КЕРАМІКА
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Кераміка - це вироби і матеріали, що одержуються спіканням глин і їхніх сумішей з мінеральними добавками, а також оксидів і їхніх сполук.
Основною сировиною для кераміки є глина. Al2O3 2SiO2 2H2O – формула глини. Глина зазвичай сірого кольору, але бувають також білого, червоного, бурого, зеленого, жовтого. Основний процес – випал глини з добавками. Основна хімічна реакція, яка протікає при випалюванні: 3(Al2O3 2SiO2 2H2O)=3Al2O3 2SiO2+4SiO2+6H2O
Змішуючи глину з водою, отримують пластичну масу. Цій масі можна надати будь-яку форму і закріпити за допомогою випалу при високій температурі.
Глини, багаті окисом заліза, фарбуються після прожарювання (випалу) в бурі кольори. З них виготовляють зазвичай глиняні горщики і теракотові вироби.
Формовою землею називають глину, сильно забруднену окисом заліза і піском. Така глина служить переважно для виготовлення цегли та черепиці.
Глину, сильно забруднену домішками карбонатів кальцію і магнію, називають мергелем. Вона не придатна в якості сировини для керамічних виробів, проте її використовують при виробництві цементу.
Цегла Цеглу формують з глини і потім піддають випалу.Внаслідок вмісту в глині окису заліза цеглини здебільшого пофарбовані в червоний колір. Сильно обпалену, щільну і дуже міцну цеглу називають клінкером.
Вогнетривкі матеріали «Вогнетривкими» називають такі матеріали, які, не плавлячись, витримують нагрівання при високій температурі (принаймні 1600˚). Найбільш вживаним вогнетривким матеріалом є шамот.
Шамот насамперед застосовують для футерування топок, високотемпературних печей і рекуператорів. Для коксових, керамічних печей і для печей сталеливарної промисловості (наприклад, печі Сіменса - Мартена) використовують у більшості випадків дінас.
коксова батарея Внутрішні стінки покриті дінасом, який витримує 1200˚. Початкова та кінцева стінки батареї коксових печей покриті шамотом.
Фарфор Фарфор - вид кераміки, непроникний для води і газу. У тонкому шарі просвічується. Фарфор отримують за допомогою випалу кварцу (SiO2), каоліну (Al2O3 2SiO2 2H2O), глини і польового шпату.
Фаянс Фаянс, як і фарфор, білого або майже білого кольору, проте він м'якший, так що сталь залишає на ньому подряпини; він легше ламається, пористий, тому в більшості випадків його необхідно покривати глазур’ю.
Схожі презентації
Категорії