"Гуцульська кераміка"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
План: Коротка історія Техніка виконання розпису Гуцульська кераміка за нашого часу Найвідоміші майстри
Коротка історія Гуцу льська кера міка — традиційний народний гуцульський промисел, один з видів кераміки. Гончарні вироби: різноманітний посуд, дитячі забавки, сувеніри, пічні кахлі, декоративні плитки. Становлення гуцульської кераміки відбувалося у XV ст. і продовжує свій розвиток донині. Найвідомішою стала косівська кераміка, що отримала свою назву від місця її створення — міста Косова (Івано-Франківська область).
У багатьох селах Гуцульщини основним ремеслом було гончарство, що дозволило місцевим майстрам швидко розвинутись та набути свого особливого, унікального стилю. Цей стиль розвивався, утворюючи нові види техніки виготовлення та розпису. Гуцульські майстри виробляли горщики, глечики, миски, горнятка — весь необхідний домашній посуд.
Техніка виконання розпису Розпис був важливою частиною роботи. Техніка виготовлення гуцульської кераміки — «ритування» або «гравіювання» — це розпис покритого білою глиною і підсушеного виробу. Після першого випалювання у гончарній печі на виріб наноситься розпис білою, зеленою, жовтою, рідше синьою фарбами. Виріб покривається прозорою глазуррю і випалюється вдруге. Така техніка є унікальною і єдиною у світі.
Гуцульська кераміка за нашого часу За останні десятиліття стрімко відроджуються традиції орнаментики давніх майстрів. В орнамент майстрів нині, як і в минулому, вплітаються рослинні елементи, а також зоображення птахів і звірів. Популярними стали сюжетні композиції, які відображають життя гуцульського народу
. Мистецтво гуцульської кераміки дійшло до наших днів у незліченній творчості багатьох форм, орнаментів, технологічних засобів, що привело до утворення великої школи художнього розпису глини — однієї з найяскравіших перлин українського народного мистецтва.
Найвідоміші майстри родина Рощиб'юків Цвілик Павлина Йосипівна Бахметюк Олекса Абашин Василь Олександрович Тим'як Марія Михайлівна Іван Баранюк Петро Гавришів
Джерела інформації https://www.google.com.ua http://kosivceramics.com/ http://uk.wikipedia.org/
Схожі презентації
Категорії