску лише юшки, а студент: - А де ж костомашка? - Зараз звільниться.

Слайд 25

Група лікарів-дієтологів збирала інформацію з літературних джерел: медичних енциклопедій, Інтернету – про поради сучасних лікарів-дієтологів щодо раціону харчування, проводили зустріч з медсестрою ліцею Лєсковою Н.І. Учні підібрали інформацію про залежність раціону харчування від групи крові , підбір меню для людей різних груп крові. Опрацювали літературу стосовно вітамінів – наявність вітамінів у продуктах харчування, склали відповідний перелік вітамінів у продуктах харчування.

Слайд 26

Що таке ГМО?  Генети чно модифіко вані органі зми — ГМО (англ. Genetically modified organisms, GMOs) — Генетично модифікованими називають організми, генетичний матеріал яких був змінений шляхом, що не відбувається в природних умовах, на відміну від схрещування або природної рекомбінації. Відповідне формулювання затверджене в статті 2 Директиви 2001/18/ЄС Європейського парламенту та Ради від 12 березня 2001 року про вивільнення у навколишнє середовище генетично модифікованих організмів.   Генетично модифікована їжа — це продукти харчування, отримані з генетично модифікованих організімів, рослин, тварин і мікроорганізмів. Згідно з українським законодавством, продукти, що отримані за допомогою генетично-модифікованих організмів, також вважаються генетично модифікованими. Генетично модифіковані організми набувають певних якостей завдяки переносу в геном окремих генів теоретично з будь-якого організму (у випадку трансгенезу) або з геному споріднених видів (цисгенез)

Слайд 27

Методи отримання Генетично модифіковані організми отримують методом трансформації за допомогою одного з способів: агробактеріальний переніс, балістична трансформація, електропорація або вірусна трансформація. Переважна кількість комерціалізованих трансгенних рослин отримані за допомогою агробактеріального переносу або балістичною трансформацією. Як правило, для переносу використовують плазміду, що містить ген, робота якого надає організму задані якості, промотор, що регулює включення цього гену, термінатор транскрипції та також касету, що містить селективний ген стійкості до антибіотику канаміцину або гербіциду. Отримання трансгенних сортів нового покоління не передбачає використання селективного гену, побічні якості якого можуть розглядатись як небажані. Натомість генетична конструкція може нести декілька генів, що необхідні для комплексної роботи генетичної конструкції.

Слайд 28

Українське законодавство  В Україні допуск ГМ продуктів регулюють:   Закон «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів»   Постанова від 18 лютого 2009 р. N 114 про «Порядок державної реєстрації генетично модифікованих організмів джерел харчових продуктів, а також харчових продуктів, косметичних і лікарських засобів, які містять такі організми або отримані з їхнім використанням» Закон «Про захист прав споживачів» (Стаття 15. п 6) «Інформація про продукцію повинна містити: позначку про наявність або відсутність у складі продуктів харчування генетично модифікованих компонентів»

Слайд 29

Таким чином, маркуванню підлягають не тільки продукти отримані з ГМО, а також харчові добавки, отримані за допомогою ГМО. Ні в Європейське, ні законодавство Сполучених Штатів не передбачає маркування харчових добавок, отриманих за допомогою генно-модифікованих мікроорганзмів. Крім того, Україна стала першою державою в світі, яка зобов'язала виробників та імпортерів харчових продуктів вказувати позначення «без ГМО» в маркуванні всіх, без винятку, харчових продуктів, навіть тих, у яких ГМО не може бути ні теоретично, ні практично.  

Слайд 30

Що називають біодобавками?   Біологі чно акти вна харчова доба вка — спеціальний харчовий продукт, призначений для вживання або введення в межах фізіологічних норм до раціонів харчування чи харчових продуктів з метою надання їм дієтичних, оздоровчих, профілактичних властивостей для забезпечення нормальних та відновлення порушених функцій організму людини. Біологічно активні добавки з'явилися в Україні близько 10 років тому. Сьогодні населенню України пропонують свою продукцію понад 200 фірм-виробників біологічно активних добавок. Володіючи таким арсеналом БАД, лікар може вводити їх у раціон дієтичного чи раціонального харчування для оптимізації обмінних процесів та функцій організму людини з урахуванням стану її здоров'я.

Слайд 31

Однак, як показує досвід, у більшості випадків оздоровчі та профілактичні властивості цієї продукції визначаються фахівцями здебільшого за хімічним складом, що не може бути основою для оцінки біологічної дії.   У ст. 1 Закону України "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини" № 191—ІV від 24.10.2002 р. біологічно активна добавка трактується як спеціальний харчовий продукт, призначений для вживання або введення в межах фізіологічних норм до раціонів харчування чи харчових продуктів з метою надання їм дієтичних, оздоровчих, профілактичних властивостей, для забезпечення нормальних та відновлення порушених функцій організму людини.

Слайд 32

Що таке меню?  Меню — це перелік блюд та напоїв, які подаються в кафе, ресторані або в барі. Що означає збалансоване харчування? Раціона льне харчува ння (ratio — розумний) — достатнє в кількісному й повноцінне в якісному відношенні харчування; фiзiологiчно повноцiнне харчування здорових людей iз врахуванням їх вiку, статi, характеру працi та iнших факторiв.  Рацiональне харчування сприяє збереженню здоров'я, опiрностi шкiдливим факторам навколишнього середовища, високiй фiзичнiй й розумовiй працездатностi, а також активному довголiттю. Вимоги до рацiонального харчування складаються iз вимог до: харчового рацiону; режиму харчування; умов прийому їжi. Вимоги до харчового рацiону: енергетична цiннiсть рацiону повинна покривати енергозатрати органiзму; належний хiмiчний склад — оптимальна кiлькiсть збалансованих мiж собою поживних речовин; добра засвоюванiсть їжi, яка залежить вiд її складу i способуприготування;

Слайд 33

високi органолептичнi властивостi їжi (зовнiшнiй вигляд, консистенцiя, смак, запах, колiр, температура); рiзноманiтнiсть їжi за рахунок широкого асортименту продуктiв i рiзних прийомiв їх кулiнарної обробки; здатнiсть їжi (склад, об'єм, кулiнарна обробка) створювати вiдчуття насичення; санiтарно-епiдемiчна безпечнiсть. Основа раціонального харчування — збалансованість, тобто оптимальне співвідношення компонентів їжі. За такого харчування до організму надходять різноманітні поживні речовини в кількостях, необхідних для нормальної життєдіяльності людини. Режим харчування включає час i кiлькiсть прийомiв їжi, iнтервали мiж ними, розподiл харчового рацiону за енергоємкістю, хiмiчним складом i масою по прийомах їжi.  Умови прийому їжi: вiдповiдна обстановка, сервiровка столу, вiдсутнiсть вiдволiкаючих вiд їжi факторiв.  Правильне харчування — перший ключ до здоров'я i доброго самопочуття, без яких важко досягнути максимальної працездатностi. Древньогрецькому фiлософу Сократу належить вислiв: «Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити».  Рiвновага в органiзмi, яка приводить до здоров'я, починається з їжi, яку ми їмо.

Слайд 34

Вітамін А – містять продукти тваринного та рослинного походження: печінка, масло, риб’ячий жир, яйця, сметана, сир, морква, томати, абрикоси, червоний перець, щавель, зелена цибуля, яблука. Вітамін В1 – містять продукти рослинного та тваринного походження: дріжджі, хліб пшеничний, хлібні вироби, горох, квасоля, крупа гречана, картопля, горіхи, рис, свинина, телятина. Вітамін В2 – містить молоко, куряче яйце, сир, творіг, хліб бородинський, хліб житній, гречана крупа, вівсяна крупа, м’ясо птиці, риба, капуста. Вітамін В6 – містять дріжджі, печінка, яєчний жовток, боби, м’ясо, молочні продукти. Вітамін В12 – містить печінка яловича, нирки яловичі, серце, краби, яєчний жовток, телятина, сир, курчата, молоко. Вітамін РР – містить гречана крупа, хліб пшеничний, м’ясо, риба, квасоля, картопля, капуста, хліб житній. Вітамін D – найбільш містить риб’ячий жир. Вітамін С – містять плоди шипшини, чорна смородина, червоний перець, апельсини, капуста, зелена цибуля, щавель, шпинат, помідори, лимони, яблука, червона смородина, зелений горошок, редиска, персики, огірки.

Слайд 35

Змістовним став матеріал про харчові добавки, які містять продукти, що продаються в крамницях міста. Цікавим результатом роботи групи стала таблиця: «Смачна альтернатива» 1 круасан = 1 бутерброд + 1 мигдальне печиво + 1 чашка капучино; 1 шмат піци із салямі = 1 порція салату з маслом + 175г курячого філе + 1 порція фруктового салату + 1 бокал сухого вина; 1 гамбургер = 1 порція мюслі з кефіром + 1 порція йогурту з медом + гуляш із шампіньйонами + 1 порція салату з мандаринами.

Слайд 36

Значним досягненням роботи групи стала інформація про життєво важливі елементи здорової їжі та альбом з дієтами «Зірки на посту», «Дієта за кольором», «Схуднемо за 7 днів», «Чоловіча дієта».

Слайд 37

Учні опрацьовували завдання проекту на уроках виробничого навчання разом з майстром в/н Новицькою О.І Займалися приготуванням здорової їжі, враховуючи інгредієнти кожної страви.

Слайд 38

Чергували у їдальні Чугуївського професійного ліцею, вивчали меню та практично знайомилися з послугами їдальні.

Слайд 39

Брали активну участь в оздоровчих заходах ліцею, а саме в турпоходах, де активізували свої фізичні можливості… …та варили смачну кашу – здорову їжу.

Слайд 40

  Висновки: Працюючи над проектом «Смачного» учні провели пошуково-дослідницьку роботу, та дали відповіді на такі тематичні питання: Що означає збалансоване харчування? Що таке ГМО? Що називається біодобавками? Що таке меню? - Яку їжу ви їсте найчастіше? - Чим смакують у вашій родині? - Що означає «здорова їжа»? Провели соціологічне опитування та анкетування з метою дослідити яку їжу вживають учні ліцею найчастіше, яка їжа є улюбленою, яку їжу треба вживати з користю для здоров’я. Створили графіки, де схематично було доведено яку їжу вживають учні. Було розкрите ключове питання проекту: А чи знаєте ви, що вживаєте в їжу? На уроках виробничого навчання займалися приготуванням здорової їжі, враховуючи інгредієнти кожної страви. Чергували у їдальні Чугуївського професійного ліцею, вивчали меню та практично знайомилися з послугами їдальні. Мета проекту: розробка ідеального меню для учнів ліцею була досягнута.

Слайд 41

Як результат роботи над проектом, учні запропонували «Ідеальне меню для учнів ліцею» Сніданок, варіант №1: стакан соку, чай з печивом, йогурт. Сніданок, варіант №2: яйце, хліб із маслом, сир, какао. Сніданок, варіант №3: молочний суп, хліб з маслом, твердий сир, чай з лимоном. Ланч: сок, печиво, цукерки, сухофрукти, йогурт, біокефір, фрукти. Обід, варіант №1: борщ, гречана каша, варене м’ясо, салат з капусти, хліб, компот. Обід, варіант №2: суп, картопляне пюре, печінка, морков’яний салат, хліб, компот. Обід, варіант №3: суп, овочеве рагу, риба, хліб, банани, зелений чай. Ланч: чай з молоком, сирники, запіканка, фрукти. Вечеря, варіант №1: каша, відварені сосиски, кефір, помідори, хліб. Вечеря, варіант №2: вінегрет, морепродукти, запечений салат, картопля, хліб, чай. Вечеря, варіант №3: тушковане м’ясо, салат із моркви, рис, напій, хліб. Перед сном: 200г фруктового йогурту (2,5%). Кінцевим продуктом проекту стало: виготовлення ідеального меню учнів ліцею, оформлення стенду «Здорова їжа – запорука здоров’я людини», презентація проекту на педраді і відкритих заходах ліцею.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне