X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Визволення Дніпропетровщини від окупації

Завантажити презентацію

Визволення Дніпропетровщини від окупації

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Визволення Дніпропетровщини від окупації

Слайд 2

План Битва за Дніпро. Дії підпільників та партизанів. Форсування Дніпра. Звільнення Правобережжя . Збитки Дніпропетровщини від окупації.

Слайд 3

Битва за Дніпро Битва за Дніпро відбулася у серпні-грудні 1943р. Кінцевий її успіх був забезпечений скоординованими діями військ п’яти фронтів. Розвиваючи стратегічний наступ , радянські війська вийшли до Дніпра на 750-кілометровому фронті від Лоєва до Запоріжжя.

Слайд 4

В умовах наближення фронту до Дніпропетровщини значущою ставала допомога підпільників та партизанів Червоної армії. Зокрема , завдяки спільним діям підпілля і місцевого населення був звільнений Павлоград у лютому 1943р. З наближенням Червоної армії до Дніпродзержинська проти ворога виступила підпільна група на чолі з П. Педіском . Спільними зусиллями місто було звільнене 25 жовтня 1943р. .

Слайд 5

Форсування Дніпра Першими на території Дніпропетровщини форсували Дніпро війська 7-ї гвардійської армії 2-го Українського фронту під командуванням генерала М.С.Шумілова. Передові загони армії вийшли до Дніпра у ніч 25.09.43 й відразу приступили до переправи на широкій ділянці. Натиск радянських воїнів не змогли зупинити відчайдушні контратаки противника.

Слайд 6

Майже місяць продовжувалися бої на Аульському плацдармі. Ворог , створюючи оборонні рубежі, буквально нашпигував землю мінами. Битва за Дніпро , що почалась у с. Військове продовжувалася майже місяць до жовтня 1943р. 28 діб радянські воїни захищали невеличкий клаптик рідної землі , який сягав 6 км по фронту та 7 км у глибину.

Слайд 7

Звільнення Правобережжя Вигравши битву за Дніпро радянські війська перейшли у наступ , прорвали фронт і після запеклих боїв почали фронтальне звільнення міст та сіл Правобережної України.

Слайд 8

25 жовтня були звільнені Дніпропетровськ та Дніпродзержинськ військами 3-го Українського фронту. Про цю подію нагадує пам’ятна стела , встановлена у парку ім. Л. Глоби. Повністю Дніпропетровська область була визволена від німецько-фашистських окупантів у лютому 1944р після розгрому ворожого угруповання на річці Інгулець.

Слайд 9

Збитки Дніпропетровщини від окупації Втрати нанесені області були надзвичайними . Було зруйновано 10 300 будівель на підприємствах , 57 102 житлових будинки ,453 лікарні, 1390 шкіл 500 садочків, 638 клубів. Із 16 доменних печей були зруйновані 13 , із 36 мартенівських печей -29 ,із 56 прокатних станів -35.

Слайд 10

Висновок У битві за Дніпро радянські воїни продемонстрували приклади масового героїзму , мужності та відваги. Недаремно кожний п’ятий Герой Радянського Союзу у сумарному вираженні за весь час Великої Вітчизняної війни отримав це звання за форсування Дніпра.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України