Внутрішня будова Землі. Гірські породи та її мінерали. Будова земної кори.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Що таке мантія??? Ядро вкриває мантія(грецькою мовою означає “покривало”,”плащ”).Мантія – найбільша частина планети (понад 4/5 її об`єму). Вона поширюється від ядра вгору до не менш як 5 км від поверхні Землі і здебільшого перебуває у твердому стані. Однак верхній шар мантії, потужністю 75 – 80 км, вязкий. Його називають астеносферою…
Що таке астеносфера??? Астеносфера що грецькою мовою означає “слабка куля” Й Д Е М О Д А Л і
Що таке ядро??? Ядром називають центральну частину земної кулі, розташовану на глибині 2900 – 6371 км. Радіус ядра становить 3500 км. Виділяють зовнішнє ядро ( можливо, воно рідке) і внутрішню тверду частину ядра. Припускають, що температура в ядрі сягає близько 5000 С А ви знаєте що таке земна кора?? Ні то натисніть ось це
Що таке земна кора?? земна кора – зовнішня тверда оболонка Землі тут людина споруджує своє житло, зводить промислові будівлі, влаштовує парки, прокладає дороги, видобуває з надр різноманітні корисні копалини. Ми мешкаємо на земній корі, не відчуваючи, яка вона тоненька – завтовшки всього від 5 до 70 км. Порівняно з усією планетою земна кора не товща, ніж шкаралупа яйця.
Ці слайди були про внутрішню будову Землі А що нас чекає далі?? Хочете дізнатись? Тож натисніть цю таємну чарівненьку кнопочку
А ви знаєте що таке ці мінерали якісь гірські породи наприклад я ні!!! Тож давайте дізнаємось натиснувши цю кнопку
Що таке мінерали?? Земна кора неоднорідна. Вона складається з різноманітних мінералів – однорідних за своїми властивостями природних утворів, кожен з яких у своєму складі має лише одну речовину. Найпоширенішими на Землі мінералами є польова шпати, слюди, кварц. Найміцніший серед мінералів – алмаз. Мінерали бувають і їстівними, як - от сіль. Є серед них і небезпечною, наприклад сірка, що входить до складу пороху!!!...
Що таке гірські породи?? У природі різні мінерали здебільшого поєднуються і утворюють гірські породи. Інколи гірські породи складаються лише з одного мінералу. Наприклад, вапняк містить лише мінерал кальцит. Гірські породи формуються за різних умов і за походженням поділяються на три групи: магматичні, осадові та метаморфічні…
Які це “магматичні”? Магматичні (від слова магма;) гірські породи утворюються з глибинних речовин Землі в її надрах або на поверхні. Це, зокрема, граніт, який дуже поширений як облицювальний камінь. У будівництві часто використовують і такі магматичні породи, як базальт, лабрадорит.
Які це “осадові”??? Осадові гірські породи формуються у процесі накопичення(осідання), ущільнення й перетворення на земній поверхні уламків гірських порід, а також решток рослин і тварин. Саме осадовою породою – звичайною крейдою – якою ми пишемо на дошці. Вона, так само як й інша осадова порода – вапняк, утворилася з найпростіших морських організмів.
Які це “метаморфічні” Метаморфічні (від грец. “перетворююсь”) гірські породи виникають унаслідок перетворення магматичних і осадових порід під дією високого тиску і температур у надрах Землі. Так, граніт перетворюється на гнейс, а вапняк – на мармур. І гнейс, і мармур широко використовують як будівельний матеріал.
Якщо ви уважно продивилися ці слайди та дайте відповіді на тести: 1.Тверда кам'яна оболонка Землі А) Грунт Б) Атмосфера В) Літосфера 2. Найглибша свердловина світу сягає А )12км Б)14км В) 32 км 3.В'язкий шар мантії А) астеносфера Б ) гідросфера В) Грунт 4.Найважча частина Землі А )літосфера Б) ядро В) мантія 5.Частина планети, що займає 4\5 об'єму А )атмосфера Б) мантія В) ядро 6.Верхня тверда оболонка Землі А)літосфера Б) земна кора В) астеносфера 7.Середня товщина літосфери становить А)300-450км Б) 150 - 200км В) 70-100км 8.Товщина земної кори під океаном А) 5-10км Б) 15-20км В ) 80км 9.товщина земної кори під суходолом А) 80км Б)15-20км В )100км 10.Температура ядра А) 4000-5000гр Б )70000гр В)6000гр 11.Радіус ядра становить А)3500км Б)5000км В)2500км 12.До внутрішньої будови Землі не відноситься А) Атмосфера Б) ядро В) Мантія
Материковий і океанічний типи земної кори Будова і товща земної кори різна на суходолі і на дні океанів. Материкова земна кора, яка складається з осадового, гранітного і базальтового шарів, може сягати, наприклад, під високими горами 75 км. Під рівнинами товщина “земної тверді” менша і становить близько 30 – 40 км. Однак ще тонша океанічна земна кора, яка завтовшки буває від 5 до 10 км. Вона складається лише з двох шарів – осадового і базальтового.
Автор: Бурмак Анна Придумала: Бурмак Анна Створено за допомогою програми: Microsoft Power Point-[Презентація] Створено для уроку географії в 6 класі.
Схожі презентації
Категорії