X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вплив алкоголю на організм людини

Завантажити презентацію

Вплив алкоголю на організм людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив алкоголю на організм людини

Слайд 2

Алкоголь Алкоголь - це етанол (етиловий спирт чи просто спирт), який виготовляють ферментацією цукрів (бродінням). Під словом алкоголь часто розуміють алкогольні напої - це назва для напоїв зі вмістом етилового спирту.  Алкоголь – отрута, яка негативно впливає на весь організм людини: в першу чергу на центральну нервову систему.

Слайд 3

Які зміни проходять в організмі людини після вживання алкоголю? Досліди обміну речовин з допомогою помічених атомів 14С показали, що більша частина алкоголю окислюється під впливом тканинних ферментів до води і оксиду водню (ІV) утворюючи при цьому шкідливі продукти (оцетний альдегід, оцетно-етиловий ефір). Цей процес протікає дуже повільно (за 1 годину переробляється лише 10 мл спирту) та супроводжується порушенням життєдіяльності клітин. Початком всіх алкогольних напоїв є винний або етиловий спирт С2Н5ОН (етанол), який викликає сп’яніння.

Слайд 4

Влив алкоголю на серцево-судинну систему Алкоголь пригнічує утворення клітин крові, що зумовлює недокрів'я, інфекції, кровотечі, сповільнює циркуляцію крові в судинах мозку, приводячи до постійного кисневого голодування його клітин, тому слабшає пам'ять, руйнується психіка. У судинах розвиваються ранні склеротичні зміни, зростає ризик крововиливу в мозок.  Зловживання алкоголем викликає підвищення рівня холестерину в крові, стійку гіпертонію й дистрофію міокарда.

Слайд 5

Мозок і нервова система Спеціально проведеними дослідами і спостереженнями над людиною, що випиває середню дозу, тобто одну-півтори чарки горілки, встановлено, що у всіх без виключення випадках алкоголь діє однаково, а саме: сповільнює й ускладнює розумові процеси, рухові ж акти на перших порах прискорює, а потім сповільнює. При цьому раніше за все страждають більш складні психічні процеси і довше зберігаються прості розумові функції, особливо ті, які пов'язані з руховими уявленнями. Крім поступового руйнування окремих сторін розумової і психічної діяльності мозку, алкоголь у все зростаючій мірі призводить до повного виключення нормальної функції мозку. Особистість змінюється, починаються процеси її деградації При прийомі ще більших доз відбувається важке порушення функцій всієї центральної нервової системи із залученням до цих процесів спинного і довгастого мозку. Розвивається глибокий наркоз і коматозний стан. При прийомі дози, рівної 7,8 г алкоголю на кілограм маси тіла, що приблизно дорівнює 1-1,25 л горілки для дорослої людини, наступаж смерть. 

Слайд 6

Шлунок, підшлункова залоза Алкоголь пригнічує виділення травних ферментів підшлункової залози, що перешкоджає розщепленню поживних речовин на молекули, придатні для живлення клітин організму. Ушкоджуючи клітини внутрішньої поверхні шлунку і підшлункової залози, алкоголь пригнічує процес всмоктування поживних речовин, а перенесення деяких з них у кров робить взагалі неможливим. При регулярному прийомі навіть невеликих доз алкоголю залози, що розташовані в стінці шлунку і виробляють шлунковий сік, під впливом алкогольного подразнення спочатку виділяють багато слизу, а потім атрофуються. Травлення в шлунку стає неповноцінним, їжа застоюється або, не переварена, надходить до кишечника. Виникає гастрит, який, якщо не усунути його причину і серйозно не лікувати, може перейти у рак шлунку.

Слайд 7

Печінка У печінці відбувається окислення 90-98% етанолу до ацетальдегіду — дуже небезпечної і токсичної речовини. Потім ацетальдегід окислюється до оцтової кислоти, яка далі розщеплюється до води і вуглекислого газу. В інших органах і системах також можливе «переварювання» алкоголю, але в значно менших кількостях, ніж в печінці. Печінка поступово зменшується в розмірах, тобто зморщується, судини печінки здавлюються, кров в них застоюється, тиск підвищується в 3-4 рази. І якщо відбувається розрив судин, починається рясна кровотеча, постраждалі від якої часто гинуть. За даними МОЗ близько 80% хворих помирає протягом року після першої кровотечі. Зміни, описані вище, називаються цирозом печінки. За кількостю хворих цирозом визначають рівень алкоголізації в тій чи іншій країні.

Слайд 8

Алкоголь під час вагітності Створено спеціальний термін-синдром алкогольної фетопатії, що об'єднує наслідки впливу алкоголю під час внутрішньоутробного розвитку дитини. Проявляється він уродженими аномаліями нервової та серцево-судинної систем, відставанням дитини у розвитку. Вживання алкоголю під час вагітності значно підвищує ризик народження недоношених дітей, а в найбільш важких випадках - розвитку фетального алкогольного синдрому. Алкогольний синдром плода - це хвороба плоду, обумовлена внутрішньоутробним алкогольним пошкодженням, що є головною причиною вродженої затримки інтелектуального розвитку у дитини. Цей синдром характеризується відставанням у фізичному та інтелектуальному розвитку, ураженням серця та інших органів. Діти зазвичай дратівливі, неспокійні, зі слабким хватальним рефлексом,поганою координацією, спостерігаються дефекти розвитку ЦНС.

Слайд 9

Розвиток алкоголізму При тривалому прийомі спиртних напоїв розвивається хронічний алкоголізм, що має свою клінічну картину, яка варіюється за стадіями алкоголізму, але з характерною для всіх питущих особливістю — вони прагнуть знайти привід для випивки, а якщо приводу немає — п'ють без нього. Таким чином, якими б важкими не були наслідки алкоголізму, проте не в ньому сутність цієї проблеми. Трагедія в самому вживанні алкоголю. Спиртні вироби з першої прийнятої дози починають спотворювати життя людини і всього суспільства.

Слайд 10

Алкоголізм в Україні    В Україні щороку через алкоголізм помирає понад 40 тис. людей. Із них – 8 тис. осіб вмирають унаслідок алкогольного отруєння. Географічне поширення українського алкоголізму також має певні особливості. Максимальна кількість алкогольних отруєнь і психозів зареєстровано в Донецькій обл. - Близько 6000 за рік. А в західних областях та центрі країни ці показники не перевищують 500 випадків на 10000 чоловік. З іншого боку - в селі від алкоголізму помирають в 2-3 три рази частіше, ніж у місті. Це пов'язано як із загальним рівнем життя, так і з якістю алкоголю.

Слайд 11

Висновок Алкоголь руйнує. Та й що тут говорити, досить подивитися добряче навколо і ви побачите цих людей навколо нас, вони скрізь, їх величезна кількість. Спочатку це відпочинок, пустощі, гарний настрій, а потім це затягує, і вони вже не можуть без спиртного й дня. Алкоголь присутній на кожному святі та вечірці. У більшості випадків навіть не потрібно приводу щоб випити. Алкоголь призводить до залежності. Скрізь алкоголь. Тому аби бути здоровим, мати гарних дітей і прожити до ста років необхідно згадати про все це, і подумати, чи вартий ковток напою твого майбутнього!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)