X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Поняття та види робочого часу"

Завантажити презентацію

"Поняття та види робочого часу"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поняття та види робочого часу

Слайд 2

Робочим вважається час, протягом якого працівник повинен знаходитися на своєму робочому місці і виконувати роботу, обумовлену трудовим договором.

Слайд 3

Слайд 4

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Колективним чи трудовим договором може бути встановлена менша норма.

Слайд 5

Слайд 6

Неповний робочий час Оплата праці здійснюється пропорційно відпрацьованому часу. Може бути встановлений для: вагітної жінки; жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, у тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням; особи, яка здійснює догляд за хворим членом сім‘ї відповідно до медичного висновку.

Слайд 7

Скорочений робочий час Скорочений робочий час є менш тривалим і встановлений для таких категорій працівників:

Слайд 8

Ненормований робочий день Є особливою умовою праці, яка допускається законодавством тільки для певної категорії працівників (адміністративного, управлінського, технічного й господарчого персоналу; осіб, праця яких не піддається обліку в часі, - консультанти, агенти, інструктори тощо). Тривалість праці цих працівників обмежена колом функціональних обов'язків.

Слайд 9

Надурочна робота Надурочні роботи, тобто роботи понад встановлену тривалість робочого часу, як правило, не допускаються. Але у виняткових випадках власник може застосовувати надурочні роботи: -    при проведенні робіт, необхідних для оборони країни, а також відвернення громадського або стихійного лиха, виробничої аварії і негайного усунення їх наслідків; -    при проведенні громадсько-необхідних робіт з водопостачання, газопостачання, опалення, освітлення, каналізації, транспорту, зв’язку; -    при необхідності закінчити роботу, яка внаслідок непередбачених обставин чи випадкової затримки з технічних умов не могла бути закінчена у нормальний робочий час тощо.

Слайд 10

До надурочних робіт забороняється залучати: вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років; осіб, молодших 18 років; працівників, які навчаються в загальноосвітніх школах і професійно-технічних училищах без відриву від виробництва, у дні занять. Жінки, які мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, можуть залучатись до надурочних робіт лише за їх згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство