X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Державний лад"

Завантажити презентацію

"Державний лад"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Державний лад

Слайд 2

Фо рма держа вного правлі ння — це спосіб організації верховної влади, який визначає систему її найвищих органів, порядок їх формування і особливості розподілу повноважень між ними, а також взаємовідносини з населенням держави.

Слайд 3

Слайд 4

Форма правління

Слайд 5

Президентська республіка Парламентсько-президентська республіка Військова диктатура Однопартійна диктатура Абсолютистська монархія Конституційна монархія Парламентська конституційна монархія Парламентська республіка Президентсько-парламентська республіка

Слайд 6

Слайд 7

абсолютна монархія — форма правління державою, за якої верховна влада (суверенітет тощо) належить одній особі (царю, імператору, королю тощо), та для якої характерний найвищий ступінь централізації державної влади.

Слайд 8

Конституці йна мона рхія — влада монарха обмежена конституцією, законодавчі функції передані парламенту, виконавчі – уряду. Без згоди парламенту монарх не має права видавати закони й розпорядження загальнодержавного характеру. Сучасними державами з конституційною монархією є Великобританія, Данія, Норвегія та ін. Також державами з конституційною монархією є Нідерланди, Бельгія.

Слайд 9

Слайд 10

Президентська республіка характеризується значною роллю президента в системі державних органів, поєднанням в його руках повноважень глави держави і глави уряду. Її також називають дуалістичної республікою, підкреслюючи, тим самим, факт чіткого розподілу двох влад: зосередження сильної виконавчої влади в руках президента, а законодавчої — в руках парламенту.

Слайд 11

Парламентська республіка — це різновид республіки з перевагою повноважень на користь парламенту. У парламентській республіці уряд відповідає тільки перед парламентом, а не перед президентом.

Слайд 12

Змішана республіка— форма державного правління, яка поєднує ознаки президентської і парламентської республік

Слайд 13

Форма державного устрою

Слайд 14

Слайд 15

Уніта рна держа ва — це єдина цілісна держава, територія якої поділяється на адміністративно-територіальні одиниці, що не мають статусу державних утворень і не володіють суверенними правами. Унітарні держави світу

Слайд 16

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Політика