X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Декоративно-прикладне мистецтво мусульманських народів

Завантажити презентацію

Декоративно-прикладне мистецтво мусульманських народів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Іслам забороняв зображати живі істоти. Тому в мистецтві, пов'язаному з релігією, за рідкісним виключенням переважає декоративний орнамент з геометричних і стилізованих рослин, а також арабські написи.

Слайд 3

Арабеска У країнах Ближнього і Середнього Сходу набула поширення арабеска - характерний для середньовіччя декоративний орнамент у вигляді сложноплетеного, подібно до мережива, узору, що дозволяє заповнювати площини різного контура і будь-якої кривизни. Арабеска застосовувалася для прикрас і великих архітектурних площин, і побутових предметів. У ній майстри Сходу талановито поєднували строгі геометричні фігури із стилізованим рослинним узором, а іноді і з написами. Різноманітність композицій, вишуканий ритм ліній, багатство мотивів з повним правом дозволяють назвати арабеску музикою для очей.

Слайд 4

Арабеска

Слайд 5

У декоративному убранні світських будівель застосовувалися арабески і написи, виконані різьбленням по каменю або стукоту і часто забарвлені яскравими фарбами або викладені з глазурованої цегли. Всупереч заборонам ісламу світські споруди нерідко прикрашалися зображеннями людей і тварин. Купол і мінарет медресе Мадери-шах, прикрашені розписними кахлями.

Слайд 6

Арабська книжкова мініатюра Велику художню цінність представляє арабська книжкова мініатюра. З особливою любов'ю художники ілюстрували популярні у той час розповіді. Барвисті мініатюри примітивною, але виразною мовою розповідають про життя старовинних арабських міст.

Слайд 7

Слайд 8

Реза Аббаси. Свято. Іранська мініатюра. 1-а половина XVII в. Державний Ермітаж. Ленінград.

Слайд 9

Глек, прикрашений гравіюванням. Сірія. VIII в. Бронза. Музей ісламського мистецтва. Каїр.

Слайд 10

Караван подорожніх. Мініатюра до рукопису «Мака-мат» аль-харірі. Багдад (Ірак). 1237. Національна бібліотека. Париж.

Слайд 11

Лейла і Меджнун в школі. Мініатюра до рукопису Низами «Хамсі».

Слайд 12

Іранський килим. XVI в. Державний Ермітаж. Санкт-Петербург

Слайд 13

Лампа з мечеті Сулейманіє в Стамбулі. Туреччина. 1557. Поливна кераміка. Музей Вікторії і Альберта. Лондон.

Слайд 14

Список використаної літератури: Програми для загальноосвітніх навчальних закладів гуманітарного напрямку. Художня культура 10-11 класи. –К.: Шкільний світ,2001.-96с. 1. УРЕ. т.1/ За ред. М.П.Бажана та ін. - К.: Вид-во АН УРСР, 1959. -с.274. 2. Історія світової культури. Культурні регіони: Навч.посібник. - К.: Либідь, 2000.- 520 с. 3. Панова В.Ф., Вахтин Ю.Б. Жизнь Мухаммеда. - М.: Политиздат, 1990. - 495

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне