X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Основи здорового способу життя

Завантажити презентацію

Основи здорового способу життя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Основи здорового способу життя”

Слайд 2

Чисте повітря – це запорука здоров’я, нормальної життєдіяльності організму.

Слайд 3

Поняття “здоровий спосіб життя”, його основні складові. Індикатори здорового способу життя.

Слайд 4

Ми всі однаковою мірою перебуваємо в небезпеці, і коли ми усвідомимо цю небезпеку, то залишиться надія, що спільними зусиллями ми зможемо подолати її. А. Ейнштейн

Слайд 5

Визначення здоров’я за різними авторами. “Здоров’я – це стан, … в якому ми не відчуваємо болі і який не заважає виконувати функцій нашого щоденного життя: брати участь у керівництві, митися, пити та їсти і робити все, що ми хочемо.” Гален. “Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних вад”. ВООЗ, 1958. “Здоров’я є умовою гармонійного розвитку людини і в той самий час показником рівня соціально – економічного розвитку суспільства.” О. М. Анохін.

Слайд 6

Українські приказки та прислів’я про здоров’я. Аби моя голова здорова була, то все гаразд буде. Без здоров’я не має щастя. Без здоров’я ніщо людині не миле. Бережи одежу з нова, а здоров’я з молоду. Було б здоров’я, а все інше наживем. Вартість здоров’я знає лише той, хто його втратив. Здоровому все здорово. Здоров’я – найдорожчий скарб. Ліпше здоров’я, як готові гроші. Не просімо хліба у Бога, а просімо здоров’я. Щоб ти був здоров, як вода. Світ великий, було б здоров’я. Той здоров’я не цінить, хто хворий не був. Щоб ти був здоров, як вода. Як хочеш здоров’я мати, мусиш рано вставати, а звечора рано лягати.

Слайд 7

Здоровий спосіб життя – це спосіб життєдіяльності людини, метою якого є формування, збереження і зміцнення здоров’я.

Слайд 8

Складові здорового способу життя: Рівень культури суспільства й особи; Місце здоров’я серед потреб людини; Мотивації збереження і зміцнення здоров’я; Настанова на довге, здорове життя; Навчання засобам збереження і зміцнення здоров’я.

Слайд 9

Індикатори здорового способу життя. Задоволеність своїми даними: зовнішність; тіло; успішність або виконання службових обов’язків порівняно з іншими; своїм статусом у колективі ( друзів, однодумців…) своїм статусом у сім’ї; своїм сприйняттям світу.

Слайд 10

Задоволеність соціальним оточенням: сприйняття соціальних проблем; сім’я; сусіди; родичі; колеги; товариші у закладі освіти; рівень соціальної напруженості; політична ситуація; довіра до керівних органів; рівень безпеки.

Слайд 11

Задоволеність можливостями: рівень зарплатні; житло; предмети довготривалого користування; престижні речі; одяг; харчування; транспорт; освіта; робота; медичне обслуговування; заняття спортом; проведення вільного часу; спілкування; сексуальні стосунки; громадська активність.

Слайд 12

Оцінювання тесту: “Моє здоров’я” Затримка дихання: понад 40 с – здоровий; від 20 - 40 с - здоров’я послаблене; менш ніж 20 с – є захворювання.

Слайд 13

2. Можливості реалізації здорового способу життя.

Слайд 14

Показники здорового способу життя: Рухова активність. Харчування. Відсутність шкідливих звичок. Безпечна сексуальна поведінка.

Слайд 15

«Значення поживних елементів для організму людини». Поживні елементи Значення для організму Продукти з найбільшим вмістом елементів Вуглеводи: крохмаль, цукор і клітковина. Забезпечують енергією життєдіяльність організму. Допомагають травленню і запобігають запорам. Сприяють накопиченню жиру. Крупи, хліб, макаронні вироби. Овочі і фрукти. Мед. Жири тваринного походження. Забезпечують енергією. Матеріал для побудови клітин організму. Тваринне масло, сир, жирне м’ясо. Жири рослинного походження Сприяють накопиченню жиру. Рослинна олія Білки Матеріал для побудови клітин організму. Каталізатори обміну. Захист проти інфекції М'ясо, риба, яйця, квасоля, молоко, кефір, сир, горіхи. Мінерали: кальцій, залізо, фосфор. Матеріал для побудови клітин організму і підтримання їх у повноцінному стані. Овочі. Вітаміни: А, В, С. Д, Е, К та ін.. Сприяють хімічним процесам в організмі. Молочні продукти, яйця, риба, фрукти. Вода Матеріал для побудови клітин, «транспортний засіб» для речовин в організмі. Вода, сік, овочі і фрукти.

Слайд 16

Негативні явища життя: наркоманія, алкоголізм, ранні статеві стосунки, венеричні хвороби, СНІД.

Слайд 17

3. Загроза майбутньому: тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія, ВІЛ/СНІД

Слайд 18

Шкідливі звички: паління

Слайд 19

Звички Кожен має свої звички: гризе нігті на руках; облизує пальці після їжі; надмірно захоплюється комп'ютером. До шкідливих звичок відносяться: паління; вживання алкоголю; наркоманія Звички має кожен, та погано, коли вони - шкідливі…

Слайд 20

Я обрав цю тему, тому що: Паління – велика проблема в Україні. Паління викликає багато захворювань. Деякі люди не усвідомлюють всієї небезпеки паління.

Слайд 21

Що таке куріння. Куріння - це шкідлива звичка, що полягає у вдиханні диму тліючого тютюну; це одна із форм токсикоманії. Паління сьогодні – одна з найсерйозніших проблем, з якою борються в усьому світі. Найстрашніша з них рак!!!

Слайд 22

Цікаво, що… Дим сигарети містить близько 8000 тисяч шкідливих компонентів, 80 з яких стимулюють утворення ракових клітин, близько 30 - отрутині. Щороку помирає близько 5 мільйонів осіб від хвороб, що пов’язані з курінням; Люди, що почали палити до 15-ти років, помирають від раку в 5 разів частіше ніж ті, хто почав палити після 25-ти. Смертельна доза нікотину для дорослого – пачка, випалена зразу ж. Для молодого організму, що розвивається – півпачки. Частіше всього підліток починає палити через вплив оточення: компанія, реклама… Все це зумовило мене обрати тему паління.

Слайд 23

В школі, а також в моєму класі є товариші, котрі курили сигарети. Наводить страх думка про те, що курять не тільки хлопці, але й дівчата. Про те, що курити шкідливо, знають всі: і початківці, і курці зі стажем.

Слайд 24

Етапи дослідження: 1-ий етап. Виявити причини того, чому мої однолітки починають курити? 2-ий етап. Показати як вливає куріння на здоров’я моїх одногрупників? 3-ий етап. Проведення опитування учнів нашого училища і його аналіз. 4-ий етап. Мої висновки.

Слайд 25

В чому, на думку учнів сенс паління?

Слайд 26

Статистика: Палії Непалії Нервозність 14% 1% Зниження слуху 13% 1% Погана пам’ять 12% 1% Низька успішність 18% 3% Повільна реакція 19% 3%

Слайд 27

Розподіл молоді що палить, за віком та статтю. ВІК ЧОЛОВІКИ ЖІНКИ 10 років 5% 9% 11 років 6% 11% 12 років 8% 19% 13 років 15% 33% 14 років 30% 45% 15 років 35% 60% 16 років 45% 59% 17 років 48% 69% 18 років 44% 72% 19 років 45% 86% 20 років 46% 82% 21 рік 55% 72% 22 роки 42% 71%

Слайд 28

Як ми почуваємо себе поряд з людиною, що палить?

Слайд 29

Курці-початківці. У людей, що починають курити, в т.ч. у школярів виникають: - головокружіння; - м’язова слабкість; - розширення зіниць; - слиновиділення; - блідність шкіри; - зниження артеріального тиску; - прискорене серцебиття; - зниження апетиту; - вони не можуть скоро заснути.

Слайд 30

Як впливає куріння на здоров’я людей? Із 100 випадків захворювання туберкульозом 95 припадає на курців; розвивається рак легень та рак нижньої губи; уражуються судини серця, мозку та кінцівок; виразка шлунка; знижується статева функція у чоловіків; смертність від раку легенів на 100 тис. чоловік : У тих, хто палить сигарети – 11,4%; У тих, хто палить люльку – 28,1%; У тих, хто палить сигари – 78,6%.

Слайд 31

Серед людей, з якими ми спілкуємось, багато курців?

Слайд 32

Якщо пропонують, ВІДКАЖИСЬ!!!

Слайд 33

Так виглядає мозок колишнього курця.

Слайд 34

Так виглядають легені курця.

Слайд 35

Обличчя жінки, яка курить.  

Слайд 36

Так дитині сприймається їжа, коли вона одночасно вдихає тютюновий дим.  

Слайд 37

Що всі учні класу розуміють, що паління – шкідливе для здоров’я. - Нажаль, є учні, що палять, хоч палять небагато. - Більшість не пробували палити. - Багато опитуваних ставляться однаково до тих, хто палить і хто не палить. Я з'ясував:

Слайд 38

Зупинись! Поки є ще можливість!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)