X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зорі

Завантажити презентацію

Зорі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Зорі і їхнє значення у природі

Слайд 3

План 1 Значення зір у природі. 2 Класифікація зір 3 Сузір'я 4 Сонце

Слайд 4

Сонце це теж зірка Удень небо здається блакитним тому, що неоднорідності повітряного середовища найсильніше розрізняють голубі промені сонячного світла .

Слайд 5

Зорі поділяються за яскравістю та за розміром. Зірки мають різну яскравість і колір: білий, жовтий, червонуватий. Чим червоніша зоря, тим вона холодніша. Наше Сонце належить до жовтих зір. Зорі за розміром можуть класифікуватися від карликів до гігантів.

Слайд 6

При уважному спостережені можна помітити, що Полярна зоря майже не змінює свого положення відносно горизонту. Всі інші зорі описують протягом доби повні круги.

Слайд 7

Зорі об'єднуються у сузір'я. Таких сузір'їв є багато. Внаслідок осьового обертання Землі нам здається, що зорі переміщуються по небу .

Слайд 8

За межами атмосфери небо завжди чорне, і на ньому можна водночас спостерігати і зорі, і Сонце.Яскравими зорями стародавні араби дали власні імена. Білі зорі: Вега в сузір'ї Ліри, Альтаїр у сузір'ї Орла (їх видно влітку й восени), Сиріус- найяскравіша зоря неба (видно взимку).

Слайд 9

Якщо стати обличчям до південної сторони горизонту і спостерігати добовий рух зір у середніх широтах північної півкулі Землі, то можна помітити, що зорі сходять на східні стороні горизонту, підіймаються найвище над південною стороною горизонту і заходять на західній стороні, тобто вони рухаються з ліва на право за годинниковою стрілкою.

Слайд 10

Сонце- могутнє джерело енергії, яку воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітних хвиль- від рентгенівських і ультра фіолетових променів до радіохвиль.

Слайд 11

Якщо дві зорі однакової світності, то зоря, що знаходиться далі від нас, має меншу видиму яскравість.

Слайд 12

Світністю зорі L називається потужність випромінювання світлової енергії порівняно з потужністю випромінювання світла Сонцем.

Слайд 13

Видима й абсолютна зоряна величина Після того як астрономи дістали можливість визначати відстані до зір, було встановлено, що зорі відрізняються за видимою яскравістю не тільки через різні відстані до них, а й через різну світність.

Слайд 14

Це випромінювання дуже впливає на всі тіла Сонячної системи: нагріває їх, позначається на атмосферах планет, дає світло й тепло, необхідні для життя на Землі.

Слайд 15

Як і всі зорі, Сонце-розжарена газова куля. В основному воно складається з водню з домішками 10% (за кількістю атомів гелію). Кількість атомів усіх разом узятих інших елементів приблизно в 1000 раз менша. Однак маса цих елементів становить 1-2% маси Сонця.

Слайд 16

Порівнювати зорі світністю можна лише в тому разі , якщо розраховувати їхню видиму яскравість (зоряну величину) для однієї і тієї самої стандартної відстані.

Слайд 17

Енергія Сонця. Сонце –центральне і наймасивніше тіло Сонячної системи. Його маса в 333000 раз більша за масу Землі й у 750 раз перевищує масу всіх інших планет разом взятих.

Слайд 18

На Сонці речовина дуже іонізована, тобто атоми втратили свої зовнішні електрони й разом з ними стали вільними частинками іонізованого газу – плазми.

Слайд 19

Під час спостережень ви звернули увагу на те, що зорі мають різний, добре помітний у найяскравіших з них. Колір тіла, яке нагрівається, у тому числі й зорі, залежить від його температури. Це дає можливість визначити температуру зір розподілом енергії в її неперервному спектрі.

Слайд 20

Наднові зорі. Деякі особливі зорі, невидимі раніше , несподівано спалахують і згасають подібно до нових зір. Проте в максимумі світності вони бувають у тисячі разів яскравішими, ніж нові зорі. Їх називають надновими зорями На малюнку зображено далеку зоряну систему-галактику з надновою зорею, позначеною стрілкою. (Фотографію зроблено у негативі.)

Слайд 21

Висновок. У зоряному всесвіті відбуваються не тільки повільні зміни, а й швидкі , навіть катастрофічні . За час порядку року звичайна на вигляд зоря спалахує як наднова і приблизно за той самий час її яскравість спадає. Внаслідок цього вона, мабуть перетворюється ви крихітну зорю.

Слайд 22

Використовувався підручник з астрономії 11-класу. Автор Б.О. Воронцов-Вельямінов .

Слайд 23

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука