Цілющі властивості води для людини
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
«На Землі є три цінності: їжа, вода й добрі слова. Дýрні ж вважають цінностями камені» [мудрець Чанакйа] В Ріґ-веді згадуються медичні властивості води: «У водах – амріта, у водах – цілющі властивості». Знання, аскетичні подвиги, вогонь, освячена їжа, земля, приборкання душі, вода, очищення коров'ячим гноєм, вітер, священні обряди, сонце й час – здатні очистити наше тіло. Цілющі властивості звичайної води
У Ману-самгіті говориться, що водою очищається тільки тіло людини, серце ж очищається істиною, душа – священним вченням й аскетичними подвигами, а розум очищається пізнанням. Спілкування з водою вранці починається зі склянки прохолодної води. Випита відразу ж після підйому, вона природно день за днем виводить шлаки з організму людини. Тепла вода розчиняє шлаки й всмоктується разом з ними в організм, чим викликає отруєння. Із цієї причини грубою помилкою в нашій культурі є склянка гарячого чаю або кави вранці. Цілющі властивості звичайної води
Омивання є однієї з форм пранаями. Прана – життєва енергія, що підтримує життєдіяльність всіх живих істот і знаходиться у всьому навколишньому просторі. Вона стає творцем всіх субстанцій у цьому світі й основою всіх життєвих процесів у тілах живих істот. Нитка прани проникає у всесвіт і підтримує її в рівновазі. Прана підтримує всі функції тіла, оскільки невидимі звичайним зором повітряні потоки, що рухаються по енергетичних каналах, є енергіями тонкого тіла людини й управляються напівбогами (девами). За допомогою прани людина зв'язується із всесвітои й з’єднує всіх живих істот у єдину інформаційну систему. Цілющі властивості звичайної води Прана підтримує й формує організм людини, сприяє процесу зачаття дитини, росту й розвитку зародка у череві матері, а порушення її руху в енергетичних каналах приводить до виникнення захворювань і руйнуванню організму.
Виснажують прану в організмі: – одурманюючі речовини (алкоголь, тютюн, чай, кава); – недоїдання (занадто тривалий піст може нашкодити людині, тому рекомендується піст на моно дієті, або піст до появи першого почуття голоду); Цілющі властивості звичайної води – погане повітря, вода й продукти харчування (життя в селі дає здоров'я людині); – секс поза родиною (приводить до хвороб, сімейних драм, скорочує строк життя людини); – азартні ігри (приводить до цілого ряду недуг, пов'язаних з нервовою системою); - утома, стомлення й стрес. Прана може потрапити в наш організм різними шляхами: через подих, рух, харчування, медитацію й обмивання.
Щоденні омивання не тільки збільшують тривалість життя, але й сприяють опірності організму до всіх хвороб, а також підсилюють оджас, тобто елемент, що безпосередньо відповідає за підтримку імунної системи. Немаловажну роль грає й те, якою водою миється людина. Як холодна, так і гаряча вода, не підходять для обмивання. Вважається, що найкраща вода – це тепла, коли людина не почуває дискомфорту. Омивання гарячою водою розслаблює людину й робить її м'язи в'ялими, більше того, це забирає в нього енергію. І, навпаки, занадто холодна вода – це теж погано, тому що вона приводить до спазмів м'язів і до різних інших небажаних наслідків. Тому рекомендується, щоб вода була тепла. Ніколи не можна мити голову гарячою водою, а тільки прохолодною. Це допоможе зберегти зір. Цілющі властивості звичайної води
Необхідна кількість омивань: Цілющі властивості звичайної води Для бажаючих розвиватися духовно рекомендується митися прохолодною водою. За кілька годин перед сном, щоб швидше заснути, можна помитися теплою водою, тому що вона добре розслаблює. Але щоб підбадьоритися, можна спочатку помитися теплою водою, а потім облитися холодною. Починати омивання потрібно зі стіп, переходячи на ноги, потім можна помити голову, а потім й все інше тіло. Енергія змивається разом з водою, якщо просто постояти під душем, але якщо перекрити їй вихід знизу, потім зверху, то вона залишається в організмі, тіло не прохолоджується й людина почуває бадьорість.
Цілющі властивості звичайної води Омивання без одягу – причина захворювань. Будь-яке місце, де тіло виставляється на показ, є небезпечним для здоров'я. Похіть є основною причиною страждання людини й особливо провокує її вид оголеного тіла. Після омивання завжди одягають чистий нижній одяг, інакше омивання вважається не тільки марним, але й визиває нові хвороби. Обов'язкове омивання приймається після: масажу (теплою водою), статевого акту, дефекації, сну й гоління.
Цілющі властивості звичайної води Вода з-під крану вважається брудною. Озеро – очищає від грубих хвороб, річка – від тонких хвороб, море приносить загальне одужання. Святі ріки лікують навіть на духовному рівні. У третій пісні «Шрімад-Бгаґаватам» говориться, що купання в ріках, у проточній воді й прийняття душу відноситься до однієї категорії і сприятливо для нервової системи. А купання в океані або в морі корисно для шлунку й травлення. Воду із глибокого колодязя (купа), штучного ставку (тадага) і т. д. варто розглядати нарівні з екологією навколишньої місцевості. Під час сезону дощів краща вода – дощова, а гірша – річкова.
Цілющі властивості звичайної води Зародження життя, насичення, комфорт, здоров'я тіла й розуму, дія, що освіжає, стимуляція інтелекту, тонкість смаку й легка солодкуватість, холодність, швидка засвоюваність – властивості дощової води, що падає з неба й вступає в контакт із сонячними променями, вітром і місячним світлом. Її позитивні й негативні якості залежать від пори року й регіону. Тільки та дощова вода, що не міняє кольору рису, звареного в чистій срібній каструлі, вважається придатною для пиття. Вода брудна, замутнена талим снігом, водоростями, листами й травою, не доступна сонячним променям і вітру, що складається із суміші старої (стоячої) і свіжої (проточної), мутна, важка (довго засвоювана), піниста, що має яйця гельмінтів, гаряча (по природі), холодна до заціпеніння зубів, дощова (якщо дощ іде не в сезон або якщо це перший дощ за сезон), опоганена вінками, слиною, сечею, калом, павутиною й т. д. не повинна використатися для пиття.
Цілющі властивості звичайної води Після відвідування вулиці необхідно вимити обличчя й руки, щоб змити ефект негативного спілкування. Якщо спілкування було дуже несприятливим («мати», образи), то необхідно повне омивання. Вода має жіночу природу, тому омивання знімає похіть в чоловіка, що практикує чистий спосіб життя. Для підтримки здоров'я руки миються: після дотику до підлоги, до стіп, порожнин носа, рота, вух і т. п., після їжі й після відвідування туалету. Місцем концентрації хвороб у тонкій формі є стопи, тому, чим частіше їх миють, тим рідше хворіють. Це роблять обов'язково перед їжею, після довгої дороги й перед сном, що дає людині бадьорість і рятує від утоми. У святих зі стіп виходять благословення – тому їм кланяються в ноги й так виліковуються.
Цілющі властивості звичайної води Полоскати рот необхідно: поспавши, пчихнувши, поївши, плюнувши, сказавши неправду, попивши води й приступаючи до читання священних писань. Промивання очей після їжі – профілактика зору, але промивати очі хлорованою водою дуже шкідливо. Джерелом захворювання може бути й зовнішнє середовище, тому необхідно регулярне вологе прибирання приміщення, особливо місця, де людина спить і їсть. Прямим джерелом поганого самопочуття аюрведа вважає невипраний одяг. Натільний одяг повинен пратися щодня, верхній – рідше або регулярно провітрюватися.
Омивання у священних ріках Омивання у святих ріках, таких як Ґанга, Ямуна, Ґодаварі, Сарасваті, Нармада, Кавері, несе в собі реальний ефект очищення. Прочани, виражаючи свою повагу, спочатку кланяються річці, потім обережно входять, заздалегідь капнувши три краплі на голову, і три рази занурюють із головою. Ґангу прочани набирають воду в долоні й пропонують її самій річці. Якщо неможливо прийняти омивання в річці, то воно заміняється оспівуванням імені річки, що має таку ж саму силу.
Поліпшення очищувальних властивостей води «Точно так само, як Я, Верховний Господь, виконую регулюючі обов'язки по Моїй власній вільній волі, так і той, хто усвідомив знання про Мене, повинен підтримувати загальну чистоту, мити руки водою, приймати обмивання й виконувати регулюючі обов'язки, не будучи заставленим, а по своїй власній вільній волі» [Шрімад Бгаґаватам 11.18.36] У першу чергу можна нагріти її в сонячних променях. Це особливий вид пранаями – дівйа-снана (за традицією вода, у якій приймається омивання, у долонях спочатку пропонується Сонцю). Омивання треба виконувати з радістю, тому що це збільшує ефект, що очищає, у кілька разів. Омивання з концентрацією приносить більший ефект, чим з розслабленням. Якщо людина зробила поганий вчинок або гріх, то найкраще прийняти омивання прямо в тому одязі, у якій вона зробила гріх.
Вода й харчування На переварювання звичайної води потрібен час. Щоб переварити холодну воду, буде потрібно три мухурти (одна мухурта – 45 хвилин). Кип'ячену воду організм переварює за дві мухурти. І тільки гарячу воду вона зможе переварити за одну мухурту. Вживання гарячої води підвищує жар у тілі, тому вона є одним із кращих засобів при порушенні балансу капхи й вати. Інакше кажучи, якщо ви страждаєте від бронхітів або застуди, а також від надмірного змісту слизу в організмі, вам належить пити гарячу воду. Найкраще робити це ввечері, коли людина найбільше схильна до порушень функції дихання. Склянка гарячої води, випита ввечері, так само допомагає розслабити нервову систему, як і гаряче молоко.
Вода й харчування Вживання гарячої води корисно для людей з вата-конституцією, при інтенсивному виділенні поту й ожирінні. З іншого боку, холодна вода дуже гарна для тих, хто має пітта-конституцію, тому що такі люди часто страждають від надлишку жару в тілі. Вживання холодної води може протидіяти виникненню гепатиту, а також появі виразки шлунка. Але не слід пити холодну воду протягом однієї або півтори годин після того, як ви поїли, тому що вона може погасити вогонь травлення.
Вода й харчування За правилами аюрведи, щоб людині було легше переварювати їжу, потрібно перед їжею зробити омивання, але через те, що це не дуже практично, то потрібно хоча б добре помити обличчя, руки й стопи. Якщо людина п'є перед їжею, то вона худне, причому до природної ваги. Якщо п'є під час їжі, то зберігає свою конституцію. А якщо після їжі, то збільшує вагу тіла. Людина обов'язково повинна пити протягом дня, особливо це відноситься до людей з вата-конституцією, тому що в них сухий організм. Людям з пітта-конституцією можна пити менше, а людям з капха-конституцією зовсім мало. Однак пити повинні всі, тому що вода діє як мастильний матеріал і має функції, що очищають. У день потрібно випивати біля двох літрів води, тоді організм буде функціонувати нормально.
Необхідно випивати одну склянку води вранці, а потім випити ще пару склянок через дві години після їжі або відчувши спрагу. Як правило, через якийсь час після їжі можна відчути спрагу. Це значить, що первинний процес травлення вже відбувся й тепер організм має потребу у воді для подальшого процесу травлення. При цьому пити потрібно потроху після сніданку й після обіду, щоб постачати організм водою. Саме водою, а не якими-небудь солодкими напоями. Вода й харчування Часто людина не відчуває спраги, але спрага однаково є, хоча цей рефлекс подавлений. Розпочавши регулярно пити воду, рефлекс відновлюється.
Вода й харчування Омивання в прохолодній воді рятує людину від застуди, утоми й багатьох хронічних захворювань. Воно відновлює баланс всіх систем організму, нормалізує кровообіг в органах і тканинах, очищає канали прани, приводячи організм до самовідновлення. В процесі омивання відбувається вихід зайвої енергії, що накопилася при стресах, розумовій або фізичній роботі, надмірному харчуванні, ліні, дратівливості, образі й т. д. Також знімається втома, що зібралася протягом робочого дня, нормалізується артеріальний тиск, відбувається повне очищення людини від негативної енергії, що виникла за ніч. Вживання їжі безпосередньо перед обмиванням може також привести до хвороб.
«Мій дорогий Уддхава, загальна чистота, миття рук, омивання, здійснення релігійних служб на світанку, опівдні й на заході сонця, поклоніння Мені, відвідування святих місць, оспівування cвятих імен (джапи), звільнення від того, що є недоторканим, неїстівним або не обговорюваним і пам'ятання Мого існування у всіх живих істотах у якості Наддуши – ці принципи повинні дотримуватися всіма членами суспільства через приборкання розуму, мови і тіла» [Шрімад-Бгаґаватам 10] Духовне значення омивання Отже, якщо людина побачивши води згадує, що вона приходить від Бога, і що Сам Бог перебуває в ній у вигляді ефекту, що очищає, і відчути Бога можна в смаку води, то вона постійно очищається, і її свідомість піднімається.
Чистота необхідна, щоб бачити піднесені речі. Процес гріхів і спокут, що повторюються, подібний до обмивання слона, тому що він очищає себе, приймаючи повне омивання, але потім кидає пил на свою голову й тіло, як тільки виходить на землю. Із цієї причини рекомендується приймати обітниці й ніколи їх не порушувати – це й буде істинним очищенням для душі людини. Якщо людина повторює святе ім'я, то це значить, що вона уже зробила всі види аскез і ведичних жертвоприносин; вона вже прийняла омивання у всіх святих місцях, вивчила веди і є духовно розвиненою людиною. Духовне значення омивання
«Того, хто вважає тіло Бога матеріальним, потрібно відсторонити від всіх ритуалів і дій, і якщо людина випадково побачила обличчя такої особистості, вона повинна негайно прийняти обмивання в Ганзі, щоб очистити себе від опоганення» [Бріхад-вішну-смріті] Духовне значення омивання Освятити воду можна, прочитавши над нею наступну мантру: ґанге ча йамуне чайва ґодаварі сарасваті нармаде сіндхо кавері джале смін саннідхім куру «Нехай вода зі священних рік Ґанги, Йамуни, Ґодаварі, Сарасваті, Нармади, Сіндху й Кавері милостиво є присутніми» «Уддхава, завжди пом’ятай, що Я – вода, країна, земля й дерево. Я – творець, і Я ж руйнівник. Я – життя у всіх живих істотах. Я у всьому, і в той же час поза всім» [Шрімад-Бгаґаватам 10]
Не варто взагалі пити воду або пити в дуже малих кількостях у випадках зниження травної активності, пухлинах шлунково-кишкового тракту, анемії, здутті живота, поносі, геморої, хворобах дванадцятипалої кишки й водянці (під час лікування перерахованих вище захворювань). Восени й навесні здорові люди повинні пити трохи менше, ніж звичайно. Холодна вода знімає алкогольну інтоксикацію, виснаження, втому, спрагу. Вона приводить в почуття, зупиняє блювоту, запаморочення, жар, сонячний удар і нагромадження отрути. Лікувальні властивості води
Лікувальні властивості води Гаряча вода викликає апетит, сприяє травленню, легко переварюється, очищає сечовий міхур, лікує гикавку, гази, збільшує вату й капху, ідеальна під час очищення організму, для страждаючих від кашлю, токсинів (ами), риніту, задишки й болів у суглобах. Закип'ячена, а потім охолоджена вода не збільшує вологість всередині тіла, дуже легко засвоюється й ідеальна при хворобах пітти. Кип'ячена вода, протримана більше доби, збуджує всі три доші.
Схожі презентації
Категорії