"Міжнародні механізми захисту прав людини"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
План Міжнародні механізми захисту прав людини Механізми захисту Види міжнародних органів Органи захисту прав люини а) Комітет сприяння захисту прав дитини б) Організація Об'єднаних Націй в)Європейський комітет захисту прав людини г)Комісія ООН з прав людини д)Комітет ООН з прав людини е)Європейський суд з прав людини є)Комітет проти тортур ж)Комітет з ліквідації расової дискримінації
Загальний відмову від насильства вимагає переконаності всього суспільства. Це питань не урядового, а державного рівня; це питання не тільки офіційних органів, а суспільства в цілому. Мобілізація, яка вкрай необхідна для забезпечення переходу від культури війни до культури миру, вимагає участі кожної людини. Для змін у світі необхідна участь всіх.
Міжнародні механізми захисту прав людини – це спеціалізовані міжнародні інструменти, організації та установи, які безпосередньо займаються захистом прав людини.
Залежно від рівня реалізації механізмів захисту прав людини розрізняються: · універсальні механізм, які діють на рівні всього світу · регіональні механізми, що діють на території певного регіону
Залежно від підстав створення міжнародні органи та організації, спрямовані на захист прав людини, поділяються на два види: · конвенційні органи, утворені на підставі міжнародних договорів. · органи утворені міжнародними організаціями. Специфікою діяльності цих органів є те, що їх рішення мають, як правило, рекомендаційний характер і забезпечуються лише авторитетом самих організацій
Комітет сприяння захисту прав дитини - незалежна, некомерційна громадська організація, заснована в 1991 році. В своїй діяльності Комітет керується законами України, міжнародною Конвенцією про права дитини та своїм Статутом. Мета Комітету - сприяння захисту прав дитини у вирішенні проблем, пов`язаних з соціально-психологічними, духовними, медичними та правовими аспектами її життя. Комітет складається з 3 секцій: правової, психолого-педагогічної, медичної. До складу організації входять лікарі, психологи, педагоги та юристи, що безпосередньо працюють з дітьми та їх батьками. Органи захисту прав людини
Організація Об'єднаних Націй , ООН - міжнародна організація, створена для підтримки і зміцнення міжнародного миру і безпеки , розвитку співробітництва між державами. Основи її діяльності та структура розроблялися в роки Другої світової війни провідними учасниками антигітлерівської коаліції. Назва «Об'єднані Нації» було вперше використано в Декларації Об'єднаних Націй , підписаній 1 січня 1942 .
Європейський комітет захисту прав людини — орган Ради Європи , утворена для забезпечення виконання Європейської конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950. Перебуває в м. Страсбурзі (Франція) Комісія має право приймати до розгляду заяви, адресовані Генеральному секретареві РЄ будь-якою особою, неурядовою організацією або групою осіб, про порушення державою-учасницею прав людини
Комісія ООН з прав людини - це допоміжний орган Економічної і соціальної ради ООН , що займається широким колом питань в області прав людини, у тому числі і забезпеченням виконання загальновизнаних міжнародних стандартів по правам людини. До її складу входять представники держав, тому вона є політичним органом.
Комітет ООН з прав людини — створений на основі резолюції Генеральної Асамблеї від 16 грудня 1966 року у відповідності зі ст.28 Пакту про громадянські і політичні права. Він є одним із найважливіших із так називаних “договірних органів” в галузі захисту прав людини універсального характеру, створеним на основі і з метою застосування вищевказаного пакту.
Європейський суд з прав людини — одна з інституцій Ради Європи, створена 21 січня 1959 року для контролю за дотриманням прав і свобод людини та громадянина, закріплених в Європейській конвенції з прав людини, ратифікованої 1953 року.
Комітет проти тортур - виконавчий орган Організації Об'єднаних Націй , який здійснює нагляд за виконанням Конвенції проти тортур. Створено 1 січня 1987. Комітет покликаний координувати боротьбу з тортурами в країнах-учасницях Конвенції. Приєдналися до Конвенції держави , а також країни , що ратифікували Конвенцію , зобов'язані подавати кожні 4 роки звіт про заходи, спрямовані на виконання вимог Конвенції.
Комітет з ліквідації расової дискримінації - виконавчий орган ООН, відповідальний за нагляд за виконанням міжнародної конвенцій про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Комітет з освіти передбачено 8 статтях цієї Конвенції. Комітет складається з вибірних кожні чотири роки 18 незалежних експертів. Комітет засідає два рази на рік про трьох тижнів у штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй у Женеві.
Схожі презентації
Категорії