X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Внутрішня будова Землі. Літосфера

Завантажити презентацію

Внутрішня будова Землі. Літосфера

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Внутрішня будова Землі Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 2

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Тема: Внутрішня будова Землі. Мета: сформувати поняття “земна кора”, “літосфера”, знання про внутрішню будову Землі; розвивати просторову уяву, уміння створювати образ об’єкта; виховувати інтерес до пізнання природи Землі. Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 3

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Внутрішня будова Землі Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 4

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 5

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Земна кора є твердим утворенням товщиною 5 — 80 км, що становить 0,1 —0,5% радіуса Землі. Від мантії Землі відокремлена поверхнею Мохоровичича. Фактично земна кора ніби плаває на поверхні магми, і тому на планеті спостерігаються її деформації та рухи.  Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 6

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Мантія – найбільша за об’ємом частина планети(4/5 об’єму Землі). Речовина мантії перебуває у твердому стані. Тільки на глибині 150-200 км від поверхні у верхній частині мантії було виявлено пластичний в’язкий шар – астеносферу. Температура речовини мантії з наближенням до поверхні землі знижується від 4000 ˚С до 1000 ˚С. Вважають, що речовина мантії збагачена важкими елементами і наближується за своїм хімічним складом до залізистих метеоритів. Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 7

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Ядро – найбільш масивна внутрішня частина Землі. Воно складається з речовин, що мають властивості металів.Радіус ядра – 3500км. Температура в ядрі досягає 4000-5000 ˚С. Його поділяють на внутрішнє та зовнішнє. За даними сейсморозвідки, внутрішня частина ядра перебуває у дуже твердому стані (сейсмохвилі дуже швидко проходять), а зовнішня – у рідкому (коливання сейсмохвиль дуже уповільнюються). Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 8

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Температура гірських порід з глибиною зростає на кожні 33 м – тепліше на 1 ˚С. Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 9

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Людині досі вдалося проникнути на незначну глибину надр Землі. Кольська скважина – найглибша бурова скважина у світі. Вона розміщена на території Балтійського щита в Мурманській області Російської федерації. Кольська скважена була закладена 1970 року і до 1990 року її глибина досягла 12 290 м. Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 10

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 11

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 12

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Земна кора має різну потужність під материками та океанами, що пояснюється віком і різним складом гірських порід. Товщина Земної кори ( у км) Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Слайд 13

Вчитель географії - Ніколюк Л.П. * Характеристика типів земної кори Тип Потужність, км Шар гірської породи Континентальний 30-70 Осадовий Гранітний Базальтовий Океанічний 5-15 Осадовий Базальтовий Перехідний 15-30 Осадовий Гранітний Базальтовий Вчитель географії - Ніколюк Л.П.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія