Населення землі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Підготувала Марієнко Людмила Миколаївна вчитель початкових класів Камۥянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1
Мета. Формувати уявлення про населення Землі, про основні раси людей на різних материках; дати елементарні знання про виникнення народів і держав; з основними символами держави; розвивати пізнавальний інтерес виховувати патріотичні почуття. Обладнання. Карта півкуль, атласи, карти, малюнки представників основних людських рас, мультимедійний проектор.
ЕМОЦІЙНИЙ НАСТРІЙ Усміхайтесь всім і всюди: Мамі, вчительці, всім людям! І тоді життя прекрасне Стане радісне для всіх.
ХВИЛИНКА СПОСТЕРЕЖЕНЬ У класі працює гідрометцентр. Слово нашому синоптику. Синоптик. Температура повітря - …. Стан неба - …. Вітер - .... Опади - …. Погода сприятлива, отож всім бажаю гарного настрою. 11 грудня 2009 р.
ТЕСТ Яким кольором позначено Світовий океан на карті? а) фіолетовим; б) блакитним. Світовий океан розділено на частини: а) материками, б) умовно.
Скільки океанів на Землі? а) 4, б) 6. Вода в океанах: а) прісна, б) солона. Світовий океан збагачує повітря: а) киснем, б) вуглекислим газом.
Світовий океан планету … а) зігріває, б) охолоджує. Найбільший океан: а) Тихий, б) Атлантичний. Найменший океан: а) Індійський, б) Північний Льодовитий.
Який океан не перетинає екватор: а) Північний Льодовитий, б) Атлантичний. У Світовому океані живуть близько: а) 20 тисяч водоростів, б) 10 тисяч водоростів. Водорості бувають: а) зелені водорості, бурі, червоні, б) зелені, фіолетові та бурі.
Порівняно із материками розміри океану величезні. Нашу планету варто було б назвати Океаном, а не Землею, оскільки один лише Тихий океан більший від площі усього суходолу. У північній півкулі планети водою охоплено понад 60 % поверхні, у Південній півкулі – понад 80 %.
ТИХИЙ ОКЕАН Найбільший океан – Тихий. Колись його називали Великим: його площа дорівнює площі решти океанів – 180 млн. кв. км. Він же і найглибший – середня глибина 4 280 м. Ім'я цьому океану дав Магеллан, який за 99 днів плавання у ньому жодного разу не потрапив у шторм. Та насправді Тихий океан відрізняється дуже “неспокійним” характером.
АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН Другий за розмірами океан планети і наймолодший – Атлантичний. Слово Атлантика” прийшло до нас із глибокої давнини і буквально означає “море за горами Атласу”. Арабські мореплавці колись називали цей океан Морем Мороку. Неначе широка протока, Атлантичний океан з'єднує північні та південні полярні води Землі. По Серединно-Атлантичному хребту проходить розлам, уздовж якого відбувається розсовування морського дна, через що океан розширюється приблизно на 2, 5 см на рік.
ІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАН Індійський океан удвічі менший від Тихого. Це найтепліший океан Землі, тому що більша його частина розташована у тропіках та у ньому майже немає холодних течій. Біля берегів Індійського океану живе 4 000 видів риб, багато яких більше ніде не зустрічаються. У всіх океанах напрямок течій упродовж цілого року сталий. У північній частині Індійського океану вони двічі на рік змінюють свій напрямок. Узимку під впливом мусонів вони спрямовані на захід, до Африки, а влітку – на схід, до Індії.
ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН Найменший і наймілкіший океан – Північний Льодовитий. Узимку він майже весь вкривається кригою, у його водах знаходиться Північний полюс Землі.
БЮРО ЦІКАВОЇ ІНФОРМАЦІЇ Уздовж північно-східного узбережжя Австралії тягнеться величезний кораловий риф найдовший кораловий риф у світі. Його довжина – 2 000 км. А ширина в деяких місцях 150 метрів. Він так і називається – Великий Бар'єрний риф. Він формувався мільйони років. Складається з 3 000 окремих коралових рифів, утворених поліпами 350-ти видів. Серед коралів Великого Бар'єрного рифу живе понад 1 500 видів риб. Його можна помітити навіть із Місяця.
ЦАРСТВО КОРАЛІВ Корали бувають найрізноманітніших кольорів, навіть чорного. Колір деяких із них залежить від маленьких водоростей, які живуть усередині поліпів. Колонії коралів іноді нагадують прекрасні сади. Форма коралів химерна й різноманітна. Вони схожі то на перо птаха, то на гриб, то на віяло. А є навіть такі, що нагадують головний мозок людини!
Багато країн є на нашій Землі, І в кожній країні є діти малі. З волоссям чорнявим, русявим, білявим, І зовсім гладеньким і кучерявим. М. Познанська
ЗАВДАННЯ УРОКУ Скільки ж людей живе на Землі? Що таке людські раси? Чим вони відрізняються одна від одної?
РОБОТА В ГРУПАХ 1 гр. Де ми живемо на Землі с. 102 2 гр. Якими є на Землі с. 102-103 3 гр. Люди всіх рас рівні між собою с. 103
АЛГОРИТМ РОБОТИ В ГРУПАХ Крок 1. Самостійне читання своєї частини тексту. Крок 2. Читання і обговорення в групах. Крок 3. Визначення делегата для захисту. Крок 4. Захист.
ЛЕГЕНДА Всі люди, які мешкали на планеті Земля мали чорну шкіру. Доки не знайшли на своїй планеті чудодійне озеро. Вода в ньому була чиста і прозора, як кришталь. Війшовши в нього кожна людина освітлювала колір своєї шкіри. Цілі народи приходили до чудодійного озера. Так тривало роками. Вода в ньому поступово каламутнішала. Тепер ті, що входили в озеро мали жовтий колір шкіри. З роками озеро зовсім зміліло. Останні, що прийшли до нього, Змогли намочити тільки долоні на руках і підошви на ногах. І по цей день одні народи мають світлу шкіру, інші – жовту, а темношкірі люди – рожеві долоні і підошви.
ПІДСУМОК УРОКУ С. 18 - 19 Який із материків найбільше заселений? Які є раси людей на землі? Які символи має держава? Який з материків найменше заселений? На якому материку постійно не живуть люди? Кожна держава має …
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 102 – 103 – у підручнику; с. 18 – у зошиті; за бажанням: намалювати малюнок , зробити аплікацію; відшукати цікаву інформацію.
Схожі презентації
Категорії