X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Україна – правова держава"

Завантажити презентацію

"Україна – правова держава"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Україна – правова держава Підготувала: учениця 10 – А класу Райчева Аліна

Слайд 2

Ознаки правової держави: – народний суверенітет; – верховенство закону і його панування в суспільстві; рівність перед законом самої держави, всіх її органів, громадських організацій, службових осіб і громадян; – вищість представницьких органів влади, їх відкритість і публічність, відсутність будь-якої диктатури; – поділ влади на законодавчу, виконавчу і судову, що створює систему стримування і противаг між ними; – гарантія прав і свобод особи в межах законності, взаємна відповідальність держави, об’єднань громадян та індивідів; – можливість громадських об’єднань та громадян брати участь в управлінні суспільством; дотримання принципів прямого, рівного, загального виборчого права; – контроль державної влади з боку суспільства, громадян та їх організацій; – відповідальність держави перед світовим співтовариством правових держав; – органічний зв’язок прав і свобод людини і громадянина з їх обов’язками, відповідальністю, законослухняністю, самоконтролем, самосвідомістю.

Слайд 3

Багато пройшло часу. Україна стала великою державою. Вона має свою Конституцію — Основний Закон, тобто правила, за якими живуть українці. її прийнято Верховною Радою України 28 червня 1991 року. 24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України. Отже, наша держава — незалежна, демократична, соціальна і правова. І саме 24 серпня кожного року наш народ святкує найбільше державне свято — День незалежності України. Цього року нашій державі виповнилося 21 років з того моменту, коли вона стала самостійною і незалежною.

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Герб нашої держави – тризуб – має глибокі історичні корені, належить до часів князювання в Києві Володимира Великого (980–1015 рр.). Він символізує ту ж трійцю життєтворчих енергій, що і хрест, – Мудрість, Знання і Любов, які виходять з одного джерела.

Слайд 7

Слайд 8

Прапор — це символ державності та національної незалежності. Державний прапор України — синьо-жовтий. Він теж має досить давнє походження. Перші давньоруські прапори були засобом сигналізації і відзначалися простотою: довгі жердини, до вершків яких прикріплювали гілля дерев, жмутики трави, кінські хвости. Називалися вони бунчуками. Великого розвитку набуло українське прапорництво у героїчну козацько-гетьманську добу. У козацьких полках були корогви жовтого, синього, зеле ного кольорів. Синя і жовта барви найчастіше трапляються у козацькому одязі часів визвольної війни під проводом Б.Хмельницького.

Слайд 9

28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державним прапором синьо-жовте полотнище. Синій колір символізує чисте небо, мир; жовтий – достаток і працелюбність. Прапор є офіційною емблемою, символом суверенітету України. Тому 23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки України Указом Президента України було встановлено відзначати щорічно 23 серпня День Державного прапора України.

Слайд 10

Державним гімном України є музична редакція пісні "Ще не вмерла Україна". Слова написав понад 100 років тому (1862 р.) поет, вчений Павло Чубинський, а музику — композитор М.Вербицький. Вперше з нотами пісню-гімн було надруковано 1885 року. Проте її виконання і поширення довгий час заборонялося і переслідувалося. І тільки в незалеж ній Україні музична редакція пісні "Ще не вмерла Україна" стала Державним Гімном.

Слайд 11

24 серпня 2011 року український народ відзначив 20-річчя Дня Незалежності України – головне державне свято на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, підтверджену всенародним референдумом 1 грудня 1991 року, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

Слайд 12

Ми – майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками створимо її культуру, своїми досягненнями прославимо її. Будьмо гідними своїх предків, любімо рідну землю так, як заповідав великий Тарас, бережімо волю і незалежність України, поважаймо свій народ і його мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими.

Слайд 13

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство