X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ФРЕДЕРІК ШОПЕН

Завантажити презентацію

ФРЕДЕРІК ШОПЕН

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ФРЕДЕРІК ШОПЕН ( 22.02 1810 – 17.10 1849) Музыка не имеет отечества; отечество ее - вся вселенная.

Слайд 2

ПЛАН Життєвий шлях польського композитора і піаніста Творчість Ф.Шопена “ Музика Ф.Шопена – це гармати, прикриті квітами” Шуман

Слайд 3

Біографія Великого композитора с. Желязова Воля біля Варшави (Мазовецьке воєводство), Польща у французько-польській родині. Батько - Ніколя Шопен мав виноробний хутір в Лотарінгії,1788р. емігрував з Франції до Польщі. Мати - Юстина Кшижановська походила із збіднілої шляхетської родини. У 7 років він почав складати музику. Перший відомий твір цього часу - це маленький полонез «Соль мінор».

Слайд 4

Історія життя Вся творчість повʼязана з Польшею, її фольклором, історією. Життя склалось трагічно, немов поділено на 2 частини. Перші 20 років він прожив у Польщі (до 1831 г.), а потім покинув країну назавжди. Всі останні роки Шопен жив у Парижі, сумуючи за рідною країною. Ф. Шопен - основоположник польської музичної класики, композитор-романтик,

Слайд 5

Навчання З 1823 по 1826 роки Шопен навчався у Варшавському ліцеї, де його батько був професором. Вчителі: віолончеліст Войцех Живний з 1816-1822; Вільгельм Вюрфель; Іосиф Ельснер- директор Варшавської консерваторії. 1825 р. -виступ перед російським імператором Олександром I. Після концерту отримав нагороду – бріліантовий перстень. У 16 років Шопена було зараховано в консерваторію. 1829 р. формально скінчилася музична освіта Шопена.

Слайд 6

Шопен і Жорж Санд 1831 р. – виїзд з Польщі до Відня. 1836 р. Шопен їде в Чехію побачитися з батьками. Захоплюється в Марієнбаді юною полькою Марією Водзинською, однак змовини були розірвані. Восени того ж року в Парижі він познайомився з видатною жінкою — баронесою Дюдеван, (літературний псевдонімом Жорж Санд). Шопену было тоді 28 років, мадам Санд – 34. Їх союз продовжувався вісім років, до 1847р.

Слайд 7

Узимку 1838–1839 рр. здоров'я композитора значно погіршилось. Поєднання поганої погоди з безладому домашньому господарстві, мабуть, згубним чином подіяло на його вже зачеплені туберкульозом легені. Зіпсовані стосунки з Жорж Санд та прогресуюча хвороба, сповнювали Шопена чорною меланхолією.

Слайд 8

Останні роки життя 16 лютого 1848 р. - останній виступ у Парижі. 16 листопада 1848 р. - в Англії. Через тиждень він повернувся до Парижа. Не в змозі більше давати уроки, Шопен приймає щедру допомогу від своєї шотландської шанувальниці Джейн Стірлінг. Доглядати хворого приїхала з Польщі сестра композитора, Людвіка. 17 жовтня 1849 р. Шопен помер у своїй паризькій квартирі на Вандомській площі. Відповідно до його бажання на відспівуванні в церкві св. Мадлен прозвучали фрагменти реквієму Моцарта.

Слайд 9

Деяния расписные пламя поглотит, Грабители с мечами клады разорят, Песня уцелеет … А.Міцкевич Памʼятник у Варшаві Шопен похований на паризькому кладовищі Пер-Лашез. Серце Шопена, згідно його заповіту, було перевезено на Батьківщину і покоїться в соборі Святого Хреста у Варшаві.

Слайд 10

ТВОРЧІСТЬ КОМПОЗИТОРА Шопен був великим композитором, музикантом. Свій перший концерт він дав у 8 років і швидко став знаменитим. У 1830 році назавжди покинул Польшу, зарабляючи гроші віртуозним виконанням власних музичних творів, хоча здоров'я не давало йому можливостей для довготривалих концертів.

Слайд 11

Особливості творчості композиторська техніка Шопена нетрадиційна; неперевершений творець мелодій привніс у західну музику невідомі їй доти слов'янські ладові та інтонаційні елементи; збагатив музику новими ритмічними малюнками; розробив суто індивідуальні — лаконічні, замкнуті в собі музичні форми; створив фортепіанні п'єси малих форм, «Польські» жанри, великі форми, фортепіано з оркестром і нечисленні камерні п'єси.

Слайд 12

Твори композитора Для фортепіано з оркестром: 2 концерти, варіації. Для фортепіано соло: 57 мазурок, 16 полонезів, 19 вальсів, 19 ноктюрнів , 4 балади, 4 скерцо, 3 сонати для фортепіано, 26 прелюдій, 27 етюдів, 3 експромти та фантазія-експром. Камерні ансамблі :соната для віолончелі та фортепіано, 2 твори для віолончелі та фортепіано. Ноктюрн мі-бемоль мажор соч. 9 №2. Ноктюрн фа мажор соч. 15 №1. Ноктюрн соль мінор соч.15 №3. Ноктюрн фа-дієз мажор соч. 15 №2 мажор соч. 27 №2. Ноктюрн ре-бемоль Прелюдія соль мажор соч. 28 №3. Прелюдія ля мажор соч. 28 №7. Прелюдія ре-бемоль мажор соч. 28 №15. Прелюдия фа мінор соч. 28 №18 Grande Valse Brillante соч. 18 Вальс ре-бемоль мажор соч. 64 №1 Вальс до-діез мінор соч. 64 №2. Вальс ля-бемоль мажор соч. 69 №1. Вальс фа мінор соч. 70 №2,. Вальс №4,7,10.

Слайд 13

У музиці характер Шопена проявився більше, ніж у житті, бо автор відрізнявся стриманністю, замкнутістю. Як творець музики, в більшій мірі поетичної, лаконічної, граціозної, Шопен у своєму виконанні захоплював не силою й енергією, а передачею, то лучезарної, то повної таємничості, ніжної, преривистої музики. Його тонка гра, навіть мініатюрна, не була для маси, але великі музиканти і піаністи того часу були найщирішими поцінувачами гри Шопена.

Слайд 14

Пам'ятник Ф. Шопену в Желязовій Волі Рояль в кущах. Пам'ятник Ф. Шопену в Києві на вул. Богдана Хмельницкого, 37/2.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика