X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Колообіг речовин у природі"

Завантажити презентацію

"Колообіг речовин у природі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Колообіг речовин у природі

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Колообіг води- безперервний процес обертання води на земній кулі, що відбувається під впливом сонячної радіації і дії сили тяжіння.

Слайд 5

Колообіг вуглецю Вуглець — основний біогенний елемент. Біологічний цикл: вуглець у вигляді СО2 поглинається із тропосфери рослинами з рослинами вуглець потрапляє до організму тварин та людини при гнитті тваринних та рослинних матеріалів — до ґрунту у вигляді СО2 — до атмосфери.

Слайд 6

Кругообіг вуглецю в природі. (За В.П.Кучерявим)

Слайд 7

Колообіг азоту Особливості колообігу: більшість організмів не можуть асимілювати його із велетенського фонду, який є в атмосфері азот не бере безпосередньої участі у вивільненні хімічної енергії в процесі дихання: головна його роль полягає в тому, що він входить до складу білків і нуклеїнових кислот, які створюють структуру біологічних систем і регулюють їх функціонування. біологічний розклад азотовмісних органічних сполук до органічних форм складається з кількох стадій, причому окремі з них можуть здійснюватися лише спеціалізованими бактеріями більша частина біохімічних перетворень, які беруть участь у розкладі азотовмісних сполук, відбувається в ґрунті, де доступність азоту для рослин полегшується розчинністю його неорганічних форм.

Слайд 8

Кругообіг азоту в природі. (За В.П.Кучерявим)

Слайд 9

Колообіг фосфору У ґрунті фосфор входить до складу решток мертвих організмів. Поширеним фосфоровмісним добривом є гуано – послід морських птахів Редуценти мінералізують органічні сполуки фосфору з відмерлих організмів у фосфати, які знову споживаються коренями рослин. Сполуки фосфору накопичуються на дні водойм і в прибережній зоні морів та океанів у вигляді решток живих організмів і фосфатів. На суходіл потрапляють з рибою та під час видобування корисних копалин. Кислотні дощі прискорюють міграцію фосфору завдяки розчиненню фосфатів. Змивання їх у водойми спричинює підвищення біологічної продуктивності екосистеми внаслідок нагромадження біогенних елементів, головним чином, нітрогену і фосфору

Слайд 10

Кругообіг фосфору в природі. (За В.П.Кучерявим)

Слайд 11

Кінець! Підготувала учениця 11-А класу Ющенко Наталія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне