X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Психологічна робота з молодими батьками"

Завантажити презентацію

"Психологічна робота з молодими батьками"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Психологічна робота з молодими батьками

Слайд 2

Вступ Сім'я в усі часи постійно перебувала в центрі уваги передової суспільної думки, прогресивних політичних діячів і вчених, починаючи від стародавніх філософів і закінчуючи сучасними  реформаторами. І це не випадково. Сім'я являє собою систему соціального функціонування людини, один з інститутів суспільства. Вона знаходиться в русі, змінюється не тільки під впливом соціально-політичних умов, а й у силу внутрішніх процесів свого розвитку.

Слайд 3

Основні несприятливі соціально-психологічні фактори, що впливають на стабільність міжособистісних взаємин у молодій сім'ї На положення молодої сім'ї впливає соціальна напруженість, яка властива нашому суспільству, і кризові явища в економіці, зачепили всі сім'ї, в тому числі і молоді. Домогтися згоди і взаєморозуміння в сімей ного життя досить складно, і особливо важко це зробити в один з найвідповідальніших періодів подружжя-початковий період, коли молодята стикаються з першими, сімейно-побутовими проблемами.

Слайд 4

Серед найбільш поширених соціально-психологічних проблем молодої сім'ї можна виділити наступні: 1)несприятливе  матеріальне  становище; 2) житлова невлаштованість; 3) проблема дітонародження і здоров'я 4) проблема адаптації молодого подружжя умовами сімейного життя.

Слайд 5

Важливим є питання про ведення домашнього господарства в період становлення сім'ї, коли молодому подружжю доводиться самостійно вирішувати питання задоволення особистих і сімейних потреб. У масштабах будинку, як і в масштабах країни, потрібно планування, облік, контроль, ощадливість: раціональне використання коштів і часу, організація правильного і економного харчування, благоустрій житла, розумне використання предметів домашнього вжитку, одягу взуття і т.д. Тому молодим людям дуже важливо ще до вступу в шлюб опанувати елементарними вміннями планування та контролювання сімейного бюджету, що представляє собою баланс доходів і витрат, основами сімейної фінансової культури.

Слайд 6

Природно, що без попередніх накопичень, батьківської допомоги або кредиту молодій сім'ї важко починати спільне життя, тим більше, що молодята ще не отримали професію або ж випробовують труднощі з працевлаштуванням (що, стало поширеним явищем в наші дні). Найбільш поширеною формою підтримки сімейного бюджету молодят є фінансова допомога батьків.

Слайд 7

Освіта повноцінної сім'ї-досить складний процес, і навряд чи зустрітиться такий шлюб, який не відчував би кризи в перші роки свого існування. Мабуть, найскладнішим моментом у налагодженні сімейного життя є психологічна адаптація подружжя до умов спільного проживання і індивідуально-особистісним особливостям один одного, формування сімейних відносин, зближення звичок, уявлень, цінностей молодого подружжя та інших членів сім'ї. Нормально функціонуюча сім'я-це сім'я, яка відповідально та диференційовано виконує свої функції, внаслідок чого задовольняється потреба в рості і змінах як сім'ї в цілому, так і кожного її члена.

Слайд 8

Психологічне консультування молодих сімей Практичним психологам доводиться зустрічатися з найрізноманітнішими проблемами сімейних взаємин. Досить велике місце займають серед них проблеми женихів і наречених, проблеми молодят, роздуми подружжя, які готуються стати батьками. У період становлення сімейних взаємин, якому передують радощі і труднощі вибору, перший досвід інтимності, молоді люди звертаються за допомогою до психологів.

Слайд 9

Сімейне консультування ставить своєю метою вивчення разом з консультантом запиту або проблеми члена (членів) сім'ї для зміни рольової взаємодії в сім'ї та забезпечення можливості особистісного зростання. Різноманіття прийомів і методів сімейного консультування зумовлене різними теоретичними концепціями, серед яких провідними в даний час є когнітивно-поведінкова психотерапія.

Слайд 10

У консультуванні та психотерапії існує ряд подібних понять: -подружня терапія (консультування); -сімейна консультація; -сімейна терапія. Під першою розуміють форму психотерапії (консультування), яка орієнтована на подружню пару та її проблеми. З другим поняттям справа складніша. Одні автори вважають, що це теж саме, що й сімейна терапія, інші розглядають сімейні консультації як одну з форм подружньої терапії, оскільки мова йде про більш простих, поверхневих і короткочасних психотерапевтичних впливах, в основному в кризових ситуаціях. Сімейна терапія на відміну від подружньої терапії поширюється на всю сім'ю в цілому, включаючи дітей, причомуувага звертається в основному на відносини між батьками і дітьми. 

Слайд 11

Сімейне консультування ставить своєю метою вивчення разом з консультантом запиту або проблеми члена (членів) сім'ї для зміни рольової взаємодії в сім'ї та забезпечення можливості особистісного зростання. Різноманіття прийомів і методів сімейного консультування зумовлене різними теоретичними концепціями, серед яких провідними в даний час є когнітивно-поведінкова психотерапія.

Слайд 12

Звичайно ж, не слід нехтувати, дотриманням простих правил спілкування-уважно слухати і не перебивати іншого, намагатися не підвищувати голос, не використовувати слів і виразів, які можуть бути не правильно зрозумілі співрозмовником або ж чим то образити і зачепити його. Існують і більш складні правила, дотримання яких може багато в чому сприяти вирішенню навіть самих складних проблем.  При цьому необхідно пам'ятати, що, чим більше говорять один з одним про те, що їм подобатися, тим більше вони стають близькі і повні взаємної довіри. Висновки

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія