X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пізнання Землі в стародавні часи

Завантажити презентацію

Пізнання Землі в стародавні часи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Уявлення про Землю в давнину Древні індійці представляли Землю у вигляді півсфери, яку тримають чотири слони. Слони стоять на величезній черепасі, а черепаха на змії, яка, згорнувшись кільцем, замикає навколоземний простір.

Слайд 3

Уявлення про Землю в давнину Світ в представленні древніх єгиптян : внизу - Земля, над нею - богиня неба; ліворуч і справа - корабель бога Сонця, показуючи шлях Сонця по небу від сходу до заходу.

Слайд 4

Уявлення про Землю в давнину Світ в представленні древніх єгиптян.

Слайд 5

Уявлення про Землю в давнину Древні греки уявляли собі Землю плоскою. Зі східного моря в золотій колісниці піднімався кожен ранок бог Сонця Геліос (ототожнений пізніше з Аполлоном) і здійснював свій шлях по небу.

Слайд 6

Уявлення про Землю в давнину Жителі Вавилона представляли Землю у вигляді гори, на західному схилі якої знаходиться Вавилония. Вони знали, що на південь від Вавилона розкинулося море, а на сході розташовані гори, через які не наважувалися переходити. Тому ним і здавалося, що Вавилония розташована на західному схилі "світової" гори.

Слайд 7

Уявлення про Землю в давнину

Слайд 8

Уявлення про Землю в давнину

Слайд 9

Уявлення про Землю в давнину

Слайд 10

Уявлення про Землю в давнину Великий старогрецький вчений Піфагор Самос (у VI столітті до н. е.) уперше висловив припущення про кулястість Землі. Піфагор виявився правий. Але довести гіпотезу Піфагора, і тим більше визначити радіус земної кулі вдалося значно пізніше. Вважається, що цю ідею Піфагор запозичував у єгипетських жерців. Коли про це знали єгипетські жерці, можна тільки здогадуватися, оскільки вони на відміну від греків приховували свої знання від широкої публіки. Сам же Піфагор, можливо ще спирався на свідчення простого моряка Скілака Каріандського, який в 515 році до н.е. зробив опис своїх плавань по Середземномор'ю.

Слайд 11

Уявлення про Землю в давнину Знаменитий старогрецький вчений Арістотель (IV ст. до н. е.) першим використовував для доказу кулястості Землі спостереження за місячними затемненнями. Ось три факти: 1. тінь від Землі, що падає на повний місяць, завжди кругла. Під час затьмарень Земля буває повернена до місяця різними сторонами. Але тільки куля завжди відкидає круглу тінь. 2. Кораблі, віддаляючись в морі від спостерігача, не поступово втрачаються із виду за рахунок далекої відстані, а майже миттєво як би "тонуть", зникаючи за лінією горизонту. 3.деякі зірки можна побачити тільки з певних частин Землі, а для інших спостерігачів вони не видно ніколи.

Слайд 12

Уявлення про Землю в давнину

Слайд 13

Перші географічні карти Карта Ератосфена (ІІІ ст. до н.е.)

Слайд 14

Перші географічні карти Карта Птолемея (ІІ ст. н.е.)

Слайд 15

Перші географічні карти Мартін Бехайм (1492 р.)

Слайд 16

Перші географічні карти «Земное яблоко» М. Бехайма

Слайд 17

Географія середньовіччя Починаючи з восьмого століття на морях біля берегів Європи стали володарювати військові морські дружини давньоскандинавських племен – вікінгів.

Слайд 18

Географія середньовіччя

Слайд 19

Географія середньовіччя У 13 ст. у пошуках нових країн і товарів у Китаї та Індії побував венеціанський купець Марко Поло.

Слайд 20

Географія середньовіччя

Слайд 21

Географія середньовіччя Розповідь Марко Поло про небезпеку.

Слайд 22

Географія середньовіччя Марко Поло в Китаї.

Слайд 23

Географія середньовіччя Книга Марко Поло

Слайд 24

Географія середньовіччя Майже 30 років свого життя провів у подорожах видатний арабський мандрівник 14 ст. Ібн Баттута.

Слайд 25

Географія середньовіччя

Слайд 26

Географія середньовіччя Ібн Баттута в Індії.

Слайд 27

Географія середньовіччя Ібн Баттута на службі у салтана.

Слайд 28

Географія середньовіччя Ібн Баттута на службі у салтана.

Слайд 29

Домашнє завдання 1. § 2 2. Практична робота № 2 (початок)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія