X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Творчість Марії Примаченко

Завантажити презентацію

Творчість Марії Примаченко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТВОРЧІСТЬ МАРІЇ ПРИМАЧЕНКО Підготувала Половець Діана Станіславівна, вчитель образотворчого мистецтва, Уманської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів №5 ім. В.І. Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області

Слайд 2

Марія Авксентіївна Примаченко (1909-1997)

Слайд 3

Народилася в селі Болотня на Київщині, де і провела все життя. Дитинство Марії Авксентіївни було затьмарене страшною недугою — поліомієлітом. Це зробило її не по-дитячому серйозною й спостережливою, загострило слух і зір. Талант Примаченко відкрила киянка Тетяна Флору

Слайд 4

“Квіти у синій вазі” “Соняшник життя”

Слайд 5

Творчість Марії Примаченко — явище самобутнє, неповторне, як мистецтво кожного з великих майстрів. Народжені, здається, самою землею, вони поєднують у собі прагнення багатьох поколінь, дають їм найповніше художнє вираження завдяки індивідуальності, неповторному таланту.

Слайд 6

“Мавпа їде на чотириголовому звірі”

Слайд 7

“Помідори у вазі” “Червоні маки”

Слайд 8

Примаченко, сягає часів палеоліту. У її картинах знаходять втілення ще язичницькі, що знайшли відгук у надрах слов'янської міфології, образи фантастичних чудовиськ і птахів. Примаченко ніби синтезує досвід багатьох поколінь народних майстрів. Джерела її творчості і в повсюдно вживаних в Україні настінних хатніх розписах — одному із найстародавніших жанрів світового декоративного мистецтва.

Слайд 9

“Лісовий павич”

Слайд 10

Примаченківська «звірина серія» — явище унікальне і не має аналогів ні у вітчизняному, ні у світовому мистецтві. Сюжетні твори Примаченко — при усій їхній самобутності — мають деяку спільність з народними картинками. А ось фантастичні звірі — це витвір уяви художниці. Таких звірів не існує у природі — порівняння тут зайві.

Слайд 11

“Дика видра пташку схопила”

Слайд 12

“Звір грає”

Слайд 13

У її арсеналі не було «професійних хитрощів»: малювала на звичайному ватмані пензлями фабричного виготовлення, використовує гуаш, акварель. Перевагу віддавала гуаші, бо саме вона дає соковиту, щільну декоративно виразну пляму з чітким силуетом. Художниця спочатку вела лінію олівцем, якось недбало, «по-дитячому» окреслює контури зображення, а вже потім упевнено, вправно кладе колір. Її кольори то засяють таємничою глибиною емалі, то сліпуче спалахнуть золотом, то бризнуть небувалою синню ультрамарину. Вони створюють особливий настрій «кольороносного» простору.

Слайд 14

“Міліард років пройшло, а таких мавп не було”

Слайд 15

“Сватає Іван Галю”

Слайд 16

Органічна взаємодія зображень, взаємодія тваринного і рослинного світу в їхніх правічних, таємничо-глибинних стосунках стає провідною у творчості художниці. Свідченням цього є і її композиція «Сидить баба на печі, пряде куделицю». Тут зображено інтер'єр селянської хати з розкішною уквітчаною піччю, на якій і сидить баба. Хата вся наповнена рослинами і тваринами.

Слайд 17

“Сидить баба на печі, пряде куделицю»

Слайд 18

“Птах”

Слайд 19

У творчості Марії Примаченко узгоджуються тематично-сюжетні й орнаментально-декоративні композиції. Загальнолюдська тема боротьби добра і зла наскрізь проходить крізь її мистецтво. Добро у неї завжди перемагає.

Слайд 20

“Як у Чорнобилі було горе із блоком, а дід корову пас там…”

Слайд 21

“Свято”

Слайд 22

“Слон”

Слайд 23

Пам’ятники, встановлені на честь Марії Примаченко м. Київ м.Яготин

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство