Одиниці вимірювання часу
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Одиниці вимірювання часу Неліпович Лариса Степанівна, вчитель початкових класів Монастирищенської спеціалізованої школи-інтернату I - III ступенів “Обдарованість”
День і ніч День і ніч – дуже помітні міри часу, витворені самою природою. І хоч по-науковому треба лічити час добами, у звичайному житті ми завжди вимірюємо його днями. А день – це час від сходу до заходу сонця.
День і ніч Ми знаємо, що влітку дні довгі, ночі короткі, а взимку навпаки. Проте ми впевнені, що кожного ранку сонце зійде і кожного вечора зайде.
День і ніч Але ж так відбувається не всюди. На Півночі – у Мурманську, на Таймирі і Чукотці, на островах Льодовитого океану – сонце взимку не з'являється багато-багато днів. Місяцями триває там темна полярна ніч.
День і ніч Зате влітку на Півночі ночі не має. День триває тижні і місяці. Сонце на сходить і не заходить, а кружляє і кружляє по небу невисоко над горизонтом.
День і ніч На великій частині Землі дні і ночі постійно чергуються. І все живе – рослини і тварини, птахи і комахи – зв’язане з оцим безкінечним процесом.
Доба Доба – це час, протягом якого Земля обертається навколо своєї осі. Час, протягом якого проходить день і ніч. Починається вона опівночі в нуль годин.
Доба Довгі роки доба була основною одиницею часу. Але потім виявили, що Земля обертається навколо своєї осі не дуже рівномірно і тривалість діб міняєтьсяі. Зміни ці дуже маленькі – тисячні частки секунди, однак сучасні наука і техніка не можуть допустити навіть таких неточностей.
Секунда Тому, нині основна одиниця часу не доба, яку відлічує Земля, а секунда, котру відлічує точніший атомний годинник. Хід цього годинника перевіряють за зорями раз на рік.
Ера Ера – подія, яка служить початком відліку часу, відліку років. Справжні ери ті, від яких ведуть лік років календарі.
Ера У календарі, прийнятому в нашій країні, роки відлічують від події дня народження Ісуса Христа, якого вважають засновником християнської релігії. Цю подію тепер називають „наша ера”, скорочено „н.е.”.
Місяць Місяць – не дуже визначена міра часу, від двадцяти восьми до тридцяти одного. Місяці не вигадані кимось, а відлічуються Місяцем, недарма і небесне світило, і міра часу в українські мові мають одну і ту ж назву.
Місяць Як же Місяць їх лічить? Єдиним способом – рухаючись навколо Землі. Роки відлічує Земля, обертаючись навколо Сонця, а місяці – Місяць, обертаючись навколо Землі.
Список використаної літератури konserg/ucoz.ua/load/40-1-0-1592 texreferat.com.ua astro-ifmi.org.ua/content/view/23
Схожі презентації
Категорії