X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мультфільми на всі часи

Завантажити презентацію

Мультфільми на всі часи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мультфільми на всі часи

Слайд 2

Мультиплікація виникла раніше за кінематограф

Слайд 3

З давніх давен художники намагалися намалювати рухи живих істот. Інколи для цього застосовували доволі цікаві прийоми. Наприклад, швидкий біг тварини передавався за допомогою додаткових, непередбачених природою ніг. У фігурок танцюючих людей можна також побачити вісім рук та вісім ніг

Слайд 4

Китайці першими придумали, як примусити малюнки рухатися. Вони створили оригінальний театр тіней, в якому силуети людей та тварин проектувалися на висвітлену площину. В результаті, створювалися рухливі чорні силуети.

Слайд 5

В 18 столітті китайський театр тіней перейняли європейці. Спочатку він з'явився у Центральній, а потім і в Західній Європі. Особливо популярним цей вид мистецтва став у Франції наприкінці 18 століття

Слайд 6

Принцип мультиплікації винайшов бельгійський фізик Жозеф Плато. В 1832 році він створив дивовижний пристрій фенакистископ. Ця назва походить від грецького слова «фенакс» - «обманщик» та «скопа» - «дивитися». Новий пристрій так швидко перегортав серію малюнків, що здавалося, ніби-то вони рухаються.

Слайд 7

В середині 19 століття він став дуже популярним під назвою стробоскоп. Цей пристрій складався з барабану з вузькими отворами, нанизаний на вісь. На його внутрішній стороні розміщувалися паперова стрічка з малюнками, які передавали рухи персонажу поетапно. Коли барабан рухався, глядачі бачили зміну малюнків – іллюзія руху була повною. У 1834 році на основі винаходу Плато англійський математик Вильям Горнер розробив пристрій - зоотроп

Слайд 8

У 1877 році француз Еміль Рейно створив новий, більш вдосконалений пристрій - праксиноскоп, який передавав на екран «рухливі малюнки».

Слайд 9

Правду кажучи, мультфільмами в повному сенсі слова вони ще не були Для створення наших улюблених «мультяшок» була потрібна більш довга стрічка

Слайд 10

Рейно, першим зрозумів, що кожен раз малювати рухи героїв на тлі декорацій – справа дуже довга та кропітка. Тому він придумав, як полегшити художникам роботу. Фон малювався окремо. Самі ж рухливі персонажі малювалися на прозорих желатинових пластинах, які накладалися на фон – «мультяшка» була готова!

Слайд 11

В 1906 році глядачі познайомилися із мультфільмом «нового покоління». Створив його відомий американський винахідник Стюарт Блектон. Він вигадав систему, яка допомогла знімати мультфільм пошарово. Повернув один раз ручку – кіно зйомочний апарат записав один шар зображення. Першим мультфільмом, знятим за такою технікою, став «Готель з примарами»

Слайд 12

Перший мультфільм «Готель з примарами»

Слайд 13

Мальовані пантоміми, які тривали від семи до п’ятнадцати хвилин, були не тільки розмальовані від руки, але й мали, хоча й примітивне, пристосування для синхронізування звуку та зображення. У трьох своїх останніх фільмах з малюнками Рейно застосовував і фотографії.

Слайд 14

Сучасна анімація своїм народженням зобов’язана художнику та оператору В.Старевичу. В 1910 роках він розробив унікальну художню техніку зйомки об'ємної лялькової мультиплікації.

Слайд 15

Першими в світі об’ємно-ляльковими мультфільмами були «Чарівна Люканіда або Війна ухватів з усачами» та «Авіаціонний тиждень комах». Вони вийшли у 1912 році. Ляльки комах виготовляв сам В.Старевич. Кожен шар знімався окремо. На екрані дивовижні ляльки рухалися немов живі.

Слайд 16

Відомий мультиплікатор в світі – Уолт Дисней, творець першого в історії звукового мультфільму, першого музичного та першого повнометражного, засновник відомої студії. 1923 год: студия Дисней. 1936: студия «Союзмультфильм»

Слайд 17

Технічний прогрес не стоїть на місці і ми тільки можемо уявити які відкриття у розвитку мультиплікації ще нас чекають попереду!

Слайд 18

Дякую за увагу Виконала керівник гуртка «Web-дизайн» ЦДЮТ «Сонях» – Толбас В.О.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура