X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Декоративно-прикладне мистецтво"

Завантажити презентацію

"Декоративно-прикладне мистецтво"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Декоративно-прикладне мистецтво Розробила вчитель початкових класів Смілянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Маценко Н.В.

Слайд 2

Декоративно-прикладне мистецтво – вид образотворчого мистецтва, створення та прикрашання предметів повсякденного побуту.

Слайд 3

Види декоративно-прикладного мистецтва

Слайд 4

Гравіювання Гравіювання – це висікання на будь-якій поверхні узорів та слів.

Слайд 5

Художнє ткацтво Художнє ткацтво - це ручне або машинне виготовлення тканин на ткацькому верстаті.

Слайд 6

Слайд 7

Килимарство Килимарство - виготовлення килимів, а також килимових виробів (гобеленів, доріжок, килимових покриттів) ручним або машинним способом

Слайд 8

Слайд 9

Художня кераміка Художня кераміка - вироби, виготовлені з різних глин та інших неорганічних складників, які для міцності черепка висушують і випалюють при температурі 900-1500 °С.

Слайд 10

Керамічні вироби

Слайд 11

Вишивка Вишивка - найпоширеніший вид народного декоративно-прикладного мистецтва, орнаментальне або сюжетне зображення на тканинах, шкірі, повсті, виконане різними ручними або машинними швами.

Слайд 12

Вишиванки

Слайд 13

В'язання В'язання - вид народного декоративного мистецтва, виготовлення в'язаного полотна й окремих виробів вигинанням безперервної, цілісної нитки у петлях, що по-різному переплітаються між собою.

Слайд 14

В'язані вироби

Слайд 15

Мереживо Мереживо - один із популярних видів народного декоративного мистецтва; ажурні, сітчасті, декоративні вироби з лляних, шовкових, бавовняних, металевих та інших ниток. Мереживо виготовляється для оздоблення одягу, прикрашення тканин інтер'ерного призначення.

Слайд 16

Слайд 17

Вибійка Вибійка, розпис (вибиванка, набійка, друкованиця, мальованка, димка, синильниця) -- це тканини з візерунками, нанесеними за допомогою різьблених дощок; декорування тканин, коли орнамент утворюється не в процесі ткання, а наноситься на готову тканину, друкується.

Слайд 18

Слайд 19

Художня обробка кістки та рогу Художня обробка кістки та рогу - один із найдавніших видів декоративно-прикладного мистецтва. Використовували бивні мамонта і моржа, роги й кістки оленя, трубчасті кістки і роги великої рогатої худоби.

Слайд 20

Музичний інструмент з рогу

Слайд 21

Художнє плетіння Художнє плетіння - це вид декоративно-прикладного мистецтва, що означає процес виготовлення творів з природних рослинних матеріалів, інколи на ребристій основі.

Слайд 22

Плетені капелюхи

Слайд 23

Художня обробка дерева Художня обробка дерева -- найдавніший вид декоративно-прикладного мистецтва, виготовлення оригінальних виробів з дерева різноманітного функціонального призначення.

Слайд 24

Слайд 25

Художня обробка шкіри Художня обробка шкіри -- вид декоративно-прикладного мистецтва, що специфічними прийомами формотворення й оздоблення утворює чимало естетично досконалих побутових речей: місткостей, взуття, одягу тощо.

Слайд 26

Шкіряна сумка

Слайд 27

Художній метал Художнім металом називають декоративно-прикладні й монументально-декоративні твори, виготовлені вручну різноманітними техніками з чистих металів та їх сплавів.

Слайд 28

Ворота виготовлені з художнього металу

Слайд 29

Витинанки Витинанки - орнаментальні й фігурні прикраси житла, ажурно витяті ножицями, вирізані ножем з білого або кольорового паперу.

Слайд 30

Слайд 31

Писанкарство Писанкарство - розписування яєць - вид декоративно-прикладного мистецтва, поширений у слов'ян та інших народів

Слайд 32

Слайд 33

Художнє скло

Слайд 34

Випалювання по дереву Випалювання по дереву – це утворення візерунка за допомогою гарячого штифта.

Слайд 35

Карбування Карбування або чеканка — технологічний процес обробки металів, що полягає у виготовленні малюнка, напису або зображення шляхом вибивання на пластині визначеного рельєфу. Є одним з варіантів художньої ковки.

Слайд 36

Слайд 37

Батік Батік - ручний розпис по тканині. На тканину - шовк, бавовну, шерсть, синтетику - наноситься відповідна тканинна фарба. Для отримання чітких меж на стику фарб використовується спеціальний закріплювач.

Слайд 38

Вироби з батіку

Слайд 39

Виготовлення виробів з бісеру Батьківщина бісеру — Стародавній Єгипет, де з непрозорого скла виготовляли штучні перлини, які арабською мовою називались «бусра», звідки й пішла його назва. Там він був прикрасою і предме том торгівлі.

Слайд 40

Прикраси з бісеру

Слайд 41

Декоративний розпис Розписи широко використовували для орнаментації житла, керамічних і дерев'яних виробів, у текстильній та порцеляново-фаянсовій промисловості, поліграфії. Одним із найвідоміших є петриківський розпис (походить від назви села Петриківка).

Слайд 42

Петриківський розпис

Слайд 43

Скань Скань (від старослов'янського дієслова «с'каті» - сукати, звивати в одну нитку) - вид ювелірної техніки: ажурний або напаяний на металевий фон візерунок з тонкого золотого, срібного або мідного дроту, гладкого або звитого в мотузочки. Вироби з скані часто доповнюються зерню (маленькі срібні або золоті кульки) і емаллю.

Слайд 44

Вироби із скані

Слайд 45

Художня обробка каменю З найдавніших часів виготовлялися з каменю великі і малі скульптури, з різьбленим орнаментом, іконки, хрести, усілякі ювелірні вироби.

Слайд 46

Різьблення Різьблення по дереву— вид декоративно-прикладного мистецтва (також різьблення є одним з видів художньої обробки дерева поряд з випилюванням, токарною обробкою).

Слайд 47

Різьблення по дереву

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне