X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Печінкова та ниркова колька

Завантажити презентацію

Печінкова та ниркова колька

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Печінкова та ниркова колька

Слайд 2

Коліка Коліки –це раптовий напад різких переймоподібних болів, що виникають при захворюваннях органів черевної порожнини і заочеревинного простору, обумовлений тривалим судомним спазмом м'язів цих органів.

Слайд 3

Печінкова колька При печінковій коліці болі виникають в правому підребер'ї, локалізуються переважно у верхній половині живота, нерідко віддають у праве плече і праву підлопаткову область. Напади можуть супроводжуватися сухістю в роті, відчуттям гіркоти, нудотою, блювотою, підйомом температури тіла. Тривалість їх – від декількох хвилин до декількох годин, іноді днів. Часто напади виникають вночі, провокуючими факторами можуть бути переїдання, прийом жирної або гострої їжі. При пальпації можливе виявлення напруги і хворобливості в правому підребер'ї, біль у точці жовчного міхура (в куті між реберної дугою і зовнішнім краєм правого прямого м'яза живота). Печінкова коліка спостерігається частіше при жовчнокам'яній хворобі, гострому холециститі, дискінезії жовчних шляхів.

Слайд 4

Перша допомога Насамперед, не можна виконувати наступні заходи: Прикладати грілку до правого боку. Рухатися, чіпати, натискати на хворобливу область. Приймати їжу або пити будь-які напої, окрім води. Цим можна тільки погіршити стан і посилити виділення жовчі.

Слайд 5

Потрібно: Забезпечити тілу спокій, прийнявши горизонтальне положення, найкраще лягти на правий бік. Прийняти будь спазмолітичний засіб. Викликати «швидку допомогу». Заспокоїти нервову систему дихальною гімнастикою.

Слайд 6

Ниркова колька Ниркова колька проявляється надзвичайно сильними болями в животі і поперековій області, які зазвичай віддають в пах і статеві органи, супроводжуються прискореним хворобливими позивами на сечовипускання. Хворий неспокійний, кидається в пошуках зручної пози. Ниркова колька спостерігається при сечокам'яній хворобі, гострому пієлонефриті. Напади часто виникають після фізичного напруження, тряскою їзди. Відзначаються запор, здуття живота, іноді деяке напруження передньої черевної стінки.

Слайд 7

Причини ниркової кольки В якості причин появи ниркової кольки виділяють такі стани: • сечокам'яна хвороба; • порушення у мінеральному обміні; • пієлонефрит; • нефроптоз; • гідронефроз; • пухлинні утворення в області нирок; • захворювання, пов'язані з функціями передміхурової залози і пр. У цілому ж, близько 38% із загального числа випадків появи цього стану, причини ниркової кольки визначити неможливо. Тим часом, найбільш поширеною причиною визначають актуальність для хворого сечокам'яної хвороби, при якій відбувається закупорка каменем просвіту області сечоводу.

Слайд 8

Перша допомога Нерідко ниркова колька помилково діагностується як кишкова непрохідність, причому це цілком обґрунтовано - клінічна картина в обох випадках практично ідентична. Зокрема перша допомога при нирковій кольці полягає в забезпеченні потерпілого теплом. Але, якщо у нього відзначається висока температура і порушення свідомості - даний пункт пропускається . Якщо ж у хворого нормальна температура і дійсно ниркова колька, то найбільш ефективним заходом першої допомоги є гаряча ванна, приймати яку потрібно в сидячому положенні. Водою її наповнити потрібно настільки гарячою, наскільки по максимуму її нагрівання людина може винести. Знову ж, і з цього приводу є протипоказання. Так, якщо потерпілий від ниркової кольки - це літня людина або людина, у якого є те або інше серйозне захворювання, пов'язане з функціями серцево-судинної системи, а також людина, що перенесла раніше інфаркт або інсульт, то гаряча ванна в цих варіантах неприпустима. У таких випадках перша допомога при нирковій кольці полягає в обмеженні тепла до використання грілки на область попереку. Крім цього можуть бути застосовані і гірчичники, ставити їх потрібно також в області нирок.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина