X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зростання міст. Розвиток торгівлі

Завантажити презентацію

Зростання міст. Розвиток торгівлі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

з’ясувати, що сприяло розвитку міст в Україні в першій половині ХІХ ст., характеризувати особливості розвитку торгівлі першої половини ХІХ ст.; визначати, як проходило повсякденне життя українців даного періоду; формувати вміння і навички аналізу соціально-економічної історії країни.

Слайд 3

1. Міста. Зростання морських портів. 2. Розвиток внутрішньої торгівлі. 3. Місце України в зовнішній торгівлі Російської та Австрійської імперій. 4. Повсякденне життя.

Слайд 4

В першій половині ХІХ ст. в Україні все більше поширюються ринковій відносини. Поміркуйте чи сприятиме це розвитку міст?

Слайд 5

Чисельність зросла в три рази. На Півдні в 4,5 рази. Питома вага міського населення Наддніпрянщини зросла з 5 до 11%. В Херсонській губернії до 27%

Слайд 6

Морські порти загальноімперського значення:

Слайд 7

Як вислів Т. Шевченка «На нашій, не своїй землі…» ілюструє становище українського населення в містах в ХІХ ст. Підручник С. 99-100

Слайд 8

Поміркуйте, в яких сучасних районах міста Черкаси жили б українці, якби зараз становище міста було таке ж, як і в ХІХ ст. Чому?

Слайд 9

Внутрішня торгівля здійснювалася переважно через ярмарки та базари.

Слайд 10

Слайд 11

С. 101-102 заповнення таблиці «Експорт – імпорт» Експорт Імпорт Хліб, продукти рослинництва і тваринництва, мед, віск, риба, риб’ячий клей, худоба. Вина, какао, шовк, перли, дорогий одяг і взуття, кава, чай, прянощі.

Слайд 12

Коли починався робочий день селянина влітку? Коли починався робочий день селянина взимку? Коли був найнапруженіший період? Чим займалися жінки взимку? Коли відпочивали від роботи? Які свята були поширеними? Як проводила дозвілля молодь? Що поміщики зобов’язували купувати селянам? Як проводили поміщики свої будні? Чиє життя в місті нагадувало поміщицьке? Чим відрізнявся вільний час міського простолюдина від вільного часу селянина?

Слайд 13

Слайд 14

Пимоненко М. Великий четвер Пимоненко М. Пасха Пимоненко М. Жниця

Слайд 15

К. Трутовський "Поміщики-політики" В. Маковський. Варіння варення

Слайд 16

Яким чином плинув розвиток ринкових відносин на міста України? Чому зросла роль південних портів у зовнішній торгівлі? Яку роль відігравала Україна у зовнішній торгівлі? Опишіть повсякденне життя українців.

Слайд 17

Опрацювати § 11 Підготувати повідомлення про У. Кармелюка та Л. Кобилицю

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України