X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Національне вбрання гуцулів

Завантажити презентацію

Національне вбрання гуцулів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Національне вбрання гуцулів Виконала чениця 10кл. Джанізакова М. Учитель Чередниченко Н.І. Робота у рамках проекту “Національні мотиви у повісті М.Коцьбинського “Тіні забутих предків”

Слайд 2

Гуцу ли — субетнос українців, що живуть у Карпатах: Івано-Франківська, Чернівецька і Закарпатська області України (Верховинський, Яремчанський, південна частини Косівського й Надвірнянського районів Івано-Франківської області, Путильський та південна частина Вижницького району Чернівецької області й Рахівський район Закарпатської області).

Слайд 3

Традиційний одяг гуцулів характеризується мальовничістю і колоритністю. Чоловічий одяг Чоловічий одяг включав білу сорочку власного виробу, вишиту з переду, пущена по штанях — «портіницях», з чорного або фарбованого на червоно сукна — зимою білих вовняних «ґачах», підперезаних широким ременем «чересом» — із різними прикрасами-витисками й «дармовисами».

Слайд 4

Молоді завжди мала при собі топірець-бартка, чи то «келеф» різно ритовані. Літні чоловіки брали з собою палицю — «клєбука». Раніше майже в кожного гуцула за чересами (широкий складаний ремінь) були пістолі з різьбленими рукоятями, носили різьблену порохівницю з оленячого рогу через одне плече, а через друге носили рушницю-пушку.

Слайд 5

Жіночий одяг Жіночий костюм у гуцулів був ще більш барвистим і складним ніж чоловічий. Не було прийнято покривати голови у дівчат, вони уплітали в коси жовті «поплітки» з мосяжними «бовтицями».

Слайд 6

Гуцули страшенно люблять свій одяг i мають до нього великий смак. Яскраве вбрання і в чоловiків – навiть iз золотим оздобленням. У давнину одяг був надзвичайно дорогим, передавався із поколiння в поколiння. I гуцул гуцула мiг убити за нього. А ще – за зброю. Вважалося, що озброєний гуцул – нормально вдягнений гуцул.

Слайд 7

Список використаних джерел: Гуцули http://uk.wikipedia.org/wiki/Гуцул Традиційне вбрання Карпат http://www.br.com.ua/referats/Culture/27166.htm Гуцул – символ Карпат http://www.ridnamoda.com.ua/?p=2856

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура