Внутрішня і зовнішня політика Володимира Великого
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Київська держава за часів Володимира Великого Тема 2. Київська Русь наприкінці Х – у першій половині ХІ ст.
Авторське право на навчальний матеріал Учитель вищої категорії, Старший учитель Мілютін Ігор Миколайович. ЗОШ № 32 м. Маріуполь.
Завдання Яким чином Володимир прийшов до влади? Випишіть, які території опинились під владою князя в перші роки його правління. Знайдіть їх на карті № 2 (в кінці підручника).
Прихід Володимира Великого до влади Після смерті Святослава його сини розпочали запеклу боротьбу за владу. Закон про порядок спадкування влади був відсутній. Після загибелі Олега і Ярополка влада перейшла до Володимира (980-1015).
Розширення території Русі за часів Володимира Мета політики: зміцнення центральної влади й розширення територіальних меж держави. У 981 р. прилучив терени волинян й хорватів (Побужжя). В кінці Х ст. приєднав землі Закарпаття, тиверців й уличів. Приєднано землі в'ятичів, радимичів і ятвягів.
Походи князя Володимира проти сусідів У 985 р. здійснено успішні походи проти Волжської Булгарії, Причорномор*я, Криму, Приазов*я. Підкорено Тмутараканське князівство. Висновок: Русь стала найбільшою державою у Європі.
Завдання Самостійно складіть план за схемою: 1. Внутрішня політика князя Володимира: А. Б. В. 2. Зовнішня політика князя Володимира: А. Б. В. 3. Значення діяльності князя Володимира: А. Б. В.
Реформи Володимира Великого Адміністративна (закон “Устав земельний”); Судова реформа – скасовується смертна кара; Фінансова; Релігійна.
Фінансова реформа Карбування златників і срібників. Застосовано символи: тризуб, зображення князя Володимира в короні.
Висновок Перетворення, які здійснював Володимир Великий, зміцнювали центральну владу й політичну єдність Русі.
Зовнішня політика Захист південних рубежів: Створення фортець, захисних рвів вздовж Києва; Відбудова захисних валів (довжина 1 тис. км.); Створення прикордонної стражі (богатирські застави). Налагодив відносини з Візантією, Вірменією, Центральною та Східною Європою.
Релігійний стан Русі у Х ст. Русь язичницька Немає єдиної віри. Відсутня єдність народу. Русь у Європі сприймають як варварську державу.
Релігійна реформа 980 р. – спроба запровадити єдину релігію серед слов*ян на основі вірувань у Перуна, Хорса, Дажбога та інших. План не вдався так як багатобож*я не об*єднувало слов*ян. У 987 р. направлено посольства до Німеччини (католицизм), Візантії (православ*я), Саркел (іудаїзм).
Прийняття християнства на Русі У 988 р. Володимир прийняв християнство у Херсонесі (Корсунь). Хрещення київлян відбулось на березі Дніпра. 996 р. – відбудовано православну церкву святого Василія та Десятинної церкви. Прийнято Церковний статут – десятина на утримання церков.
Значення прийняття християнства Утвердження нових морально-етичних цінностей. Русь зблизилась з європейськими країнами. Укріплення центральної влади. Створення слов*янської писемності кирилиці. Розквіт мистецтва.
Схожі презентації
Категорії