Галицько - Волинська держава за наступників Данила Романовича
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Галицько - Волинська держава за наступників Данила Романовича © Тарасов В.В. вчитель історії Серпневської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2008
План уроку Наступники Данила Галицького – Василько Романович та Лев Данилович. Правління Юрія І Львовича. Останні галицькі князі. Князь Любарт.
Роман Мстиславич Роки правління – 1199 – 1205 Об”єднав Галицьке та Волинське князівства. Боровся з боярами. Об”єднав Галицько – Волинське та Київське князівства. Здійснив успішні походи проти половців та литовців. Підтримував добрі стосунки з Візантією, Німецькою імперією.
Данило Галицький Роки правління – 1237 – 1264 рр. Розгромив рицарів – хрестоносців під Дорогичином ( 1238 р.), поширив владу на Київ. Переніс столицю в Холм. Коронований у 1253 році. Вів уперту боротьбу з монголами
Лев Данилович Роки правління – 1264 – 1301 Приєднав Закарпаття та Люблінщину Підтримував зв”язки з Чехією, Угорщиною, Литвою, Тевтонським орденом. Переніс столицю до Львова
Юрій І Львович Роки правління – 1301 – 1308 рр. Об”єднав усі землі Галицько – Волинського князівства під своєю владою. Переніс столицю до Володимира – Волинського. Утворив Галицьку митрополію. Прийняв титул короля.
Лев Юрійович Роки правління – 1308 – 1323 рр. Підтримував зв”язки з Польщею та Тевтонським орденом. Воював з монголами та Литвою.
Андрій Юрійович Роки правління – 1308 – 1323 рр. Підтримував зв”язки з Польщею та Тевтонським орденом. Воював з монголами та Литвою.
Юрій ІІ Болеслав Роки правління – 1323 – 1340 рр. Останній галицько – волинський князь. Підтримував союзні відносини із Золотою Ордою, Литвою, Тевтонським орденом. Сприяв розвитку міст. Вів боротьбу з боярами
Князь Любарт Литовський князь, якого запросили на престол галицькі та волинські бояри. Вів безуспішну боротьбу з поляками та угорцями. Остаточно закріпив за собою Волинь. Перенесення столиці до Луцька. Підтримував руську культуру, мову, православну віру.
Схожі презентації
Категорії