X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Декоративно-прикладне мистецтво мусульманських народів

Завантажити презентацію

Декоративно-прикладне мистецтво мусульманських народів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації Районний методичний кабінет Художня культура світу 11 клас Арабо-мусульманський культурний регіон Декоративно-прикладне мистецтво мусульманських народів Підготувала вчитель Білашківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гончар Тетяна Сергіївна 2008- 2009 н.р.

Слайд 2

Іслам забороняв зображати живі істоти. Тому в мистецтві, пов'язаному з релігією (у убранні культових будівель і в прикрасі Корану - священної книги мусульман), за рідкісним виключенням переважає декоративний орнамент з геометричних і стилізованих рослин, а також арабські написи. У країнах Ближнього і Середнього Сходу набула поширення арабеска - характерний для середньовіччя декоративний орнамент у вигляді сложноплетеного, подібно до мережива, узору, що дозволяє заповнювати площини різного контура і будь-якої кривизни. Арабеска застосовувалася для прикрас і великих архітектурних площин, і побутових предметів. У ній майстри Сходу талановито поєднували строгі геометричні фігури із стилізованим рослинним узором, а іноді і з написами. Різноманітність композицій, вишуканий ритм ліній, багатство мотивів з повним правом дозволяють назвати арабеску музикою для очей.

Слайд 3

У декоративному убранні світських будівель (палаців халіфа і будинків багатих арабів) застосовувалися арабески і написи, виконані різьбленням по каменю або стукоту (штучний мармур) і часто забарвлені яскравими фарбами або викладені з глазурованої цегли. Всупереч заборонам ісламу світські споруди нерідко прикрашалися зображеннями людей і тварин. Фрески, мозаїка, рельєфи і круглі скульптури виявлені при розкопках в палацах і замках VII - XI вв. на території Сірії, Іраку, Палестини, Єгипту. Велику художню цінність представляє арабська книжкова мініатюра. З особливою любов'ю художники в Багдаді і інших містах ілюстрували популярні у той час розповіді - маками, що оповідають про пригоди енергійного і заповзятливого Абу-зайда. Барвисті мініатюри XII - XIV вв. примітивною, але виразною мовою розповідають про життя старовинних арабських міст і сіл. Чудовий екземпляр «Макамат» аль-харірі, на сторінках якого розміщено близько ста мініатюр, зберігається в бібліотеці Ленінградського відділення Інституту сходознавства.

Слайд 4

У XII - XIV вв. славилися художні вироби з металу, міста Мосула, що вийшли з рук майстрів (Ірак). На поверхню глеків, чаш, блюд вони наносили витончену сітку орнаменту, а також зображення людей і тварин, а іноді цілі сцени придворного побуту, прийомів, полювання. На світлій поверхні бронзи малюнок виділяється не тільки чеканкою, але і якнайтоншою інкрустацією сріблом, темною міддю, іноді золотом. Багатством узору славилися барвисті арабські тканини, поливна кераміка, художні вироби з гірського кришталя і скла, різьблення по кістці і дереву, предмети ювелірного мистецтва. Разом з іншими товарами арабські художні вироби в епоху середньовіччя потрапляли в багато країн Європи, Азії і Африки.

Слайд 5

Хосров перед замком Ширин. Мініатюра зі збірника поем Нізамі "Хамсе", 1431 р. Нізамі (1149 - 1209 рр.) - славний азербайджанський поет, родом з міста Гянджі. “Хосров і Ширин” - одна з поем, яка входить до циклу “П’ять поем” (Хамсе). Ширин, прекрасна цариця Аррану (так в давнину звався сучасний Азербайджан) щиро закохалась у спадкоємця іранського престолу царевича Хосрова. А от кого коає Хосров - ви дізнаєтесь, якщо розшукаєте в Інтернеті текст поеми і прочитаєте її. Слід знати, що іслам категорично забороняє зображення людей в монументальному мистецтві. Тому в ісламському світі немає ані живопису, ані скульптури у нашому розумінні слова. Книжкова мініатюра - це єдиний вид ісламського живопису. Особливих успіхів досягла персидська школа мініатюри, зразок якої представлено на репродукції.

Слайд 6

Реза Аббаси. Свято. Іранська мініатюра. 1-а половина XVII в. Державний Ермітаж. Ленінград.

Слайд 7

Глек, прикрашений гравіюванням. Сірія. VIII в. Бронза. Музей ісламського мистецтва. Каїр.

Слайд 8

Караван подорожніх. Мініатюра до рукопису «Мака-мат» аль-харірі. Багдад (Ірак). 1237. Національна бібліотека. Париж.

Слайд 9

До. Бехзад. Лейла і Меджнун в школі. Мініатюра до рукопису Низами «Хамсі».

Слайд 10

Купол і мінарет медресе Мадери-шах, прикрашені розписними кахлями. Початок XVIII в. Ісфахан. Іран.

Слайд 11

Іранський килим. XVI в. Державний Ермітаж. Санкт-Петербург

Слайд 12

Лампа з мечеті Сулейманіє в Стамбулі. Туреччина. Ок. 1557. Поливна кераміка. Музей Вікторії і Альберта. Лондон.

Слайд 13

Список використаної літератури: Програми для загальноосвітніх навчальних закладів гуманітарного напрямку. Художня культура 10-11 класи. –К.: Шкільний світ,2001.-96с. 1. УРЕ. т.1/ За ред. М.П.Бажана та ін. - К.: Вид-во АН УРСР, 1959. -с.274. 2. Історія світової культури. Культурні регіони: Навч.посібник. - К.: Либідь, 2000.- 520 с. 3. Панова В.Ф., Вахтин Ю.Б. Жизнь Мухаммеда. - М.: Политиздат, 1990. - 495

Слайд 14

Адреса джерела : http://myslenedrevo.com.ua БОЛЬШАЯ ДЕТСКАЯ ЭЛЕКТРОННАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ .ТОМ 10. Искусство.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство