X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЕТНОСОЦІАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В СУСПІЛЬСТВІ ТА РІВЕНЬ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ

Завантажити презентацію

ЕТНОСОЦІАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В СУСПІЛЬСТВІ ТА РІВЕНЬ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЕТНОСОЦІАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В СУСПІЛЬСТВІ ТА РІВЕНЬ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ

Слайд 2

ПІСЛЯ ЦЬОГО УРОКУ УЧНІ ЗМОЖУТЬ ХАРАКТЕРИЗУВАТИ ЕТНОСОЦІАЛЬНІ ПРОЦЕСИ, ЩО ВІДБУВАЛИСЯ В 70- ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 80-Х РР. В УКРАЇНІ; ПОКАЗУВАТИ РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ ТА ПРИВІЛЕЙОВАНЕ СТАНОВИЩЕ ПАРТІЙНО-ДЕРЖАВНОЇ ВЕРХІВКИ; ПОРІВНЮВАТИ ІСТОРИЧНИЙ МАТЕРІАЛ, РОЗГЛЯДАТИ ІСТОРИЧНІ ЯВИЩА В КОНКРЕТНО-ІСТОРИЧНИХ УМОВАХ.

Слайд 3

АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ФРОНТАЛЬНЕ ОПИТУВАННЯ ЧИМ БУЛИ ЗУМОВЛЕНІ РЕФОРМИ ДРУГОЇ ПОЛ 60-Х РОКІВ? У ЧОМУ ПОЛЯГАЄ СУТЬ ЦИХ РЕФОРМ? ЧИ МАЛИ ВОНИ ШАНС НА УСПІХ? ЯКУ ОЦІНКУ МОЖНА ДАТИ ВОСЬМІЙ ПЯТИРІЧЦІ? У ЧОМУ ВИРАЖАЄТЬСЯ ЗАСТІЙ В РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УРСР У 70- 80-ТІ РОКИ?

Слайд 4

ПЛАН ЗМІНИ В СОЦІАЛЬНІЙ ТА НАЦІОНАЛЬНІЙ СТРУКТУРІ НАСЕЛЕННЯ МАТЕРІАЛЬНИЙ РІВЕНЬ ЖИТТЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ ПРИВІЛЕЙОВАНЕ СТАНОВИЩЕ ПАРТІЙНО-РАДЯНСЬКОЇ НОМЕНКЛАТУРИ

Слайд 5

ПОДУМАЙТЕ ЯКИМИ БУЛИ ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ У СОЦІАЛЬНОМУ ТА НАЦІОНАЛЬНОМУ СКЛАДІ НАСЕЛЕННЯ У 1965-1985рр? РОБОТА В ГРУПАХ (С. 163) – РОЗГЛЯНУТИ СКЛАД НАСЕЛЕННЯ ТА СОЦІАЛЬНУ СТРУКТУРУ УРСР

Слайд 6

НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В 60-80-Х рр. 1960 РІК 1985 РІК РОБІТНИКИ СЕЛЯНСТВО ІНТЕЛІГЕНЦІЯ НОМЕНКЛАТУРА ТОРГОВІ ПРАЦІВНИКИ ПЕНСІОНЕРИ СПЕЦІАЛІСТИ ГУМАНІТАРНОГО І ТЕХНІЧНОГО ПРОФІЛЮ 50% 50% 60% 33% ЗБІЛЬШИЛАСЯ В 3,5 РАЗИ

Слайд 7

РОБОТА З ДЖЕРЕЛАМИ С. 165 ПРО ЩО ЙДЕТЬСЯ У ДОКУМЕНТІ? ЯК ЗМІНИЛИСЯ ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ? ЯК ЗМІНИВСЯ ПОБУТ ЛЮДЕЙ? ПРО ЩО СВІДЧИТЬ ВИНИКНЕННЯ ЧЕРГ В МАГАЗИНАХ ЗА ІМПОРТНИМИ ТОВАРАМИ? ЧОМУ РУБЛЬОВ ВВАЖАЄ БРЕЖНЄВСЬКІ ЧАСИ “ЗОЛОТОЮ ЕПОХОЮ”?

Слайд 8

Вставка відео “Життя в СРСР” Чи змінився рівень населення?

Слайд 9

РОБОТА З ІЛЮСТРАЦІЄЮ С. 166 ЧИ БУВ ТАКИЙ ВІДПОЧИНОК ТИПОВИМ ДЛЯ РАДЯНСЬКИХ ЛЮДЕЙ? ЧИ ЗМІНИЛОСЬ ЩОСЬ У ВІДПОЧИНКУ ТРУДЯЩИХ ПОРІВНЯНО ІЗ 40-50-МИ РОКАМИ?

Слайд 10

ДЕФІЦИТ ТОВАРІВ перевищення попиту над пропозицією. Дефіцит засвідчує про розбіжність між попитом та пропозицією та відсутність урівноважуючої ціни.

Слайд 11

ПОКАЗ ВІДЕО АНЕКДОТ Назвіть причини виникнення дифіциту

Слайд 12

Слайд 13

РОБОТА З ІСТОРИЧНИМ ДЖЕРЕЛОМ с. 168 Яким був ідеал жіночої краси цього періоду? Чи відповідає він вашому ідеалу? Чому? Які зміни у домашньому господарстві відбулися у 70-х роках? Чи могли звільнити жінку такі машини від фізичної праці? Чи хотіли б ви, щоб ваша мама користувалася такою технікою? Чому?

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

НОМЕНКЛАТУРА правляча верства, суспільний прошарок, клас в соціалістичному суспільстві

Слайд 17

РОБОТА З ІСТОРИЧНИМ ДЖЕРЕЛОМ С. 169 ЯКЕ СТАНОВИЩЕ ЗА СВІДЧЕННЯМ АВТОРА ДОКУМЕНТА, ПОСІДАЛА НОМЕНКЛАТУРА У РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ? ЧОМУ?

Слайд 18

Слайд 19

ПРИВІЛЕЇ НОМЕНКЛАТУРИ ЗАКРИТА СИСТЕМА ПОСТАЧАННЯ ПРОДОВОЛЬЧИХ І ПРОМИСЛОВИХ ТОВАРІВ СПЕЦТАЛОНИ НА ХАРЧУВАННЯ ЗАЛЕЖАЛО ВІД ЧИНУ СИСТЕМА ЗАКРИТИХ БУДИНКІВ ВІДПОЧИНКУ МОЖЛИВІСТЬ ВИЇЗДЖАТИ ЗА КОРДОН ВИРІШЕННЯ ЖИТЛОВОЇ ПРОБЛЕМИ ТИХ НОМЕНКЛАТУРНИКІВ, ЩО ВЧИНИЛИ ЗЛОЧИН, БЕЗ РІШЕННЯ ПАРТІЇ ПРИТЯГУВАТИ ДО СУДУ БУЛО НЕМОЖЛИВО

Слайд 20

ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ МЕТОДОМ «МІКРОФОН» ВИДІЛІТЬ РЯД НЕГАТИВНИХ ТА ПОЗИТИВНИХ ТЕНДЕНЦІЙ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ РАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА.

Слайд 21

Підсумок уроку Що ми сьогодні робили на уроці? Що найбільше зацікавило вас з даної теми? Які виникли труднощі?

Слайд 22

Домашнє завдання Параграф 21-22; Підготуватися до тестування. Твір роздум: «Як я можу оцінити здобутки та проблеми розвитку соціальної сфери»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство