X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
1 грудня – Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми

Завантажити презентацію

1 грудня – Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

1 грудня – Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми

Слайд 2

Як розшифрувати скорочення ВІЛ та СНІД? В – вірус І – імунодефіциту Л – людини С – синдром Н – набутого І – імунного Д – дефіциту

Слайд 3

СНІД є останньою стадією захворювання людини, викликаного ВІЛ

Слайд 4

В Україні 107 тисяч наркоманів зареєстровано Міністерством Внутрішніх Справ; насправді хворих у 10 – 15 разів більше, близько 1 мільйона. 95 % - це молодь у віці 15 – 30 років. Кожен п’ятий наркоман – жінка; щорічно в Україні близько 150 тисяч молодих людей стають наркоманами; тільки 2 % залежних виліковуються, інші 98 % помирають, не досягнувши 30-річного віку.

Слайд 5

Статистичні дані по розповсюдженню ВІЛ/СНІДу у світі та на території України

Слайд 6

З моменту початку епідемії в світі заразилися ВІЛ-інфекцією близько 60 мільйонів чоловік. Зараз у світі 36,1 мільйонів чоловік живуть з ВІЛ-інфекцією та СНІДом. В цілому близько 1,1 % жителів планети інфіковано ВІЛ.

Слайд 7

21,8 мільйона чоловік померло від СНІДу з початку епідемії, з них 3,6 мільйона – діти до 15 років. Кожної хвилини в світі 6 молодих людей віком до 25 років отримують ВІЛ-інфекцію.

Слайд 8

Основні шляхи передачі ВІЛ При статевому контакті з ВІЛ-інфікованою людиною, коли сперма чи вагінальні виділення потрапляють на слизові статевих органів, ротової порожнини, прямої кишки людини, з яких вірус проникає в кров.

Слайд 9

Коли цілісність шкірних покривів порушується гострим предметом (голкою, бритвою або інструментом для нанесення татуювання), яким перед цим користувалась інфікована людина і кров якої залишилась на ньому. Від вагітної ВІЛ-інфікованої матері плоду під час вагітності чи пологів або після пологів або після народження дитини через молоко матері.

Слайд 10

ВІЛ не передається через: рукостискання; спільне з ВІЛ-інфікованим користування фонтанчиком для питної води; посуд, їжу; домашніх тварин; туалети (унітази); чхання та кашель; контакти у громадському транспорті; обійми та паперові гроші; постільну та натільну білизну; рушники мило, мочалку; укуси комарів та інших комах; плавання у басейні; дверні ручки та спортивні знаряддя; дружні поцілунки.

Слайд 11

Коли доцільно робити аналіз на ВІЛ? Аналіз крові на антитіла до ВІЛ показаний: після ризикованого статевого контакту; після використання нестерильного інструменту, шприців, голок, тощо; під час вагітності.

Слайд 12

Підозрілі симптоми, які можуть вказувати на потребу здачі аналізу крові на ВІЛ: постійна гарячка; частий пронос; раптова втрата ваги тіла; хронічне збільшення лімфатичних вузлів; білі плями на оральній слизовій оболонці; рецидивні або незвичайні інфекції.

Слайд 13

Як захистити себе від ВІЛ-інфекції: Продовжуйте період цноти якомога довше. Дотримуйтесь постійності у статевих стосунках. Не вступайте у випадкові статеві контакти. Отримайте навички безпечної поведінки. Користуйтесь якісними презервативами. При отриманні медичних, косметичних чи гігієнічних послуг наполягайте на використанні одноразового та стерильного інструментарію.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)