X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хмарність. Види опадів

Завантажити презентацію

Хмарність. Види опадів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

вчитель СЗШ № 41 Дроняк А. П.

Слайд 2

ХМАРНІСТЬ ХМАРНІСТЬ – ступінь покриття неба хмарами. Метеорологи оцінюють хмарність за 10-ти бальною шкалою. Хмари - скупчення в атмосфері продуктів конденсації водяної пари (крапель води або кристалів льоду). Найпоширеніші типи хмар: Купчасті Перисті Шаруваті

Слайд 3

Схема утворення хмар

Слайд 4

Характеристика найпоширеніших видів хмар Назва хмар Особливості формування Висота утворення Форма Можливі зміни погоди Шару-ваті При горизон- тальних рухах двох шарів повітря, які мають різну температуру до 2 км Горизонтальні смуги або шари сіруватого кольору Як правило, приносять тривалий дощ або сніг Куп - часті Над добре прогрітими ділянками земної поверхні 2 – 5 км Дуже різноманітні, нагадують гори, тварин При зниженні температури темнішають (ознака наближення грози) Пе - ристі Виникають у верхніх шарах атмосфери з кристаликів льоду 6 – 10 км Тонкі та прозорі, нагадують нитки,пір'я, промені Не приносять опадів, але можуть віщувати зміну погоди

Слайд 5

Шаруваті хмари

Слайд 6

Купчасті хмари

Слайд 7

Перисті хмари

Слайд 8

Атмосферні опади Атмосферні опади – це вода у твердому й рідкому стані, що випадає з хмар або виділяється з повітря. За станом атмосферні опади поділяють на рідкі та тверді. Рідкі опади : дощ, роса, туман Тверді опади: сніг, град, паморозь

Слайд 9

Утворення опадів * Опади з хмар: Дощ Мряка Сніг Град * Опади з повітря: Роса Іній Паморозь

Слайд 10

Дощ Дощ — рідкі опади, що випадають з хмар у вигляді крапель діаметром від 0,5 мм і більше. Мряка - рідкі опади з меншим діаметром крапель Дощ при сонці, не закритому хмарами, називається сліпим (іноді — грибним).

Слайд 11

Залежно від вологості повітря, хмарності, швидкості вітру опади бувають: затяжні зливові мрячні Проходження грози супроводжується громом та блискавкою.

Слайд 12

Розподіл опадів на земній кулі Найбільша кількість опадів у вигляді дощу на Землі випадає в районі селища Черапунджі на північному сході Індії, де в середньому за рік випадає близько 12000 мм опадів. Найбільша кількість опадів тут зафіксована у 1947 році — 24 326 мм.

Слайд 13

«Дощові казуси» Дощ із пуголовків, який випав в Японії Інколи в різних частинах світу випадають дощі з пуголовків, жаб або дрібних риб. Учені пояснюють цей феномен сильним вітром, який засмоктує з води дрібні створіння і переносить їх на кілька кілометрів, перш ніж такий дощ випаде. Відомі випадки «червоних», «білих» та інших дощів.

Слайд 14

Роса Роса – дрібні крапельки води, що виділяються в результаті зіткнення повітря з вихололою поверхнею Землі.

Слайд 15

ТУМАН Туман – конденсована водяна пара, що виникає в приземному шарі повітря в результаті зниження температури. Найчастіше тумани спостерігаються в Арктиці та в південних частинах океанів біля Антарктиди. В помірних широтах виділяють район о. Ньюфаундленда, біля якого зустрічаються тепла течія Гольфстрім і холодна Лабрадорська течія.

Слайд 16

Тверді атмосферні опади Сніг утворюється у хмарах, що при температурах нижче 00с складаються з дрібнесеньких кристаликів-голочок, що з’єднуються у сніжинки. Сніг випадає у помірних широтах взимку, а в полярних – цілий рік.

Слайд 17

Град Град — опади у вигляді льодяних ядер сферичної форми чи часток криги (градини), діаметром від 5 до 50 мм, інколи більше, що випадають ізольовано, або у вигляді неправильних комплексів. Град утворюється в потужній купчасто-дощовій хмарі при сильних висхідних потоках повітря. Їх швидкість, як правило, перевищує 15 м/с.

Слайд 18

За величиною розміри градин бувають різні. Як правило, привертають увагу найбільші. Наприклад, є відомості, що в Індії і в Китаї випадали з неба крижані глиби вагою 2—3 кг. В 1961 році в північній Індії важка крижана глиба вбила слона. В помірних широтах спостерігались градини вагою 1 кг.

Слайд 19

Кристалічна паморозь

Слайд 20

Як виміряти кількість опадів Вимірюються атмосферні опади дощомірами, опадомірами, плювіографами на метеорологічних станціях, а для великих площ — за допомогою радіолокації. Кількість опадів виражається в мм шару води, що випала, а інтенсивність — у міліметрах на хвилину, годину, добу.

Слайд 21

Голубий колір неба при розсіюванні хвиль

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство