Моя рідна школа - "Школа Добра"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
МЕТА: ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ДОБРОЧИННОСТІ НА ОСНОВІ ВТІЛЕННЯ ДУХОВНИХ НАДБАНЬ ЛЮДИНИ,НАЦІОНАЛЬНИХ І ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ
ЗАВДАННЯ Формувати в учнів усвідомлення життєвих цінностей як основи бачення власної життєвої перспективи; Допомогти усвідомити, що добро потрібно кожній людині, вчити нести добро іншим через добрі справи.
МЕТОДОБ 'ЄДНАННЯ Надається допомога у виборі форм і методів роботи; Ознайомлення з новою методичною літературою; Вивчаються нормативно-правові акти України; Заслуховуються і обговорюються доповіді, що стосуються актуальних проблем виховання; Складаються і обговорюються тести на виявлення рівня вихованості учня; Аналізуються заходи, відбувається обмін досвідом; Звітують про роботу , спрямовану на вирішення виховної проблеми; 4
10 принципів доброти 1 ЖИВИ ДЛЯ ДОБРА ВІТЧИЗНИ 2 НАПОЛЕГЛИВО ОВОЛОДІВАЙ ЗНАННЯМИ 3ЛЮБОВ ДО МАТЕРІ , бЛИЗЬКИХ,ПШАНУВАННЯ ПРЕДКІВ – ВИЯВ ДОБРОТИ. 4. В житті нічого не проходить безслідно. Посіяне зло - лише породжує зло, посіяне добро - вродить добром. Так сійте добро скрізь 5. Життя швидкоплинне. Не залишайте на завтра того, що можна зробити сьогодні. Спішіть робити добро! 6. Доброго ранку, доброго дня. доброї ночі завжди бажай своїм рідним та близьким. 7. Любий свій крок в житті, любі свої дії людина повинна оцінювати з позиції добра. 8. Не рахуй чужі гроші. Заздрість ніколи не була супутнецею добра. 9. Доброта - це перепустка в майбутнє, про неї потрібно з дбати щоденно. 10. Оступися - покайся. Каяття - це ознака Доброти, це запорука правильних кроків в майбутнє.
Вересень. Операція “Урожай” свято “Першого дзвінка“,оголошення операції; засідання класних колективів,вибори активу класу; допомога ветеранам по збору врожаю; виставка –конкурс “Урожай”; свято “Веселий ярмарок”
Жовтень. Покопаю грядку – викопаю скарб Село старіє, у нас багато одиноких пристарілих людей. Так хай же розвідники добра відшукають їх, запропонують свої посильні послуги і цілим класом допоможуть людям. В жовтні - місяці проводиться шкільне "Свято врожаю", організовується виставка дарів осені, конкурс кращих осінніх букетів. Осінь - пора висадки дерев та кущів. В "Школі Добра" для кожного учня є правило: восени і весною садити своє деревце. Всі ці справи оформляються в "Щоденник добрих справ".
Листопад. Листопад корисних справ. Всі класи нашої школи прибирають шкільне подвір`я і класи. В школі проводиться “Тиждень казки". Складання своїх власних казок, їх інсценізація переслідує основну мету будь-якої казки - Добро завжди перемагає зло. Самі ж старшокласники готують і проводять "Осінній бал", йому передує неділя ввічливості, вивчають правила хорошого тону.
Грудень. Операція “Ветеран” В грудні Олександрія відзначає день свого визволення від німецько-фашистських загарбників. Крім того, в грудні - День Збройних сил України. Кожен учень поздоровляє живого свідка війни чи то листівкою, чи то власним виробом або малюнком.. В класах проходять зустрічі з ветеранами, проводиться загально шкільний захід. Також проводяться традиційні новорічні ранки, новорічний вечір. Запрошуємо односельців і, в першу чергу, ветеранів війни на ці святкові заходи.
Січень. З Різдвом вітаємо добрих односельців. Відродження українських народних традицій - одне з основних завдань "Школи Добра". Це потрібно тому, що в минулому завжди є частина майбутнього. Народні традиції потрібно вивчати і активно впроваджувати в наше життя. Особливо це стосується періоду новорічних та різдвяних свят. Завдання вчителів, завчасно підготувати групи дітей, які б змогли привітати зі святом Нового Року та Різдвом Христовим своїх рідних, близьких, знайомих, всіх односельців, яким ми від щирого серця бажаємо Добра. Потрібно налаштувати дітей на те, що вони йдуть до людей не збирати новорічні та різдвяні подарунки, а навпаки дарувати їх людям у вигляді свого духовного тепла, уваги, самої чистої людської Доброти.
Лютий. Пернатим друзям допоможемо вижити. виготовлення годівниць; проведення акції; конкурс на кращу годівничку; уроки Добра.
В березні відзначається міжнародний жіночий день. Для нас - це, в першу чергу, мамин день Ми організовуємо класні "вогники" для мам з чаєм і солодощами, з піснями та танцями. Подарунки готовимо самі: вишивки, саморобки, малюнки. Учнівські твори про маму, вірші, написані учнями про свою маму - все принесе неабияке задоволення рідним і залишить самий добрий слід в дитячих серцях. Комплекс заходів закінчується конкурсом "Міс Доброта". Це звання дається самій добрій дівчинці школи, і вона є взірцем протягом року для прикладу і наслідування.
Квітень. “Зеленбуд”. За своє життя людина повинна посадити і виростити дерево, а якщо сад чи сквер - то це вже вершина людської доброти. Потрібно поновити зелені насадження шкільного подвір`я, упорядкувати вазони, висадити квіти. Береги "оновленої" річки Інгулець потрібно озеленити. Не повинен залишатися поза увагою і сквер біля стели загиблим в роки війни воїнам - односельцям. В ході операції "Зеленбуд" впорядкуємо свої двори, прикрасимо їх квітниками. Потурбуємося про садиби ветеранів - висадимо і там квіти та дерева.
Травень. Це потрібно не мертвим – це потрібно живим. В травні основна увага приділяється закінченню навчального року, багато турбот по підготовці до екзаменів, особливо у випускників. Але травень - це місяць Перемоги. Невмируща пам`ять про весну 1945-го р. примушує нас знову подбати про ветеранів, відвідати їх вдома, привітати, подякувати, запросити на свято - День Перемоги. 9 травня біля стели воїнам - землякам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, сільський мітинг. По традиції його організовує і проводить школа разом із громадськістю села. Учні школи - його активні учасники. Вдячна пам`ять вдячних нащадків - це Добро вищого ґатунку, а тому і вдень проведення шкільного свята "Останнього дзвінка" не забудьмо про тих, кому зобов`язані своїм життям.
СХЕМА УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ Президент “Добробанк” Правління Філіали “Добробанку” “Патріот” “Доброцвіт” “Берег любові” “Зеленбуд” “Світлодар” “Інтерконтакт” Класні колективи 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Схожі презентації
Категорії