X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Нація

Завантажити презентацію

Нація

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

4.12.17 Поняття нацii. Нацiя етнiчна та полiтична. Нація формується єдністю таких засад: Наявності власної території Спільної історії Власної мови Національної самосвідомості Національної ментальності Спільності економічних та господарських звязків

Слайд 2

4.12.17 Нація – це етнополітична спільнота людей, якій притаманний високий рівень внутрішньої солідарності та самоусвідомлення, включення в політичне життя, існування власної автономії або прагнення до неї.

Слайд 3

4.12.17 Етнічна нація – така спільнота людей, яка виникає на ґрунті одного або кількох усталених етносів та об’єднується завдяки спільному походженню, мові та культурі. Політична нація формується головним чином власною політичною волею – волею спільноти, яка не має спільного коріння, мови, культур, але висловлює єдине політичне прагнення створення єдиної держави. Політична нація – це співгромадянство, політичне об’єднання людей – співгромадян однієї країни.

Слайд 4

4.12.17 Народність - це етносоціальна спільність людей, що проживає на спільній території, розмовляю однією мовою і має спільні риси характеру, психологічний склад, особливості культурного розвитку.

Слайд 5

4.12.17 У сучасному світі більшість держав є багатонаціональними. Тому одним із головних завдань держави є підтримання порядку та стабільності, злагоди між народами, які її населяють. Це досягається встановленням законів, однакових для всіх громадян країни, без розрізнення етнічного або расового походження

Слайд 6

Формування політичної нації в Україні

Слайд 7

Підгрунтям сучасної української нації є український етнос. Політична нація — це сукупність громадян країни, які незалежно від їхнього соціального статусу, мови, віросповідання, походження та інших соціально-групових відмінностей мають рівні права і на основі демократичних інститутів політичної влади та форм політичної участі, законодавчо встановлених норм і процедур здійснюють державне самоврядування, мають політичний і юридичний суверенітет, поєднані почуттями солідарності та ідеологією патріотизму. 

Слайд 8

Формування політичної нації в Україні: Утиски з боку влади та багатьох держав. Події початку XX ст. (революційні процеси 1905-1917рр.; створення УНР та ЗУНР). Кінець 50-х років XX ст. (в СРСР виникає група людей, яка не боялася критикувати політику уряду). Дисидентський рух в Україні(Дисидентський рух в СРСР — рух, учасники якого виступали за демократизацію суспільства, дотримання прав і свобод людини, в Україні — за вільний розвиток української мови та культури, реалізацію прав українського народу на власну державність). Грудень 1991 (розпад СРСР). Україна – багатонаціональна держава. Мовна проблема.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне