X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
презентація спазмофілія

Завантажити презентацію

презентація спазмофілія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Спазмофілія Підготувала: Лікар-інтерн 1-го року 5 група Блецко А. В.

Слайд 2

спазмофілія- -захворювання характеризується схильністю дітей до судом, спастичних станів, що виникають в результаті підвищеної збудливості нервової системи (особливо нервово-м'язового апарату) і зумовлюються порушенням кальцієвого і фосфорного обміну.Хворіють діти від тримісячного до дворічного віку. Найчастіше спазмофілія буває у дітей, що хворіють на рахіт. З'являється захворювання, як правило, на початку весни.

Слайд 3

Патогенез: Ергокальциферол посилює всмоктування фосфору і кальцію в кишках, реабсорбцію фосфатів у канальцях нирок. Дефіцит кальциферолу призводить до порушення фосфорно-кальцієвого обміну, і зниження рівня кальцію в крові. Підвищується рівень калію і натрію, зсувається кислотно-основний стан у лужний бік (алкалоз). Іони калію і натрію підвищують збудливість нервово-м'язового апарату, а іони кальцію і магнію знижують її. Такі стани, як підвищення температури тіла, тривалий плач, часте блювання тощо, можуть спричинити швидке зсування кислотно-основного стану в бік алкалозу і спровокувати приступ судом

Слайд 4

Клініка Є дві форми клінічного перебігу спазмофілії: латентна (прихована) і маніфестна( явна). Латентна спазмофілія характеризується такими симптомами: а) симптом Хвостека б) симптом Труссо в) симптом Маслова г) симптом Ерба

Слайд 5

Явна (маніфестна) спазмофілія проявляється: спазмом м'язів гортані (ларингоспазм), тетанічними скороченнями м'язів стопи і кисті (карпопедальний спазм), загальними судомами (еклампсія). Ці прояви можуть зустрічатися як ізольовано, так і в поєднанні.

Слайд 6

симптом Хвостека — при легкому постукуванні щоки пальцем у ділянці fossa canina — іклової ямки (між виличною дугою і кутом роту) — скорочуються мімічні м'язи відповідної сторони;

Слайд 7

— при стисканні плечового нерва '(можна манжеткою для вимірювання артеріального тиску) кисть через 3—5 хв набуває положення «руки акушера»;

Слайд 8

симптом Маслова — нанесення легкого уколу в шкіру дитини зі спазмофілією зумовлює зупинку дихання на висоті вдиху, у здорової дитини таке подразнення веде до прискорення і поглиблення дихання;

Слайд 9

симптом Ерба — подразнення серединного нерва в ліктьовому згині гальванічним струмом спричинює скорочення при силі струму, яка менша за 5 мА (в нормі більша за 5 мА).

Слайд 10

Ларингоспазм виникає приступоподібно у вигляді легкого спазму голосової щілини або повного короткочасного її закриття. Спостерігається ціаноз, дитина покривається липким потом, лякається, з'являється витрішкуватість. Відразу за спазмом настає гучний вдих («півнячий крик»). Приступ триває від кількох секунд до 1— 2 хв, може повторитися.

Слайд 11

Карпопедальний спазм триває від кількох годин до кількох днів. При цьому кисті максимально згинаються, великий палець зводиться до долоні. В п'ястково-фалангових суглобах пальці зігнуті під прямим кутом, у міжфалангових суглобах — розігнуті («рука акушера»). Нижні кінцівки напівзігнуті в кульшових і колінних суглобах, стопи перебувають у положенні різкого згинання (кінська стопа), пальці зігнуті до підошви.

Слайд 12

Еклампсія В легких випадках спостерігається блідість шкіри, закляклість, загальмованість, посмикування мімічних м'язів. Важкий приступ також починається з посмикувань м'язів обличчя, захоплюючи інші групи м'язів разом з дихальними. Дихання стає переривчастим, схлипуючим, з'являється ціаноз. Дитина непритомніє, з'являються мимовільні сечовипускання та дефекація. Приступ триває від кількох секунд до 20—30 хв.

Слайд 13

Діагностика: Анамнез(враховується пора року,вік дитини), Клініка(ґрунтується на даних огляду дитини ) Біохімічне дослідження сироватки крові: Гіпокальціємія,гіперфосфатемія,алкалоз, Гіпомагніємія,гіпонатріємія,гіперкаліємія. Щоб виключити менінгоенцефаліт обов'язково роблять люмбальну пункцію, особливо при повторних судомах, симптомах гострої респіраторної інфекції. Пункція є не тільки діагностичним, а й лікувальним заходом при судомному синдромі.

Слайд 14

ДИФеренціальний діагноз: Фебрильні судоми Справжній гіпопаратиреоїдизм Епілепсія Нейроінфекція

Слайд 15

Лікування Дитину, що перебуває на штучному вигодовуванні, слід забезпечити донорським молоком або, якщо це неможливо, максимально обмежити вживання коров'ячого молока, збільшивши овочевий прикорм. Показані кисломолочні суміші. У тяжких випадках протягом доби слід провести водно-чайну паузу, що сприяє наростанню «голодного» ацидозу (перехід внутрішніх середовищ організму в кислий бік).

Слайд 16

Вводять засоби з седативним ефектом — димедрол, піпольфен, седуксен внутрішньом'язово, натрію оксибутират внутрішньовенне, фенобарбітал, натрію бромід усередину. При ларингоспазмі дитину виносять на свіже повітря, скроплюють холодною водою, подразнюють корінь язика. Призначають 10 % розчин кальцію хлориду по одній десертній ложці 3—5 разів на день протягом 2—3 тижнів, внутрішньовенно 1—2 мл 10 % кальцію глюконату або кальцію хлориду (добова доза — 0,5 г/кг маси тіла), магнію сульфат внутрішньом'язово.

Слайд 17

Профілактика раціональне вигодовування; правильний догляд; своєчасна профілактика рахіту; корекція харчування.

Слайд 18

Невідкладна допомога при судомах: седуксен -0,5% р-н 0,5-1,0 мг/кг, в/м чи в/в дроперидол-0,25% р-н 0,5-1,0 мг/кг,в/м чи в/в Na оксибутират-20% р-н 50-100 мг/кг,в/м чи в/в Mg сульфат- 25% р-н 0,2 мл/кг в/м.

Слайд 19

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина