Харчування підлітків
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Харчування підлітків Залежно від статі ,віку, ваги, зросту та роду занять змінюється потреба організму в харчових речовинах.Підлітки, які їдять багато фруктів і овочів, відчувають менше психічних проблем, показало австралійське обстеження Починаючи з 1985 року, велика кількість дітей і підлітків, неправильно харчуються і мають діагноз ожиріння,.Крім цього, відзначається збільшення числа дітей, які ведуть пасивний спосіб життя, замінивши активні ігри на свіжому повітрі телевізором і комп’ютером. Від харчування і способу життя безпосередньо залежить не тільки фізичне, але і психічне здоров’я майбутніх поколінь
Поживні речовини ПОЖИВНІ РЕЧОВИНИ, ЩО МІСТЯТЬСЯ У ПРОДУКТАХ ХАРЧУВАННЯ: МІНЕРАЛЬНІ РЕЧОВИНИ, ВІТАМІНИ, ВУГЛЕВОДИ, ЖИРИ, БІЛКИ, ВОДА.
Вуглеводи Це основне джерело енергії. Вони також сприяють нормальному перетравленню та засвоєнню жирів і білків.
Вода Є обов’язковою складовою більшості продуктів. У деяких продуктах, наприклад огірках, кавунах її дуже багато, а в якихось – мало (наприклад у крупах). За добу людині потрібно випити близько 1,5 л. рідини.
Мінеральні речовини Потрібні для правильного розвитку всіх систем організму. Кальцій зміцнює кістки та зуби. Фосфор сприяє розумовій діяльності. Ферум допомагає кровотворенню.
Білки Рослинні або тваринні, є основним будівельним матеріалом для клітин організму. Дитина росте і тому витрачає білки інтенсивніше, ніж доросла людина і відповідно має отримувати їх більше.
Що таке холестерин ? Перед тим, як обговорювати роль жирів в організмі людини, хочеться відзначити, що поняттям „жир” ми називаємо сполуки жирних кислот і гліцину. Нашому організму жири та жироподібні речовини життєво необхідні, вони використовуються для росту та розвитку мозку, вони входять в склад протоплазми клітин, а в комплексі із білками утворюють ліпопротеїди, які є структурним елементом клітинних мембран і внутрішньоклітинних утворень.
ЧИ ПОТРІБНЕ М”ЯСО ДЛЯ розвитку огранізму Часто можна почути: м’ясо необхідне для повноцінного розвитку огранізму, м’ясо є джерелом багатьох поживних речовин, в м’ясі містяться незамінні амінокислоти… А НАСПРАВДІ? Насправді м’ясо не є особливо корисним швидше навпаки. Судіть самі.
М’ясо М’ясо тварин, що споживається людиною, містить 14-20% білка. По цьому параметру сире м’ясо зовсім не рекордсмен. Сир містить до 30% білка (в ньому близько 25%), нежирний сир 18%, боби близько 20% (до 35% білка в соєвих бобах).
вітаміни Найважливіший компонент раціону – вітаміни. Чи варто говорити, що основне їх джерело – рослини. У м’ясній їжі вітамінів надзвичайно мало. М’ясна їжа може похвалитися лише більш менш наявними в ній вітамінами групи B.
Білки і жири Білки і жири можуть бути як тваринного так і рослинного походження. Добова норма для людини складає близько 3000 кілокалорій в день. З них приблизно 120 грам повинні складати білки (тваринного походження 50%), близько 80 грам жири (тваринного походження 50%), вуглеводи 500 грам (основна частина яких не має бути представлена цукром і крохмалем).
Схожі презентації
Категорії