X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загадкові назви

Завантажити презентацію

Загадкові назви

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загадкові назви Презентація до уроку з історії України,5 клас. Автор:Бабир С.Г.,вчитель історії Жовтневого НВК

Слайд 2

На цьому уроці ви навчитеся: пояснювати,що вивчають етноніміка та топоніміка; розрізняти умовні позначення на історичній карті та користуватися нею; показувати на карті терени розселення слов'ян; розповідати про давніх слов'ян, легенду про заснування Києва.

Слайд 3

ТОПОНІМИ - назви, що стосуються міст і сіл, водойм, урочищ та ін.(географічні ) ЕТНОНІМИ- назви народів Топоніміка і етноніміка – науки, що займаються дослідженням і походженням назв.

Слайд 4

ПРО НАЗВУ «Україна» Назва Україна вперше зафіксована у літописі під 1187 р. для позначення Київщини, земель Переяславщини і Чернігівщини. Слово «Україна» має слов'янське походження. Воно означає „первісно край” або „територія”. Історики схиляються до думки, що назва має індоєвропейський корінь, що в перекладі означає „відокремлювати”. Єдиної думки щодо етимології слова немає, проте схиляються до прямого синонімічного зв'язку зі словом «князівство», що означає земля наділена, «відрізана» князю.

Слайд 5

Топоніми моєї сім`ї Я

Слайд 6

ПРО ДАВНІХ слов'ян Слов'ян умовно поділено на 3 гілки: західна, східна і південна. Українці, білоруси та росіяни – східна гілка слов'янських народів. Предками сучасних слов'янських народів є давні слов'яни. Вони жили племенами, періодами об'єднувалися в більші групи - племінні об'єднання (союзи племен). Літопис «Повість минулих літ» зберіг назви східнослов'янських союзів племен, що існували до 9 ст. (утворення держави зі столицею у Києві).

Слайд 7

Слов'яни жили поміж лісів, в краю річок і озер

Слайд 8

Давні слов'яни були язичниками, тобто обожнювали сили природи-сонце,небо, грім та блискавку

Слайд 9

«Битва скіфів і слов'ян» Автор –художник В. Васнєцов

Слайд 10

Музей народної архітектури та побуту України в Пирогові

Слайд 11

Що розповідає літопис про заснування Києва… Пам'ятний знак засновникам міста Києва

Слайд 12

Кий мав неабиякий полководницький хист, здійснив чимало воєнних походів

Слайд 13

Город(місто)-від слова «городити»,тобто укріпляти,обносити огорожею

Слайд 14

Скоро на Дніпрових схилах виросло місто, яке назвали... Несе свої води Дніпро, милується на величний…

Слайд 15

ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕ! 1. Що є предметом вивчення етноніміки і топоніміки? 2. Поясніть походження назви Україна. Коли ця назва згадується у літописі? 3. Як називалися давні українці? 4. Що ви знаєте про заснування Києва? 5. Чи знаєте ви історію назв міст, сіл, водойм рідного краю? 6. Чи знаєте ви історію назв вулиць і майданів вашого міста/села/смт?      

Слайд 16

Домашнє завданння: Опрацювати п.5. Подумати над запитанням:»Що ви знаєте про походження назви нашого села, річок? Які назви вулиць, провулків відображають історичне минуле нашого краю?» Виконати завдання 4 на сторінці 38 підручника

Слайд 17

Щиро зичу успіхів та відкриттів у пізнанні минулого!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України