X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Внутрішня і зовнішня політика Володимира Великого

Завантажити презентацію

Внутрішня і зовнішня політика Володимира Великого

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Київська держава за часів Володимира Великого Тема 2. Київська Русь наприкінці Х – у першій половині ХІ ст.

Слайд 2

Авторське право на навчальний матеріал Учитель вищої категорії, Старший учитель Мілютін Ігор Миколайович. ЗОШ № 32 м. Маріуполь.

Слайд 3

Завдання Яким чином Володимир прийшов до влади? Випишіть, які території опинились під владою князя в перші роки його правління. Знайдіть їх на карті № 2 (в кінці підручника).

Слайд 4

Прихід Володимира Великого до влади Після смерті Святослава його сини розпочали запеклу боротьбу за владу. Закон про порядок спадкування влади був відсутній. Після загибелі Олега і Ярополка влада перейшла до Володимира (980-1015).

Слайд 5

Розширення території Русі за часів Володимира Мета політики: зміцнення центральної влади й розширення територіальних меж держави. У 981 р. прилучив терени волинян й хорватів (Побужжя). В кінці Х ст. приєднав землі Закарпаття, тиверців й уличів. Приєднано землі в'ятичів, радимичів і ятвягів.

Слайд 6

Походи князя Володимира проти сусідів У 985 р. здійснено успішні походи проти Волжської Булгарії, Причорномор*я, Криму, Приазов*я. Підкорено Тмутараканське князівство. Висновок: Русь стала найбільшою державою у Європі.

Слайд 7

Завдання Самостійно складіть план за схемою: 1. Внутрішня політика князя Володимира: А. Б. В. 2. Зовнішня політика князя Володимира: А. Б. В. 3. Значення діяльності князя Володимира: А. Б. В.

Слайд 8

Реформи Володимира Великого Адміністративна (закон “Устав земельний”); Судова реформа – скасовується смертна кара; Фінансова; Релігійна.

Слайд 9

Слайд 10

Фінансова реформа Карбування златників і срібників. Застосовано символи: тризуб, зображення князя Володимира в короні.

Слайд 11

Висновок Перетворення, які здійснював Володимир Великий, зміцнювали центральну владу й політичну єдність Русі.

Слайд 12

Зовнішня політика Захист південних рубежів: Створення фортець, захисних рвів вздовж Києва; Відбудова захисних валів (довжина 1 тис. км.); Створення прикордонної стражі (богатирські застави). Налагодив відносини з Візантією, Вірменією, Центральною та Східною Європою.

Слайд 13

Релігійний стан Русі у Х ст. Русь язичницька Немає єдиної віри. Відсутня єдність народу. Русь у Європі сприймають як варварську державу.

Слайд 14

Релігійна реформа 980 р. – спроба запровадити єдину релігію серед слов*ян на основі вірувань у Перуна, Хорса, Дажбога та інших. План не вдався так як багатобож*я не об*єднувало слов*ян. У 987 р. направлено посольства до Німеччини (католицизм), Візантії (православ*я), Саркел (іудаїзм).

Слайд 15

Прийняття християнства на Русі У 988 р. Володимир прийняв християнство у Херсонесі (Корсунь). Хрещення київлян відбулось на березі Дніпра. 996 р. – відбудовано православну церкву святого Василія та Десятинної церкви. Прийнято Церковний статут – десятина на утримання церков.

Слайд 16

Значення прийняття християнства Утвердження нових морально-етичних цінностей. Русь зблизилась з європейськими країнами. Укріплення центральної влади. Створення слов*янської писемності кирилиці. Розквіт мистецтва.

Слайд 17

Домашнє завдання * 7 Завдання стор. 52-53.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України