X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Як бджоли готуються до зими

Завантажити презентацію

Як бджоли готуються до зими

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація проекту Як бджоли готуються до зими Природознавство 2 клас Підготувала вчитель початкових класів ЗОШ № 24 м. Хмельницького Купрата Ольга Вікторівна

Слайд 2

Тонкі крильця, Смугаста спідниця, Чорний поясок, Медовий голосок. 

Слайд 3

У саду малий Микитка  Захотів зірвати квітку. А вона його вкусила,  Загула та й полетіла.  Що за квітка це була?  То не квітка, а...

Слайд 4

Бджола – це медоносна комаха, яка відома людям з давніх – давен.

Слайд 5

квітка мед сім’я дружба сонце праця

Слайд 6

Коли ми хочемо сказати про працелюбну, старанну людину, ми порівнюємо її з бджолою. Цей маленький літаючий міні-завод виробляє дуже цінні природні продукти, які не можна підробити.

Слайд 7

Солодкий, та не цукор, липкий і смачний, та не цукерка.

Слайд 8

Бджоли збирають квітковий нектар і перетворюють його на мед. Мед – дуже цінний продукт.

Слайд 9

Використання меду в кулінарії в медицині в косметології

Слайд 10

Стоїть завод у полі. Який? А це секрет. Працюють в ньому бджоли, Виготовляють мед.

Слайд 11

Ми захотіли дізнатися Про життя бджіл. Про цінність продукції, зібраної бджолами. Які художні твори написані про цих комах. Що говорить народна мудрість про бджілок. Про значення бджоли в науці, культурі, історії. Як бджоли прикрасили українську мову.

Слайд 12

Проект презентують: 1.Науковці 2.Синоптики 3.Пошуковці 4.Зірочки 5.Художники і фотографи

Слайд 13

Звітують науковці

Слайд 14

Бджолина сім’я складається з матки, трутнів та робочих бджіл. Одна бджолина сім’я налічує 80- 100 тисяч бджіл. Нею керує одна матка.

Слайд 15

Обов’язки бджіл залежать від віку комахи. З часом тіло робочої бджоли змінюється і виконує нові функції. З 1-го дня – чистити вулик. З 6-го дня – годувати личинок. З 12-го дня – будувати і ремонтувати воскові соти. З 19-го – охороняти вулик. З 26-го – облітати квіти, збирати пилок і нектар.

Слайд 16

Бджоли мають 5 очей. Три з яких у верхній частині голови і два попереду.

Слайд 17

Як спілкуються бджоли? Мовою танцю. Бджола бігає колами або вісімками й у різному темпі. Хитаючи черевцем, бджола повідомляє іншим, де вона знайшла корм і чи багато його там.

Слайд 18

Слайд 19

Навесні, щойно з’являються перші квіти, робочі бджоли вилітають з вулика. Вони збирають пилок і нектар. У другій половині літа бджоли починають заготовляти мед на зиму.

Слайд 20

Як бджоли готуються до зими Готуючись до зими, бджоли не впадають у сплячку. З настанням холодів вони перестають рухатися, збиваються у купу, зігріваючи одна одну. А в цей час продовжу- ють живитися медом і цукровим сиропом, який їм спеціально постачають бджолярі. А скупчуються вони на листках, які утво- рені чашечками з воску і називаються стільниками. Бджоли затикають пропо- лісом усі щілини, зменшують льоток.

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Звітують синоптики

Слайд 25

Якщо бджоли вилітають вранці-рано – на ясну погоду. Бджоли скупчилися на стінках вулика – на велику спеку. Якщо влітку мало дощів, буде багато меду. Ранній виліт бджіл – на ранню весну.

Слайд 26

Звітують пошуковці

Слайд 27

Вилетіла з вулика бджілка. Літає над пасікою й дослухається. Чує, десь далеко-далеко дзвенять голосні дзвіночки. Летить бджілка на музику дзвіночків. Прилітає до лісу. А то дзвонять квітки конвалії. Кожна квітка — маленький срібний дзвіночок. Усередині золотий молоточок. Б'є молоточок по сріблу — лунає дзвін, аж до пасіки лине. Ото так конвалія кличе бджілку. Прилітає бджілка, збирає з квітки пилок та й каже: — Дякую, квітко... А квітка мовчить. Вона лише зніяковіло опускає голівку.  В. Сухомлинський

Слайд 28

Слайд 29

Що символізує бджола Бджола - надзвичайно багатогранний символ. Вона уособлює мудрість, родючість, працьовитість, ощадливість, порядок та чистоту.

Слайд 30

Як використовували бджолу у символіці Єгиптяни використовували бджолу як символ царської влади ще в 3000 році до нашої ери. Наполеон був великим шанувальником єгипетської історії. Французький імператор зробив бджолу своїм гербом, пояснюючи це її працелюбністю.

Слайд 31

Звітують зірочки

Слайд 32

Юні поети

Слайд 33

Слово художникам і фотографам

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

Пам’ятники бджолам

Слайд 42

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство