Ресурсні можливості Американської бібліотеки Бази даних бібліотеки Міжнародної інформаційної служби Держдепартаменту США (через сервіс eLibraryUSA)
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Ресурсні можливості Американської бібліотеки Бази даних бібліотеки Міжнародної інформаційної служби Держдепартаменту США (через сервіс eLibraryUSA)
23 бази даних, доступ через сервіс бібліотеки Міжнародної інформаційної служби Держдепартаменту США. До кожної бази додається інструкція, котру можна завантажити, прочитати або роздрукувати. Доступ з будь-якого комп’ютера в мережі Американської бібліотеки за паролем. Пароль вводить бібліотекар.
Ebrary Повнотекстові колекції понад 20 000 книг англійською і 35 000 книг іспанською та португальською мовами. Охоплює широке коло питань: соціологія, психологія, історія, політологія, медицина, мова та література, філософія та релігія, освіта, бізнес, природничі науки і багато іншого.
Gale Academic OneFile База рецензованих повнотекстових статей з провідних журналів світу і довідкових джерел з багатьох галузей – фізики, , техніки, медицини, соціальних наук, мистецтва, теології, літератури. 15 000 назв журналів, із них 7300 рецензованих. Містить декілька мільйонів статей у форматах PDF і HTML (43.305.077) починаючи з 1980 року. Оновлюється щоденно. Gale Directory Library Інтернет-колекція корпоративних, урядових і професійних довідників про компанії та консультантів, джерела фінансування, державні установи, бібліотеки та інформаційні джерела, організацій, дослідницьких центрів. Містить 1467264 записів. Можливість здійснювати перехресний пошук. Gale General OneFile Mістить новини та журнальні статті на актуальні теми: бізнес, поточні події, економіка, освіта, екологія, охорона здоров'я, дозвілля, гуманітарні науки, право, література та мистецтва. Мільйони повнотекстових статей, багато із них містять зображенням. Містить 96.642.003 статей. Оновлюється щодня. Gale Virtual Reference Library База енциклопедій та спеціалізованих довідкових джерел для міждисциплінарних досліджень. Ці довідкові матеріали колись були доступні тільки в бібліотеці, але тепер є можливість отримати до них доступ через Інтернет. • Доступ до понад 65 повнотекстових довідників. • Автоматичний переклад статей на 11 мовах. • ReadSpeaker, яка забезпечує аудіо версії статей.
CQ Researcher Online Доповіді про поточні та спірні питання сучасності починаючи з 1923 року. Розрахований на студентів, викладачів, бібліотекарів, журналістів – тих, кому потрібно виконати завдання, підготуватися до дискусії. Кожна є унікальною роботою, написаною досвідченим журналістом після всебічного вивчення теми. Функція Pro-con дає можливість ознайомитися з думкою опонентів. Фотографії, таблиці, мапи та графіки допомагають зрозуміти складні теми. Також пропонує бібліографію та посилання на ресурси для детальнішої інформації. CQ Global Researcher Задовольняє найвимогливіший попит на виважені та об’єктивні статті з міжнародних питань. Забезпечує всебічне висвітлення світових подій з багатьох точок зору. Доступна лише в Інтернеті. Global Issues in context Авторитетні джерела, котрі аналізують соціальні, політичні, економічні, культурні, військові питання в усіх країнах світу. Періодика, довідкові видання, статистичні дані. Містить аудіо- та відеоматеріали.
Business Source Premier (EBSCOhost) Надає доступ до повних текстів більш ніж 2300 журналів, в тому числі понад 1100 рецензованих найменувань. Ця база даних сягає 1886 року. Regional Business News (EBSCOhost) Ця база даних містить повні тексти з понад 80 місцевих ділових видань, що охоплюють усю територію Сполучених Штатів.
Filmakers Інтернет бібліотека для кінематографістів. Містить документальні фільми, відзначені нагородами. Їх тематика - расові та гендерні стосунки, прав людини, глобалізація, мультикультуралізм, міжнародні відносини, охорона навколишнього середовища, біоетика, здоров'я, політологія, психологія, мистецтво, література і багато іншого. Містить 941 назву, загальна тривалість 746 годин.
Encyclopedia Britannica Онлайнова версія класичного довідкового видання, енциклопедичні статті охоплюють понад 75000 тем, мапи, новини, тлумачний словник із звуковим супроводом.
Literature Resource Center (Gale) Література ресурсний центр є всеосяжною базою даних про твори літератури та їх авторів. Містить повнотекстові наукові статті більше ніж із 360 наукових і літературних журналів, повні тексти віршів та коротких оповідань, опублікованих у сучасних журналах, рецензії на книги, біографічні нариси 130 000 письменників. Всього 1 413 860 документів. LitFinder (Gale) містить повнотекстові літературні твори, у тому числі близько 150 тисяч віршів, оповідань, п'єс і промов.
HIV RAP Мультимедійний посібник про ВІЛ / СНІД та їх профілактику. Містить науково обґрунтовану інформацію про профілактичні заходи, відповіді на часті запитання, дає стратегічні підказки як захистити себе і свого партнера.
Teen Health and Wellness Ресурс для підлітків про охорону здоров'я та здоровий спосіб життя: Забезпечує учнів середніх і старших неупередженою інформацією про хвороби, наркотики, алкоголь, харчування, психічне здоров'я, основи фінансової грамотності, особисту безпеку тощо.
Gale Science in Context містить наукові доповіді з різноманітних актуальних тем сьогодення. Планування сім'ї, кислотні дощі, аеродинаміка, забруднення повітря. Корисним доповненням є зображення, відео, аудіо файли та посилання на авторитетні наукові сайти.
GREENR (The Global Reference on the Environment, Energy, and Natural Resources) охоплює питання навколишнього середовища, енергетики та природних ресурсів. Зосереджений на фізичних, соціальних та економічних аспектах охорони навколишнього середовища. Містить наукові журнали, новини, тематичні дослідження, законодавство, матеріали конференцій, первинні документи, статистику та мультимедійні засоби.
English Language Learner (EBSCOhost) Цей мультимедійний ресурс призначено для вивчення англійської мови від школярів до студентів. Надає допомогу у вивченні мови, вчить проводити дослідження, здобувати основи знань, розробляти стратегію навчання.
Fuente Academica (EBSCOhost) Містить понад 450 наукових журналів іспанською та португальською мовами. Розглядає сільське господарство, біологічні науки, економіку, історію, право, літературу, філософію, психологію, громадське управління, релігію та соціологію. Library, Information Science& Technology Abstracts (EBSCOhost) Бібліотекознавство, інформатика та технології. Цитування більше як 560 журналів , близько 50 пріоритетних журналів, також книги, наукові доповіді та матеріали досліджень. Ця база даних також містить повні тексти понад 300 журналів. Тематика включає бібліотечну справу, класифікацію, каталогізацію, он-лайн пошук інформації, управління інформацією тощо. Сягає середини 60-х років минулого століття.
Нещодавно відкрита публічна бібліотека у м. Дарієн, штат Коннектикут. Високі стелі, каміни та затишні куточки, наявність кафе та використання найсучаснішої технологій вражають менше ніж спосіб, у який книги розміщені. “ Книги знаходяться всюди, але особливо багато їх у дитячій кімнаті, вони розставлені по полицях та позначені, таким чином, що спочатку ставить відвідувача у незручне становище. Але згодом читач розуміє, що таке розміщення дає більше можливостей знайти те, що він шукає без допомоги бібліотекаря. ” Бібліотека каже мені, що вона хоче бути схожою на мене”. В останні роки бібліотекарі були втягнуті в класифікаційну боротьбу. Все почалося у 2007 році коли відкрилося нове відділення бібліотеки Перрі у містечку Гілберт, округ Марікопа у штаті Арізона. Галузева література була розставлена відповідно до системи BISAC (Book Industry Standards and Communications - Стандарти та нормативи видавничої справи). На відміну від Дьюї, який класифікує книги за галузями знань, система BISAC використовує алфавітний список категорій, починаючи від антикваріату і закінчуючи яхтами. Багато бібліотекарів віддають перевагу простоті та зручності BISAC у порівнянні із складністю класифікації Дьюї.
Книги діляться на 52 категорії, кожна з яких, у свою чергу, поділяться на додаткові рівні. Категорії для книги, як правило, визначається видавцем (або редакторами, вони, зрештою, ознайомлюються з книгою найближче) і використовуються у подальшому ланцюгу розподілу такими компаніями, як Amazon, Baker & Taylor, Barnes & Noble, BookScan та інші. У багатьох випадках це допомагає уникнути плутании у класифікаційних рубриках. Багато книжкових магазинів послуговуються BISAC коли розставляють книги на своїх полицях, але категорії та підкатегорій також використовуються для створення пошуку записів книги. Хоча продавець може прийняти рішення відкласти книгу в іншу категорію, тому що книга може мати кілька заголовків згідно з BISAC, заведених на неї у комп'ютерній системі. На відміну від систем бібліотечної класифікації, BISAC коди є невидимими для користувачів, що дає можливість переглядати книги, але зазвичай читачеві потрібно звернутися до бібліотекаря щоб знайти конкретний примірник. За словами Маршалла Шора, котрий надавав консультації керівництву бібліотеки Перрі, вирішальни стали результати опитування читачів, котрі скаржилися, що вони не розуміють класифікацію Дьюі, що цифри їх лякають, змушують відчувати себе нерозумними. Щоб допомогти користувачам стати більш самостійними і відчувати себе комфортно, було прийняте рішення відмовитися від традиційної класифікації.
“Більше 75 відсотків наших клієнтів заявили, що вони йдуть в бібліотеку, щоб ”щось підшукати”. У спільноти, яка займає пяте місце у США за темпами зростання, нова філія була настільки популярна, що окружна бібліоте чна система планує застосовувати класифікацію BISAC в усіх нових філіях. Також зросла циркуляція. У 2007/8 фінансовому році було 28693 видачі, 2008/9 39693 видачі". "Зручність і гнучкість були важливою складовою частиною планування бібліотеки", говорить Шор. "Бібліотека орієнтована на вимоги користувачів". При вході розмістили низькі стелажі, це заохочує відвідувачів до пергляду колекції, збільшили у три рази кількість глибоких зручних крісел, розмістили знаки, які полегшують пошук. З того часу було відкрито іще чотири бібліотеки в окрузі Марікопа, вони також відмовилися від класифікації Дьюї. Згодом усі 18 бібліотек планують перейти на нову класифікацію.
Encyclopedia Britannica for Kids Цей ресурс включає в себе тисячі зображень, відео, анімовані графіки і енциклопедичні статті. Охоплює усі галузі знань. Використовується як навчальний посібник з англійської мови, різноманітних мистецтв, математики, природничих та суспільних наук. Розрахований на користувачів 8 років та старших.
PowerKids Life Science представляє собою науковий інтернет-ресурс про природничі науки для дітей віком від восьми до дванадцяти років. Містить понад 400 наукових статей життя доповнено відео, інтерактивні ігри та ідеї для наукових проектів і заходів.
Схожі презентації
Категорії