X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зміни в житті та побуті населення

Завантажити презентацію

Зміни в житті та побуті населення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зміни в житті та побуті населення

Слайд 2

У важких умовах жила більшість населення Не вистачало продуктів харчування, одягу, взуття. Мільйони людей тулилися в землянках, бараках, гуртожитках і переповнених комунальних квартирах. Вироби для задоволення елементарних потреб не виготовляли взагалі або виробляли у мізерних кількостях.

Слайд 3

Карткова система, що існувала до 1947 р., забезпечувала лише напівголодне існування населення.

Слайд 4

Надмірні податки виснажували підсобні селянські господарства — податки стягували з тих, хто тримав свиней, мав яблуні й груші. Селянам треба було здавати державі молоко (по 200 л з господарства). Селян примушували купувати на великі суми облігації державної позики.

Слайд 5

Праця в колгоспах після війни лягала в основному важким тягарем на жінок і підлітків.

Слайд 6

Для колгоспників не існувало відпусток, державних пенсій, гарантованої грошової платні.

Слайд 7

Коней у колгоспах залишилося мало й орати часто доводилося коровами, які після цього різко знижували надої.

Слайд 8

Президія Верховної Ради СРСР прийняла указ «Про виселення з Української PCP осіб, які злісно ухиляються від трудової діяльності в сільському господарстві і ведуть антигромадський, паразитичний спосіб життя».

Слайд 9

Колгоспників, які не виробили мінімуму трудоднів, часто висилали до Сибіру та в інші віддалені місця СРСР.

Слайд 10

Слайд 11

Широко залучалися до тяжкої праці жінки і підлітки і в промисловості. У 1947 р. у вугільній та металургійній галузях промисловості працювало 35% жінок. Це все призводило до травмування, каліцтв, людських втрат на виробництві.

Слайд 12

Протягом 1946-1950 pp. в Україні було збудовано житла загальною площею 46 млн кв. м. Але життєві й побутові умови населення, попри значні масштаби будівництва, залишалися складними. Мільйони сімей продовжували мешкати у бараках, перенаселених комунальних квартирах.

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Відбудовувалися школи, навчальні заклади. Населення могло здобувати освіту. Відроджувалося медичне обслуговування, яке було безоплатним. Але й самовідданою працею медики не змогли забезпечити якісного медичного обслуговування населення.

Слайд 16

1947р. Скасовано карткову систему.Це призвело до зростання цін на продукти. Нові ціни більше ніж у 3 рази перевищували довоєнний рівень, тоді як заробітна плата зросла лише на 50%.

Слайд 17

11. 1947 р. Проведено грошову реформу.

Слайд 18

По вкладах в ощадних касах у розмірі до 3 тис. крб обмін грошових знаків здійснювався 1:1, по вкладах від 3 до 10 тис. крб було проведено скорочення заощаджень на третину, а по вкладах понад 10 тис. крб — на дві третини. Обмін грошей, що зберігалися вдома, здійснювався в розрахунку 1 до 10.

Слайд 19

За рахунок зниження рівня добробуту народу влада подолала післявоєнну інфляцію та забезпечила карбованець власним золотим запасом

Слайд 20

«Ждановщина» Система заходів другої половини 1940 — на початку 1950-х рр., які мали забезпечити відновлення ідеологічного контролю над радянським суспільством.

Слайд 21

Операція «Вісла» 1949 Операція, організована польською владою по депортації українського населення Закерзоння до західних районів Польщі з метою знищення збройного опору УПА в регіоні

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України