X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Бібліотеки без кордонів

Завантажити презентацію

Бібліотеки без кордонів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вудмаска Тетяна, заст. директора по роботі з юнацтвом

Слайд 2

ПЕРШІ БІБЛІОТЕКИ В КИЇВСЬКІЙ РУСІ ПОЧАЛИ ВІДКРИВАТИСЯ ПРИ ЦЕРКВАХ І МОНАСТИРЯХ ПІСЛЯ УХВАЛЕННЯ В 988 РОЦІ ХРИСТИЯНСТВА. НАЙБІЛЬШОЮ І НАЙБАГАТШОЮ У ТОЙ ЧАС БУЛА БІБЛІОТЕКА СОФІЇ КИЇВСЬКОЇ, ЗАСНОВАНА У 1037 РОЦІ ЯРОСЛАВОМ МУДРИМ. В БІБЛІОТЕЦІ НАЛІЧУВАЛОСЯ ДО 900 ТОМІВ РУКОПИСНИХ КНИГ - ГРАНДІОЗНА ДЛЯ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ КІЛЬКІСТЬ.

Слайд 3

ОСТРОМИРОВЕ ЄВАНГЕЛІЄ ІЗБОРНИКИ 1073 ТА 1076 РР. РЕЙМСЬКЕ ЄВАНГЕЛІЄ

Слайд 4

НАЦІОНАЛЬНА ПАРЛАМЕНТСЬКА БІБЛІОТЕКА Є ПРОВІДНИМ ДЕРЖАВНИМ КУЛЬТУРНИМ, ОСВІТНІМ, НАУКОВО-ІНФОРМАЦІЙНИМ ЗАКЛАДОМ. БІБЛІОТЕКА УТВОРЕНА 3 БЕРЕЗНЯ 1866 Р. ЯК КИЇВСЬКА РОСІЙСЬКА ПУБЛІЧНА ЗА РОЗПОРЯДЖЕННЯМ ЦАРСЬКОГО УРЯДУ.

Слайд 5

27-ПОВЕРХОВИЙ ІСТОРИЧНИЙ ХМАРОЧОС У КИЄВІ. БУДУВАВСЯ 1976 – 1989 РОКИ. В БУДИНКУ РОЗМІЩЕНА НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО — НАЙБІЛЬША В УКРАЇНІ І ОДНА З НАЙБІЛЬШИХ У СВІТІ БІБЛІОТЕК. БІБЛІОТЕКА НАЛІЧУЄ 15 МІЛЬЙОНІВ КНИЖОК. НАЙЦІННІШИМ Є ПЕРЕСОПНИЦЬКЕ ЄВАНГЕЛІЄ (1556—1561).

Слайд 6

СУКУПНИЙ ФОНД БІБЛІОТЕКИ СТАНОВИТЬ БІЛЬШ НІЖ 500 ТИСЯЧ ВИДАНЬ. ПОСЛУГАМИ БІБЛІОТЕКИ ЩОРІЧНО КОРИСТУЮТЬСЯ 20 ТИСЯЧ ДІТЕЙ І ФАХІВЦІВ У ГАЛУЗІ ДИТЯЧОЇ КНИГИ І ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ. З 1993 Р. – ДЕРЖАВНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ДЛЯ ДІТЕЙ, У 2003 р. ОТРИМАЛА СТАТУС НАЦІОНАЛЬНОЇ.

Слайд 7

АБОНЕМЕНТ ТРЕНІНГОВИЙ ЦЕНТР З НЕТИКЕТУ

Слайд 8

БІБЛІОТЕКА ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ США БІБЛІОТЕКУ БУЛО ЗАСНОВАНО 1632 Р. ЗАРАЗ ВОНА ОБ’ЄДНУЄ 90 АКАДЕМІЧНИХ БІБЛІОТЕК З БІЛЬШ НІЖ 15 МЛН. ПРИМІРНИКАМИ, І Є НАЙБІЛЬШОЮ АКАДЕМІЧНОЮ БІБЛІОТЕКОЮ В СВІТІ.

Слайд 9

РОТТЕРДАМСЬКА БІБЛІОТЕКА БІБІЛОТЕКА ЗЗОВНІ ВИГЛЯДАЄ ЯК КРУЇЗНИЙ ЛАЙНЕР, ЗАГАЛЬНА ПЛОЩА ЯКОГО – 24 ТИС. КВ. М.

Слайд 10

БІБЛІОТЕКА АКАДЕМІЇ НАУК В САНКТ-ПЕТЕРБУРЗІ БУЛА ЗАСНОВАНА У 1714 РОЦІ ЗА УКАЗОМ ЦАРЯ ПЕТРА.

Слайд 11

РОЗТАШОВАНА У ВЕЙМАРІ, БІЛЬШЕ ВІДОМА ЯК «БІБЛІОТЕКА ГЕТЕ»: З 1797 ПО 1832 РІК ПОЕТ БУВ ЇЇ ПОСТІЙНИМ ВІДВІДУВАЧЕМ. БІБЛІОТЕКА СЛАВИТЬСЯ СВОЇМИ БАГАТИМИ ЗБІРКАМИ ВИДАНЬ «ФАУСТА», БАГАТОЮ КОЛЕКЦІЄЮ МУЗИЧНИХ РУКОПИСІВ, ЧУДОВИМИ ЗБІРКАМИ РУКОПИСНИХ КНИГ, СТАРОВИННИХ КАРТ.

Слайд 12

БІБЛІОТЕКА ДЖОНА РІЛЕНДА В МАНЧЕСТЕРІ У БІБЛІОТЕЦІ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ ПОНАД 4 МЛН. КНИГ І МАНУСКРИПТІВ, БІЛЬШ НІЖ 41 ТИС. ЕЛЕКТРОННИХ ЖУРНАЛІВ І 500 ТИС. ЕЛЕКТРОННИХ КНИГ, ДЕКІЛЬКА СОТЕНЬ БАЗ ДАНИХ.

Слайд 13

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА США — ОДНА З НАЙБІЛЬШИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ. Є НАУКОВОЮ БАЗОЮ КОНГРЕСУ США ЗАЙМАЄТЬСЯ ОБСЛУГОВУВАННЯМ ПЕРЕВАЖНО ДЕРЖАВНИХ СТРУКТУР, НАУКОВИХ І ДОСЛІДНИЦЬКИХ УСТАНОВ, НАУКОВЦІВ.

Слайд 14

ОДНА З НАЙДАВНІШИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ, НАЗВАНА НА ЧЕСТЬ СЕРА ТОМАСА БОДЛЕЙЯНА. СКЛАДАЄТЬСЯ З ЦЕНТРАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ БОДЛЕЙЯН І ВОСЬМИ ПІДВІДОМЧИХ БІБЛІОТЕК. КОЛЕКЦІЯМИ ЦІЄЇ БІБЛІОТЕКИ КОРИСТУЮТЬСЯ ВЧЕНІ ВСЬОГО СВІТУ.

Слайд 15

БІБЛІОТЕКА РОЗТАШОВАНА В СХІДНОМУ КРИЛІ АБАТСТВА СВЯТОГО ФЛОРІАНА. БУДУВАЛАСЯ З 1744 ПО 1750 РІК ЗА ПРОЕКТОМ ДЖ. ХЭЙБЕРГЕРА. СТЕЛЯ БІБЛІОТЕКИ РОЗПИСАНА АЛЬТОМОНТЕ, А УЗДОВЖ СТІНИ ПРОХОДИТЬ ГАЛЕРЕЯ В СТИЛІ РОКОКО.

Слайд 16

БІБЛІОТЕКА ФІШЕРА — ГОЛОВНА БІБЛІОТЕКА КНИГ СІДНЕЙСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ, ЩО МАЄ НАЙБІЛЬШУ КОЛЕКЦІЮ КНИГ В ПІВДЕННІЙ ПІВКУЛІ, НАЛІЧУЄ БІЛЬШЕ ДВОХ МІЛЬЙОНІВ ТОМІВ.

Слайд 17

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ. ОДНА З НАЙБІЛЬШИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ, ЧИСЛО ОДИНИЦЬ ЗБЕРІГАННЯ ЯКОЇ ПЕРЕВИЩУЄ 150 МІЛЬЙОНІВ.

Слайд 18

БУЛА ЗАСНОВАНА В XV СТ. ПАПОЮ РИМСЬКИМ МИКОЛОЮ V В ТОЙ ЖЕ ЧАС, ЩО І БІБЛІОТЕКА СВЯТОГО ЛАУРЕНЦІАНА.

Слайд 19

Є КУЛЬТУРНОЮ СПАДЩИНОЮ І НАДБАННЯМ ПРУССІЇ. УБІБЛІОТЕЦІ БІЛЬШЕ 10 МІЛЬЙОНІВ ОДИНИЦЬ ЗБЕРІГАННЯ. ОКРІМ СВОЄЇ ОСНОВНОЇ ФУНКЦІЇ БІБЛІОТЕКА ТАКОЖ СКЛАДАЄ ЗВЕДЕНИЙ КАТАЛОГ ІНКУНАБУЛ (ТВОРІВ ПОЧАТКОВОГО ПЕРІОДУ КНИГОДРУКУВАННЯ).

Слайд 20

ВІДОМА ТАКОЖ ЯК «АЛЬБЕРТИНА», Є НАЦІОНАЛЬНОЮ НАУКОВОЮ БІБЛІОТЕКОЮ БЕЛЬГІЇ. ОСНОВНА МІСІЯ ПОЛЯГАЄ В ЗБОРІ І ЗБЕРІГАННІ УСІХ ВИДАНЬ, ЩО ПУБЛІКУЮТЬСЯ В БЕЛЬГІЇ, А ТАКОЖ РОБІТ БЕЛЬГІЙЦІВ, ЩО ЖИВУТЬ ЗА КОРДОНОМ. МІСТИТЬ ВЕЛИКУ КІЛЬКІСТЬ ІНОЗЕМНИХ ВИДАНЬ.

Слайд 21

ОДНА ІЗ СТАРІШИХ І НАЙБІЛЬШИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ. ЗАСНОВАНА У 1480 РОЦІ ЯК КОРОЛІВСЬКА БІБЛІОТЕКА. В 1795 РОЦІ ОГОЛОШЕНА КОНВЕНТОМ НАЦІОНАЛЬНОЮ.

Слайд 22

ОДНА З НАЙБІЛЬШИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ, ЇЇ ЧАСТО НАЗИВАЮТЬ БІБЛІОТЕКОЮ-МУЗЕЄМ. НИНІ У ФОНДАХ БІБЛІОТЕКИ НАЛІЧУЄТЬСЯ БЛИЗЬКО 43,3 МІЛЬЙОНІВ НАУКОВИХ МАТЕРІАЛІВ І 15,5 МІЛЬЙОНІВ КНИГ. ТАКОЖ В НІЙ ЗБЕРІГАЮТЬСЯ, КАРТИНИ, ЕСТАМПИ, ГРАВЮРИ ВІДОМИХ І МАЛОВІДОМИХ МАЙСТРІВ ОТРИМАНІ В ДАР РАЗОМ З КНИГАМИ.

Слайд 23

СТВОРЕНА НА ОСНОВІ РУМЯНЦЕВСЬКОГО МУЗЕЮ, ОДНА З НАЙБІЛЬШИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ. У 2008 РОЦІ СВЯТКУВАЛА СВОЄ 180-РІЧЧЯ. ОБ'ЄМ ФОНДУ БІБЛІОТЕКИ ПЕРЕВИЩУЄ 42 МІЛЬЙОНИ ОДИНИЦЬ ЗБЕРІГАННЯ.

Слайд 24

Слайд 25

ХРАМ ЗНАНЬ У АЛМАЗІ. САМЕ ТАК ВИГЛЯДАЄ СПОРУДА БІБЛІОТЕКИ, Є ОДНІЄЮ З НАЙБІЛЬШИХ У СВІТІ.

Слайд 26

БІБЛІОТЕКА БУЛА ПОБУДОВАНА У 1673 РОЦІ І Є НАЙБІЛЬШОЮ БІБЛІОТЕКОЮ СКАНДИНАВІЇ. ЇЇ ФОНД – 2,5 МІЛЬЙОНИ ТОМІВ, ТАКОЖ ТУТ ЗБЕРІГАЮТЬСЯ ОРИГІНАЛЬНІ МАНУСКРИПТИ ГАНСА ХРІСТІАНА АНДЕРСЕНА. ДОБУДОВА ДО БІБЛІОТЕКИ ВМІЩУЄ В СЕБЕ 200 ТИСЯЧ КНИГ, А ТАКОЖ КНИЖКОВИЙ МАГАЗИН, РЕСТОРАН, 6 ЧИТАЛЬНИХ ЗАЛІВ, АКТОВИЙ ЗАЛ, КОНЦЕРТНИЙ ХОЛ НА 600 МІСЦЬ. НОВА БУДІВЛЯ БІБЛІОТЕКИ «ЧОРНИЙ ДІАМАНТ», 1999

Слайд 27

ФІЛОЛОГІЧНА БІБЛІОТЕКА БЕРЛІНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВЕЛИЧЕЗНЕ СКЛЯНЕ ЯЙЦЕ ПОБУДУВАЛИ У 2005 РОЦІ ТА НАЗВАЛИ “ МОЗОК БЕРЛІНА”

Слайд 28

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА КИТАЮ ЦЕ ГОЛОВНЕ КНИГОСХОВИЩЕ КРАЇНИ. ЦЕНТР ЗБЕРІГАННЯ СТАРОДАВНЬОЇ КИТАЙСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ. У СХОВИЩАХ ЗАКЛАДУ КНИГИ 115 МОВАМИ СВІТУ.

Слайд 29

ГОЛОВНА БІБЛІОТЕКА ЄГИПТУ, ВИКОНАНА У ФОРМІ ЗРІЗАНОГО ЦИЛІНДРУ, НИЗХІДНОГО ДО СЕРЕДЗЕМНОГО МОРЯ. АЛЕКСАНДРІЙСЬКА БІБЛІОТЕКА В ЄГИПТІ

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

“ПЛЯЖНІ”БІБЛІОТЕКИ

Слайд 33

НАЙМЕНША БІБЛІОТЕКА СВІТУ

Слайд 34

http://uk.wikipedia.org/wiki http://www.rate1.com.ua/ua/suspilstvo/osvita/456/ http://cikavo.com/article/11421.html http://karpatyua.net/news-world/26-naymensha-bbloteka-svtu.html http://www.bibliokid.if.ua/piznavay/istoriya-i-kultura/pro-knygy/492-ekskursiya-suchasnymy-bibliotekamy-svitu.html Використані електронні ресурси:

Слайд 35

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне