X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Волинська трагедія

Завантажити презентацію

Волинська трагедія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВОЛИНСЬКА ТРАГЕДІЯ 1943-1944 рр.

Слайд 2

ВОЛИНСЬКА ТРАГЕДІЯ (у польській історіографії пол. Rzeź wołyńska, «Волинська різанина») — обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Слайд 3

Території Волинь Галичина Холмщина Підляшшя Надсяння Лемківщина

Слайд 4

Причини Політика Польщі щодо національних меншин Слід було нейтралізувати прагнення потенційного претендента на відновлення влади на українських етнічних територіях, де на той час ще мешкали спільно і українці, і поляки Прагнення покарати частину поляків за співпрацю з гітлерівцями, за допомогу радянським партизанам

Слайд 5

Хід дій 11–13 липня 1943 року - загони УПА майже одночасно атакували понад 100 польських поселень.

Слайд 6

Наслідки Операція «Вісла» - етнічна чистка, здійснена у 1947 році (початок — 29 березня) за рішенням партійного і державного керівництва СРСР, Польської республіки та ЧСР. Полягала у примусовій депортації українців з їхніх етнічних територій, — Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини, — на території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 року належали Німеччині, так звані «повернені території». з польського боку загинуло щонайменше 35 тис. осіб , з українського боку загинуло до кількох тисяч осіб. Згідно з цими підрахунками втрати з українського боку були втричі меншими.

Слайд 7

Сучасна польсько-українська дискусія Пам'ятник українсько-польського примирення «Пам`ять – скорбота – єднання» ( с. Павлівка )

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України