X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Будова земної кори та її склад: мінерали та гірські породи. Типи земної кори

Завантажити презентацію

Будова земної кори та її склад: мінерали та гірські породи. Типи земної кори

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Будова земної кори та її склад: мінерали та гірські породи. Типи земної кори Підготувала вчитель географії Монастирищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Побережець Тетяна Миколаївна

Слайд 2

Хімічний склад земної кори

Слайд 3

Типи земної кори

Слайд 4

У земній корі налічується близько 3 тис. мінералів і понад 1,5 тис. гірських порід. Мінерали – це природні утворення, які складаються з однієї речовини. Гірські породи – це сполучення кількох мінералів або скупчення одного у великій кількості в земній корі. Вони різні за своїми властивостями: кольором, твердістю, густиною, температурою плавлення.

Слайд 5

Мінерали Мінера ли – природні хімічні сполуки, що входять до складу земної кори, однорідні за своєю фізичною будовою та хімічним складом. Наука, що вивчає мінерали зветься мінералогією. Мінерали можуть перебувати в різних агрегатних станах, у чистому вигляді в природі зустрічаються рідко, частіше бувають у сполуках з іншими мінералами, утворюючи гірські породи.

Слайд 6

Гірські породи Гірські породи – це сполучення кількох мінералів або скупчення одного у великій кількості в земній корі.

Слайд 7

Майже всі мінерали та гірські породи з яких складається земна кора, використовує людина для своїх потреб. Їх називають корисними копалинами.

Слайд 8

Щороку на поверхню з надр Землі добувають мільйони тон корисних копалин. Але ж вони можуть вичерпатися, і тоді людство стоятиме на межі загибелі, бо втратить джерела для існування. Тому сьогодні такими актуальними є слова литовського поета Е.Межелайтіса: Как яблоко на блюде, Земля у нас одна. Не торопитесь, люди, Все выскрести до дна. Не мудрено добраться До скрытых тайников, Разграбить все богатства У будущих веков. Мы – общей жизни зерна, Одной судьбы родня. Нам пировать позорно В счет будущего дня. Поймите это, люди, Как собственный приказ, Не то Земли не будет Ни каждого из нас!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство