X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ФАРМАЦЕВТИНІ НЕСУМІСНОСТІ.

Завантажити презентацію

ФАРМАЦЕВТИНІ НЕСУМІСНОСТІ.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ФАРМАЦЕВТИНІ НЕСУМІСНОСТІ. Автор: канд. фарм. наук, доц. Л.В. Соколова

Слайд 2

ПЛАН ЛЕКЦІЇ Визначення затруднених прописів і шляху їх усунення. Характеристика "удаваних" несумісностей. Випадки неправильного прописування рецептів, що надходять в аптеки. Права й обов'язки провізора-технолога. Несумісні сполучення в прописах рецептів. Передумови їх виникнення. Класифікація несумісностей. Фізичні (фізико-хімічні) несумісності. Хімічні несумісності. Поняття про фармакологічні несумісності.

Слайд 3

КЛАСИФІКАЦІЯ ЛІКАРСЬКИХ ПРОПИСІВ В РЕЦЕПТАХ Раціональні: Сумісні Утруднені Уявні несумісності Нераціональні (несумісні): Фізико-хімічні Фармакологічні Хімічні

Слайд 4

Затруднені прописи – це такі сполучення лікарських речовин за якими фармацевт в силу своїх професійних знань може приготувати лікарський препарат, використовуючи особливі технологічні прийоми

Слайд 5

Усі затруднені прописи розділяються на дві групи:

Слайд 6

1.Прописи, що виконуються без узгодження з лікарем. До них відносяться такі прописи, в яких затруднення носять технологічний характер і можуть бути усунені шляхом зміни порядку приготування чи застосування інших технологічних прийомів (подрібнення, нагрівання й ін.), не змінюючи складу і дії препарату. Приклади: розчини борної кислоти, фурациліну, етакридину лактату, рибофлавіну йоду, міді сульфату, калію перманганату, мікстури кислоти хлороводневої з пепсином, краплі Зеленіна, олійний розчин камфори з ментолом.

Слайд 7

Rp.: Natrii benzoatis 4,0 Cаlcii chloridi 5,0 Aquae purificatae 150 ml Misce. Da. Signa. По 1 столовій ложці 3 рази в день

Слайд 8

Технологія: у підставку відмірюють воду очищену, додають необхідну кількість концентрованого розчину кальцію хлориду, а потім розчиняють натрію бензоат, утвориться каламуть з наступним виділенням осаду за рахунок утворення важкорозчинної сполуки кальцію бензоату. Якщо ж розчиняти інгредієнти кожний окремо в половинній кількості води, а потім розчини злити, то мікстура залишиться прозорою.

Слайд 9

Розчин кислоти хлороводневої з пепсином вимагає особливого розчинення пепсину (розчиняти його треба в розведеному розчині хлороводневої кислоти при рН 2,0-3,5), інакше він втрачає активність. При приготуванні крапель Зеленина, до складу яких входить калію бромід, настойки конвалії і валеріани, необхідно калію бромід додатково розчинити в рівній кількості води. Розчин Люголя 1 % (йоду - 0,25; калію йодида - 0,5; води очищеної – 25 мл). Йод у прописаній кількості води не розчиниться. Його необхідно розчинити в концентрованому розчині калію йодиду, при цьому утвориться розчинна комплексна сполука йоду.

Слайд 10

Розчин фурациліну (1:5000) готують на ізотонічному розчині натрію хлориду, що відіграє роль солюбілізатора, що поліпшує розчинення фурациліну. У суспензіях з гідрофобними речовинами лікар не виписує стабілізатор. Фармацевт має право вводити його самостійно. У лініментах ментол краще розчиняться в хлороформі чим в олії. При цьому також усуваються його невиправдані втрати при нагріванні з олією. Сіль новокаїну не розчиняється в хлороформі, тому раціональніше новокаїн додати в 10 % розчин аміаку, у результаті чого випадає основа новокаїну, добре розчинна в хлороформі. У прописі, що містить ментол і камфору, утвориться евтектичний сплав. У мазях вводити їх в основу необхідно послідовно, тобто розчинити в розплавленій основі одне після іншого, то при цьому евтектика не утвориться і мазь буде гарної якості.

Слайд 11

2.Прописи, які виконуються за узгодженням з лікарем, для приготування яких потрібно змінити кількість діючих речовин, зробити заміну одних інгредієнтів на інші, вводити додатково допоміжні речовини й ін.

Слайд 12

Приклади прописів, які виконуються за узгодженням з лікарем: Rp.: Acidi salicylici 2,0 Ichthyoli 10,0 Spiritus aethylici 40 ml Misce. Da. Signa. Розтирання. Для розчинення іхтіолу необхідно за узгодженням з лікарем половину спирту (20 мл) замінити ефіром.

Слайд 13

Rp.: Iodi 0,1 Kalii iodidi 1,0 Chloroformii 5,0 Olei Vaselini 5,0 Misce. Da. Signa. Розтирання. Вводити калію йодид у даний пропис нераціонально, тому що йод добре розчиняється в хлороформі. За узгодженням з лікарєм потрібно виключити з пропису калію йодид, для розчинення якого необхідно додавати воду, яка не змішується з хлороформом і вазеліновою олією.

Слайд 14

Rp.: Mentholi 0,2 Natrii hydrocarbonatis 0,4 Spiritus aethylici 96 % 50 ml Misce. Da. Signa. Розтирання Натрію гідрокарбонат не розчинний у 96 % спирті, тому необхідно рекомендувати лікарю замінити 96 % спирт на 70 %.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина