Історія Ленінської загальноосвітньої школи
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Село Леніно – центр Ленінської сільської ради Баштанського району Миколаївської області. Розташовано на відстані 27 кілометрів від району, від обласного центра – 65 кілометрів, від найближчої залізничної станції Ново – Полтавка – 30 кілометрів. В 1894 році було відкрито лише однокласну школу, де навчалося разом три групи (відділення). Усі три групи навчав один вчитель. Старожили розповідали, що вчили тоді «Закон Божий», читати слов*янською мовою, арифметику та церковні співи. Рідної мови не навчали. У трьох класах навчалось 79 чоловік. Рідко хто з цих учнів закінчував школу. Навчались лише зимою, а навесні батьки збирали дітей працювати в полі. Першими вчителями школи були Булгаков, Шевченко П. Н., Цуркан М.З.
Відразу після встановлення Радянської влади в селі було відкрито початкову школу з українською мовою навчання. Навчанням були охоплені майже всі діти до 17 років. Навчання було безкоштовне. В 1930 році початкова школа була реорганізована в семирічку, а в 1940 – в середню. Але, на жаль, випуск десятого класу не відбувся. В 1948 – 1949 навчальному році відбувся перший випуск 10 класу (15 учнів) В 1940-1941 навчальному році діти колгоспників закінчили лише 9 класів.
Навчання було перерване: почалася Велика Вітчизняна війна. Після закінчення Великої Вітчизняної війни поступово відбудовувалося життя на селі . Починаючи з 1963 року почали працювати типові дитячі ясла, школа, будується їдальня, баня, пекарня та спортивний зал біля школи. Дітям шкільного віку і працьовитій молоді широко відкрита дорога до освіти. У двох початкових і одній середній школах навчається 340 дітей, класи вечірнього та заочного навчання. Педагогічний колектив школи становить 24 вчителя. Зміцнюються зв’язки школи з життям. Учні проходять практику на колгоспних ланах, створено учнівські бригади. Багато випускників школи отримали вищу освіту і займали керівні посади. Серед випускників, які мали середню і вищу освіту – 45 вчителів. З Ленінської школи за роки Радянської влади вийшло 186 спеціалістів з вищою і середньою освітою для різних галузей господарства і культури. Серед них – Семен Костянтинович Царапкін, який працював повноваженим представником СРСР в ФРН, Петро Федотович Макаренко – артист Київського театру опери і балету, Ф.Я.Яшкін – полковник Радянської Армії.
Директорами Ленінської ЗОШ працювали: З 1962 по 1975 рік директором школи працював Ткаченко Іван Наумович. З 1976 по 1980 рік - Вязовський Леонід Гаврилович. З 1980 по 1981 р. – Рачек Іван Іванович. З 1981 по 1986р – Шульженко Віктор Олексійович 3 1986 по 1989р. – Остапенко Юрій Володимирович З 1991 р. директором школи працює Касянчик Василь Семенович.
Ткаченко Іван Наумович народився 5 травня 1916 року. Закінчивши місцеву семирічну школу у 1934 році, Іван Наумович здобув професію вчителя у Братській педагогічній школі. І з 1937 року працюва вчителем початкових класів у Єрмолівськів школі Привільнянського району. З 1938 року по 7 жовтня 1940 р. – Ткаченко І.Н. курсант Саратовського танкового училища імені Волоха. 22 червня 1941 р. -1 березня 1947 р. Роки життя, обпалені війною, роки тяжких випробувань, мужності, стійкості. Пройшовши тяжкі дороги відступу від Карпат до оборони Києва, Москви, Ткаченко І.Н. святкував Перемогу у М.Будапешті. Інспектор шкіл Тучинського району Рівненської області, вчитель Єрмолівської , Ленінської шкіл, запвідуючий Привільнянським райвно, а після ліквідації району – директор Ново – Павлівської і Ленінської шкіл.
Касянчик Василь Семенович Велику увагу в своїй діяльності приділяє формуванню педагогічного колективу, особливо в період глобальних змін, що відбувалися у державі та суспільстві, а відповідно і змінюються підходи до навчання та виховання. Василь Семенович за фахом вчитель трудового навчання, багато працює над підвищенням свого фахового рівня, творчо використовує передовий педагогічний досвід. Активний у громадському житті школи, села, району. Щороку організовує змагання з футболу на кубок Героя Радянського Союзу Лебедя Г.Ю. Нагороджений грамотами районного та обласного відділами освіти.
Схожі презентації
Категорії