X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фредерик Шопен

Завантажити презентацію

Фредерик Шопен

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фредерик Шопен Презентація на тему: Підготувала: Учениця 11-А класу ЗОШ №36 м.Житомира Бабінська Світлана

Слайд 2

Фридери к Франсуа Шопе н — найвидатніший польський композитор та піаніст. Уроджений Fryderyk Franciszek Chopin приймає французький варіант «Frédéric-François», коли у 20 років виїжджає з Польщі до Парижа і не повертається. В польських текстах прізвище іноді пишеться як Szopen. Композиторська техніка Шопена вельми нетрадиційна і багато в чому відступає від прийнятих в його епоху правил і прийомів. Шопен був неперевершеним творцем мелодій, він одним з перших привніс у західну музику невідомі їй доти слов'янські ладові та інтонаційні елементи і таким чином підірвав непорушність класичної ладогармонійна системи, що склалася до кінця 18 ст.

Слайд 3

Біографія Фридерик Шопен народився в 1810, ймовірно, 22 лютого, в с. Желязовій Волі, під Варшавою. Його батько Нікол а (Міколай) Шопен, французький емігрант, служив гувернером і шкільним вчителем; мати виховувалася в дворянській сім'ї. Вже дитиною Шопен проявив яскраві музичні здібності; у 7 років його почали учити грі на фортепіано, і в тому ж році був виданий складений ним маленький полонез соль мінор. Дитинство “Ноктюрн соль-мінор” Подальшим розвитком Шопена опікувався Вільгельм Вюрфель. Цей відомий піаніст Шопену цінні уроки органної музики. З 1823 по 1826 роки Шопен навчався у Варшавському ліцеї, де його батько був професором. У 1831 він виїхав з Польщі до Відня, перед тим як оселився у Парижі, де провів значну частину життя.

Слайд 4

Кар’єра в Парижі Шопен вперше відвідав Відень на початку 1829, де давав концерт на фортепіано і отримав перші похвальні рецензії. Пізніше у Варшаві в Національному Театрі дав прем'єру свого Концерту для фортепіано фа мінор. 1831-го року Шопен оселяється в Парижі. Там починає працювати над своїми першими скерцо і баладами, також починає перший зошит етюдів. Тоді ж у Шопена з’являється захворювання на туберкульоз. “Вальс фа-мінор”

Слайд 5

Шопен і Жорж Санд Восени у 1936р. в Парижі Шопен познайомився з видатною жінкою — баронесою Дюдеван, яка придбала на той час широку літературну популярність під псевдонімом Жорж Санд. Шопену було тоді 28 років, мадам Санд — 34. Їхній союз продовжувався вісім років, причому велику частину цього часу вони провели в сімейному маєтку письменниці в Ноані. Взимку у1839 р. здоров'я композитора значно погіршилось. Поєднання поганої погоди з безладом в домашньому господарстві, мабуть, згубним чином подіяло на його вже зачеплені туберкульозом легені. Останній раз він виступив в Парижі 16 лютого 1848. Через вісім днів вибухнула революція, що повалила короля Луї Пилипа. Друзі композитора відвезли його до Англії, де, вже дуже хворий, він грав у королеви Вікторії і дав кілька концертів — останній з них відбувся 16 листопада 1848. “Ніжність” “Весняний вальс”

Слайд 6

Через тиждень він повернувся до Парижа. Не в змозі більше давати уроки, Шопен вимушений був прийняти щедру допомогу від своєї шотландської шанувальниці Джейн Стірлінг. Доглядати хворого приїхала з Польщі сестра композитора, Людвіка. Шопен помер в своїй паризькій квартирі 17 жовтня 1849. Відповідно до його бажання на відспівуванні в церкві св. Мадлен прозвучали фрагменти реквієму Моцарта. Шопен похований на паризькому кладовищі Pere Lachaise. Серце Шопена, за його заповітом, було перевезено на Батьківщину і покоїться в костелі Святого Хреста у Варшаві

Слайд 7

Творчість Композиторська техніка Шопена вельми нетрадиційна і багато в чому відступає від прийнятих в його епоху правил і прийомів. Шопен був неперевершеним тврцем мелодій, він одним з перших приніс у західну музику невідомі їй доти слов'янські ладові та інтонаційні елементи і таким чином підірвав непорушність класичної ладогармонічної системи, що склалася до кінця 18 ст. Те саме стосується ритму: використовуючи формули польських танців, Шопен збагатив західну музику новими ритмічними малюнками. Він розробив суто індивідуальні — лаконічні, замкнуті в собі музичні форми, які найкращим чином відповідали природі його такої ж самобутньої мелодичної, гармонічної, ритмічної мови. “Квітень мрії”

Слайд 8

Значення творчості Шопен вважається найбільшим польським композитором, при цьому для польських композиторів багатьох поколінь його роль виходить за рамки самої музики і це визнавали не тільки поляки. Його твори, особливо полонези та мазурки, вважали синонімом польськості, їх згадували в найбільш патріотичних промовах. Товариство імені Шопена 1894 року в Желязовій Волі з ініціативи російського композитора М. Балакірева було встановлено пам'ятник композиторові. В 1899 році у середині Варшавського музичного товариства була організована секція імені Шопена, яка в 1934 виділилася в самостійну організацію — Інститут Фридерика Шопена.

Слайд 9

Сумісно з Польським музичним видавництвом в 1949—1961 роках було видано повне зібрання творів Шопена. 2001 року на базі Музею Шопена було засновано Національний інститут Фридерика Шопена (пол. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina), який 2010 року отримав нову будову в центрі Варшави, що отримала назву Шопенівського центру. З 1927 року з ініціативи польського піаніста й музичного педагога Єжи Журавльова у Варшаві кожні п'ять років проходить конкурс піаністів імені Шопена. В 1995 в Польщі запроваджено премію «Фридерик», яка щорічно вручається польським музикантам у більш ніж 20 номінаціях, розподілених по трьох секціях — музики академічної, популярної та джазу.

Слайд 10

Серед чисельних об'єктів, що носять ім’я Шопена: Філармонія в Ґданську Варшавська консерваторія Аеропорт у Варшаві Вулиці в ряді міст Польщі, а також Західної України (Луцьк, Львів, Івано-франківськ). Астрономічні об'єкти — астероїд і кратер на Меркурії

Слайд 11

Шопен - це музичний геній, яким Польща по праву так пишається. Ні до, ні після Шопена його батьківщина не дала такого сильного художника в області музичної. Не дивлячись на те, що творчість Шопена було майже виключно присвячено піанізму, його рідкісний композиторський дар давав йому повне право на більш широку композиторську діяльність, але делікатна, замкнута натура Шопена задовольнялася обраними рамками, і, не дивлячись на них Шопен виявив надзвичайну силу душевного вираження .

Слайд 12

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика