"Екранні види мистецтва. Кіно"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Після засвоєння змісту цієї теми ви зможете: розповідати про історію виникнення кінематографу; називати імена найвидатніших режисерів, акторів та назви відомих світових кінокомпаній; розпізнавати види та жанри екранних мистецтв; характеризувати основні художні засоби екранних мистецтв; порівнювати особливості театрального та кіномистецтва; використовувати спеціальну мистецьку термінологію, набуті знання у процесі художньо-творчої самореалізації; формулювати власні враження; знаходити інформацію для художньої самоосвіти; працювати зі SMART дошкою.
Кіно перевищує театр, літературу, живопис, у створенні зорових рухливих образів, які здатні охопити сучасне життя у всьому естетичному значенні своєрідності. Ю. Борєв, мистецтвознавець
Поява кінематографа. Піонери кіномистецтва У 1895 році французькими винахідниками братами Луї та Огюстом Люм’єр був запатентований новий технічний апарат, який здобув назву “кінематограф”, що в перекладі з грецької означає “пишу рух”.
КІНО - це один із видів екранного мистецтва, поряд із телебаченням, відео, який оперує фотографічним зображенням, що рухається.
28 грудня 1895 року в Парижі було вперше влаштовано прилюдний показ нового винаходу . Перший фільм був знятий на вокзалі і отримав назву “Прибуття поїзда”. За кілька місяців брати вдосконалили свій апарат, збільшили кількість фільмів і відкрили перший у світі кінотеатр. Цей день вважають днем народження нового мистецтва.
Спочатку кінофільми були чорно-білими та німими тривалістю 1-2 хвилини. Кіносеанси проходили під акомпанемент фортепіано або саксофона. Щоб створити виразні образи, акторам того часу доводилося передавати свої думки, настрої та почуття через жести та міміку.
Новий етап у розвитку кінематографа пов’язаний із ім’ям Чарльза Спенсера Чапліна (1889-1977) Ексцентрична зовнішність: широкі штани, тісний піджак, черевики з довгими носами, маленькі вуса, капелюх-казанок, в руках тростинка, кумедна хода – образ, створений талановитою людиною, актором, сценаристом, режисером і композитором Ч.Чапліном
Вершиною творчості Ч.Чапліна вважається фільм-комедія “Вогні великого міста” про кохання безробітного жебрака до сліпої продавщиці квітів. “Букет” почуттів викликає образ, створений актором на екрані: м'яка усмішка, легкий смуток, співчуття до людини, яка попри всі негаразди намагається бути щасливою.
Поява звукового кіно Справжнім революційним кроком у розвитку кіно стало поєднання синхронного звуку із зображенням на плівці. Перший звуковий фільм з'явився у 1928 році. Великий інтерес до кіномистецтва з боку всіх верств населення сприяв швидкому розвитку індустрії кіно, розширенню його матеріальної бази, наукових засад техніки зйомки. Згодом виникає і кольорове кіно.
Український кінематограф У 1922 році було засновано Всеукраїнське фотокіноуправління, а у 1928 році введена в дію Київська кінофабрика, яка була однією з найбільших та найсучасніших у світі. Фільми режисера Олександра Довженка відігравали особливу роль у становленні українського кіномистецтва. У 1958 році на Всесвітній виставці в Брюсселі (Бельгія) 117видатних кінокритиків із 26 країн світу визначили фільм “Земля” одним із 12 найкращих картин усіх часів.
Голлівуд - кіноімперія США Після Першої світової війни лідером у світі з виробництва кінофільмів стають США. У мальовничій місцевості Голлівуд неподалік від Лос-Анджелеса будуються великі американські кіностудії. Офіційною датою заснування Голлівудської кіноімперії вважається 1913 рік.
Схожі презентації
Категорії