X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загальна характеристика державної влади

Завантажити презентацію

Загальна характеристика державної влади

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загальна характеристика державної влади

Слайд 2

Мета уроку охарактеризувати поняття влада та її види; удосконалювати уміння учнів працювати зі схемою та навички співпраці в групі; формувати вміння висловлювати власне ставлення до проблеми; виховувати в учнів повагу до органів державної влади.

Слайд 3

План 1. Поняття і види влади. 2. Особливості державної влади. 3. Органи державної влади. Загальна характеристика органів законодавчої, виконавчої та судової влади.

Слайд 4

Види влади Сімейна влада Релігійна влада Державнавлада Економічна влада

Слайд 5

Ознаками державної влади вважають: легітимність (засновується на положеннях права і закону); верховенство (посідає найвище місце у владній ієрархії певного суспіль ства); суверенність (незалежність від будь-якої влади всередині країни та поза її межами); публічність (здійснюється офіційно, за допомогою спеціально створених органів і установ); політичність (застосовується шляхом вольового впливу на суспільство).

Слайд 6

Форми народовладдя Безпосередня демократія – безпосередня участь народу у прийнятті важливих питань Представницька демократія – вираження волі громадян через обраних ними представників ВИБОРИ; РЕФЕРЕНДУМ; ІНШІ ФОРМИ. Діяльність ВРУ; Діяльність президента України.

Слайд 7

Основні форми народного волевиявлення Вибори – спосіб формування керівних органів Ю що полягає в голосуванні визначених осіб Референдум – форма прямого народовладдя, що полягає у прийнятті громадянами шляхом голосування рішень загальнодержавного та місцевого значення. Інші форми безпосередньої демократії: Загальні збори громадян; Народні законодавчі ініціативи

Слайд 8

Органи державної влади Верховна Рада України

Слайд 9

Законодавча влада - це делегована народом своїм представникам у парламенті державна влада, що має виключне право ухвалювати закони

Слайд 10

Кабінет Міністрів України

Слайд 11

Виконавча влада - це влада, що має право безпосереднього управління державою . Уряд забезпечує виконання законів та інших актів законодавчої влади, є відповідальним перед нею, підзвітним і підконтрольним їй.

Слайд 12

Судові органи

Слайд 13

Судова влада - це незалежна влада, що охороняє право, виступає арбітром у спорі про право, відправляє правосуддя

Слайд 14

Територіальна громада – це жителі села, селища, або міста, об'єднані за місцем проживання. Територіальні громади мають право самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів України.

Слайд 15

Витяг з Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» : Стаття 26. Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад 1. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: … 44) встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;

Слайд 16

Витяг з Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» : Стаття 59. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування 1. Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. 5. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. 11. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Слайд 17

Пригадайте Які органи місцевого самоврядування вирішують питання нашого селища? Чи знаєте ви якісь підзаконні акти органів місцевого самоврядування ? Хто є селищним головою ?

Слайд 18

Слайд 19

Депутатський корпус

Слайд 20

Рішення селищної Ради З метою попередження вчинення правопорушень неповнолітніми , профілактики бездоглядності та безпритульності та інших негативних явищ у підлітковому середовищі рішенням виконавчого комітету № 61 від 28.09.11 р. обмежено перебування дітей до 14 років без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях селища та інших громадських місцях у вечірній час після 22 години в осіннє - весняний період, а у літній період – після 23 години.

Слайд 21

Чому міська рада прийняла таке рішення ? У чому намір цього документа (чого хоче досягти таким рішенням міська рада) ?

Слайд 22

Домашнє завдання Опрацювати текст підручника Підготуйте невеличке письмове есе «Що я думаю про роль і місце законів у житті суспільства» Знайти або пригадати приклади використання влади різних видів.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Правознавство