X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
КЕРАМІКА

Завантажити презентацію

КЕРАМІКА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Кераміка -  це вироби і матеріали, що одержуються спіканням глин і їхніх сумішей з мінеральними добавками, а також оксидів і їхніх сполук.

Слайд 3

СХЕМА

Слайд 4

Основною сировиною для кераміки є глина. Al2O3 2SiO2 2H2O – формула глини. Глина зазвичай сірого кольору, але бувають також білого, червоного, бурого, зеленого, жовтого. Основний процес – випал глини з добавками. Основна хімічна реакція, яка протікає при випалюванні: 3(Al2O3 2SiO2 2H2O)=3Al2O3 2SiO2+4SiO2+6H2O

Слайд 5

Змішуючи глину з водою, отримують пластичну масу. Цій масі можна надати будь-яку форму і закріпити за допомогою випалу при високій температурі.

Слайд 6

Глини, багаті окисом заліза, фарбуються після прожарювання (випалу) в бурі кольори. З них виготовляють зазвичай глиняні горщики і теракотові вироби.

Слайд 7

Формовою землею називають глину, сильно забруднену окисом заліза і піском. Така глина служить переважно для виготовлення цегли та черепиці.

Слайд 8

Глину, сильно забруднену домішками карбонатів кальцію і магнію, називають мергелем. Вона не придатна в якості сировини для керамічних виробів, проте її використовують при виробництві цементу.

Слайд 9

Цегла Цеглу формують з глини і потім піддають випалу.Внаслідок вмісту в глині окису заліза цеглини здебільшого пофарбовані в червоний колір. Сильно обпалену, щільну і дуже міцну цеглу називають клінкером.

Слайд 10

Вогнетривкі матеріали «Вогнетривкими» називають такі матеріали, які, не плавлячись, витримують нагрівання при високій температурі (принаймні 1600˚). Найбільш вживаним вогнетривким матеріалом є шамот.

Слайд 11

Шамот насамперед застосовують для футерування топок, високотемпературних печей і рекуператорів. Для коксових, керамічних печей і для печей сталеливарної промисловості (наприклад, печі Сіменса - Мартена) використовують у більшості випадків дінас.

Слайд 12

коксова батарея Внутрішні стінки покриті дінасом, який витримує 1200˚. Початкова та кінцева стінки батареї коксових печей покриті шамотом.

Слайд 13

Фарфор Фарфор - вид кераміки, непроникний для води і газу. У тонкому шарі просвічується.  Фарфор отримують за допомогою випалу кварцу (SiO2), каоліну (Al2O3 2SiO2 2H2O), глини і польового шпату.

Слайд 14

Фаянс Фаянс, як і фарфор, білого або майже білого кольору, проте він м'якший, так що сталь залишає на ньому подряпини; він легше ламається, пористий, тому в більшості випадків його необхідно покривати глазур’ю.

Слайд 15

Фарфорові вироби

Слайд 16

Слайд 17

Фарфорові ляльки

Слайд 18

Фарфор – як витвір мистецтва

Слайд 19

Слайд 20

Фаянсові вироби

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Глиняні вироби

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання